Pizza Bayilikleri

Tadım Pizza, ‘delivery’ ile büyüyecek

Tadım Pizza, 30 yıllık bir marka. Ama pek çok kişi markayı 2007 yılından sonra tanıdı. Franchise ile büyüyen markanın bugün 30’a yakın şubesi var. Ancak özellikle ‘deliver/ şubelerini artırmak için şirkette düğmeye basıldı. Hedef önce İstanbul’da sonrasında ise Anadolu’da pizza konseptinde yaygın markalardan biri haline gelebilmek.

tadim pizza

Tadım Pizza, 1984 yılının Mayıs ayında, Ankara’da Fuar Sokak’ta, girişimci Bülent Yergin tarafından küçük bir restoran olarak kuruldu. 1986’da ikinci şubesini açan Tadım Pizza daha sonraki yıllarda Ankara’da büyümesini sürdürdü. Tarih 1992 yılını gösterdiğinde ise Türkiye’de henüz çok fazla duyulmamış franchise sistemini bünyesine entegre etti.

Tadım Pizza’nın başarısının farkına varan pek çok girişimci için bir fırsat ortaya çıktı. 2007 yılında HD İskender, HD Döner, Dede Köfte ve Pidem markalarını bünyesinde bulunduran HD Group tarafından satın alınan şirket bu satın almayla birlikte üç farklı konsept ile yayılmaya devam ediyor. AVM, cadde ve delivery için ayrı ayrı konseptler geliştirdiklerini söyleyen HD Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kaan Demirağ, hedeflerinin bu markayı Türkiye çapında tanınır hale getirmek olduğunun altını çiziyor.

300 bin TL’ye açılıyor

Tadım Pizza Express şubeleriyle adrese teslim, yani delivery sistemiyle büyümeyi kendilerine yeni hedef olarak koyduklarını ifade eden Demirağ, hedeflerinin önce İstanbul sonra Anadolu şehirlerinde yayılmak olduğunu anlatıyor. Tadım Pizza’nın adrese teslim konseptli restoranını açmak diğer markalarınkine nazaran daha düşük maliyetli. 300 bin TL’ye böyle bir restoran açılabileceğini ifade eden Demirağ, franchise bedeli olarak ise cirodan yüzde 7 aldıklarının üzerinde duruyor. Delivery restoranlarının ayda 80-100 bin TL ciro yaptığını söyleyen Demirağ, franchise alan bir girişimcinin yatırımını yaklaşık iki senede amorti ettiğini anlatıyor.

İşlek cadde olması gerekmiyor

Yatırımcının franchise başvurusu kabul olduktan sonra yatırıma start veriliyor. Çok işlek cadde olması gerekmiyor bu iş için. Bir adrese teslim restoranda ortalama 8-9 kişinin çalışması gerekiyor. Bugün Tadım Pizza, Ankara, İstanbul, Bursa ve Antalya’da var. Diğer pizzacılardan farklı olarak pizza hamurunun şubelerde yapıldığını söyleyen Demirağ, lezzette iddialı olduklarının da altını çiziyor.

İşin Aynası

ilk sermaye: 300 bin TL

Franchise giriş bedeli: Restoran için 12 bin 500 dolar; Express için 7 bin 500 dolar

Ciro hedefi: Aylık 80-100 bin TL

Franchise isim hakları : Cirodan yüzde 7

Bayilerde aranan özellikler: İşinin başında duracak girişimciler.

Başvuru için:  0 312 219 O 444 – 0539 525 2575

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu