Çelik Kapı Bayilikleri

Sur Çelik Kapı, Türkiye genelinde bayilikler veriyor

Çelik kapı bayileri aranıyor

Sur Çelik Kapı, Türkiye genelinde bayilikler veriyor. Metrekare başına 500 dolar yatıran gerektiren bu bayilik modelinde ortalama yüzde 30 ile 40 arasında bir kâr marjıyla çalışılıyor.

celik kapi bayiligiÇelik kapı sektöründeki şirketlerden Sur Çelik Kapı, kendi işini kurmak isteyen yatırımcılara bayilik veriyor. Dünyada hırsızlığa karşı garanti veren ilk çelik kapı markası Sur Çelik Kapı’nın yatırımcılara sunduğu bayilik koşullan arasında detaylı eğitim, kiralama yönlendirmesi, görsel destek, lokas-yon seçimi, reklam ve halkla ilişkiler, insan kaynakları, bayi destek birimleri yer alıyor.

Sur Çelik Kapı’nın temelleri 1936 yılında sıcak demir-çelik işi ile atılmış. Şirket, bugün 3’üncü kuşağa emanet. 1962 yılına kadar sıcak demir işine yoğunlaşan aile daha sonra demir kapı ve pencere sektörüne girmiş. Aydın’da bulunan fabrikalann üretim kapasitesi yıllık 100 bin adet. Türkiye’de 120 bayi ile hizmet veren Sur Çelik Kapı, 22 ülkeye de ihracat gerçekleştiriyor.

3’ÜNCÜ KUŞAĞA EMANET

Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra bayrağı devralmış. Bölge bayilikleri ve standart bayilik modelleri uyguladıklarını söyleyen Pekgiizel, yeni bayilikler vererek yurt içinde hızlı bir büyüme planladıklarını belirtiyor.Sur Çelik Kapı mağazalarının dekonı Sur’un mimari konseptine uygun olarak yapılıyor. Mimari proje, bayilik sözleşmesi imzalandıktan sonra hazırlanıyor. Hazırlanan projenin uygulanma maliyetleri ise bayiye ait. myfikirler.com Dekorasyon maliyetlerinin mağazanın metrekaresine göre değişiklik gösterdiğini ifade eden Pekgüzel, ortalama metrekare maliyetinin 500 dolar olduğunu sözlerine ekliyor.

GİRİŞİ BEDELİ YOK

Herhangi bir franchise giriş bedeli talep edilmiyor. Sadece teminat mektubu isteniyor. Bayilik için aylık belirlenen ciro hedefinin lokasyona ve bölge nüfusuna göre değiştiğini belirten Pekgüzel, “Kar marjı yüzde 30 ile 40 arasında değişiyor. Fee bedeli talep etmiyoruz” diyor.

Pekgüzel, bayilik için aradıkları özellikleri ise şöyle özetliyor: “Sur Çelik Kapı, yatınmcısının, zamanının büyük bir bölümünü bu işe ayırmasını, işi büyütecek stratejileri tasarlamasını ve merkezin işletme kurallarına uymasını mutlak suretle bekliyor. Ayrıca bayinin ortalama 200 bin TL seviyelerinde olabilecek başlangıç yatırımını karşılayabilecek seviyede finansal güce sahip olması da gerekiyor.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Türkiye genelinde bayilikler verecek.

İlk sermaye: Ortalama metrekare maliyeti 500 dolar.

Ciro hedefi: Lokasyona ve mağazanın büyüklüğüne göre değişiyor.

Kâr marjı: Yüzde 30 ile 40 arasında.

Bayilerde aranan özellikler: işinin başında durması ve yaklaşık 200 bin TL sermayeye sahip olması.

Başvuru için: 444 1 SUR (787)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu