Bayilik ve Franchise

Tatlıcı Tombak 20 Yeni Franchise Şubesi Açmayı Hedefliyor

Tatlıcı Tombak caddelere açıldı

Tatlıcı Tombak, yenilenen franchise sistemi ile yatırımın kapılarını aralıyor. Tatlıcı Tombak, yeni dönemde özellikle caddelerde yoğunlaşacak.

Geleneksel sütlü tatlıları modern yorumlarla tüketiciyle buluşturan Tatlıcı Tombak, yeni franchise sistemi geliştirdi. Yenilenen Tatlıcı Tombak franchise sistemi, yatırımcılar için ‘kazan kazan ilişkisi’ üzerine dayalı. Her bir yatırımcıya markası altında az maliyetle birden fazla şube açma fırsatı sunan Tatlıcı Tombak, yatırımcıların şubeleşme şansını artırıyor.

Yeni sistemde kentsel dönüşüme ayak uyduran bir marka olmaya özen göstererek özellikle caddelerde büyümeye odaklanan Tatlıcı Tombak, alışveriş merkezlerinden çıkıp kentin yaşadığı yerlere yoğunlaşıyor. Az sayıda franchise sahibi ile çok sayıda şube açmaya odaklanan Tatlıcı Tombak 2012 sonuna kadar 20 yeni franchise şubesi açmayı hedefliyor.

Tatlıcı Tombak

HEDEF MARMARA VE İSTANBUL

Franchise alan kişilerin az maliyetle çok şube sahibi olması için çalıştıklarını anlatan Tatlıcı Tombak Genel Müdürü Hüseyin Demirel, şunları belirtiyor:

”Yeni sistemimizde öncelikle caddelerde ve AVM’lerde büyümeye odaklanıyoruz. Tatlıyı seven, tatlıya ihtiyaç duyan müşterilere kolay ulaşabilmek için caddeleri tercih ediyoruz ama AVM’lerden de kopmuş değiliz. Yeni sistemimizde özellikle Marmara Bölgesi ve İstanbul’da büyümeyi hedefliyoruz” diyor.

Tatlıcı Tombak şubeleri, düşük yatırım ve yüksek kar marjını benimsemiş. Markanın 35-40 m2 arasındaki bir şube için talep ettiği yatırım maliyeti ise 60 bin TL. Tüm şubelerinin uzun çalışmalar sonrasında deneyimli iç mimarlar tarafından tasarlanan özel dekorasyonu ile yatırımcılara anahtar teslim sunan Tatlıcı Tombak’ın agresif büyüme politikası olmadığının altını çizen Demirel, “Özellikle sosyal medya üzerinden gelen yoğun franchise talebiyle karşı karşıyayız. Fakat asıl başarının dükkân sayısını artırmakta değil, ürün ve hizmet kalitesini korumakla geleceğine inanıyoruz” diyor.

TEMİNAT MEKTUBU İSTENİYOR

Yatırımların geri döşünün maksimum 12 ay olduğunu anlatan Demirel, şöyle devam ediyor:

“Franchise için başvuran adaylarda; analiz yeteneği kuvvetli, vizyon sahibi, büyüme ve büyütmeye odaklı kişileri tercih ediyoruz. Sistemde yatırım maliyeti, maksimum 12 ay gibi bir zamanda geri dönüş sağlıyor. Ayrıca adaylardan bir de teminat mektubu istiyoruz.”

Ayda bir buçuk milyon tatlı üretimi yapıyor

Sütlü, şerbetli tatlı, dondurma ve pasta çeşitleriyle 100’ün üzerinde ürün gamına sahip olan Tatlıcı Tombak’ın, pazarda önemli bir konuma sahip olduğunu anlatan Demirel, 2007 yılında Avrupa uyum yasaları ve gıda yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilen üretim tesisinin ISO 220002005 uluslararası kalite belgesine sahip olduğuna dikkat çekiyor. Tesis ayda 1 buçuk milyon tatlı üretebiliyor. Tüm ürünlerin ulaşımı en geç 24 saat içinde gerçekleşiyor. Ürün portföyünü genişletmek için ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Demirel, “Gıda mühendislerimizle düzenli olarak Ar-Ge çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Tüm ürünlerimiz günlük olarak üretilip kendimize ait özel soğutmalı araçlarla şubelere dağıtılıyor. Yatırımcılarımız ihtiyaç duyacakları tüm konfora sahip” diyor.

İletişim

  • 0(216) 526 27 47
  • 0(216) 526 27 52

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu