Bayilik ve Franchise

TechnoKids Bayilik Veriyor

TechnoKids Lego Aktivite Merkezi Bayilik Veriyor

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI BURADA…

Lego ve First kuruluşlarının düzenlediği 2012 First Lego League (FLL) Turnuvası’nın sekizincisi, bu yıl ODTÜ Eğitim Bilimleri Fakültesinde 17-19 Şubat’ta gerçekleşti. Etkinliğe 22 ilden 80 takım ve 800 çocuk katılırken turnuva boyunca 100 kadar gönüllü görev aldı. Bu yılın teması olan Gıda Etkeni kapsamında 9-16 yaş arası çocuklardan oluşan 4-10 kişilik takımlar toplumsal anlamı olan çözümler ürettiler. Özgür tasarım olanağı sağlayan Lego Education malzemeleriyle robotlarını tasarlayan çocuklar onlara verilen problemleri çözmek üzere program yazdılar.

TECHNOKİDS’E BU YIL DA ÖDÜL

Bu yıl 8.si düzenlenen First Lego yarışlarına İzmir’de dört farklı şubesi bulunan ve dört farklı takımla katılan TechnoKids ekipleri damgasını vurdu. Her yıl farklı ödüllerle başarılarını duyuran ekip bu yıl robot teknik ödüllerinden Strateji ve Yenilikçilik ödülüne layık görüldü.TechnoKids-Karşıyaka ekibi tasarladıkları robot ile jürilerin ve katılımcıların ilgi odağı oldular.

BU ETKİNLİĞE ÇOCUKLAR NASIL KATILABİLİR?

TechnoKids Lego Aktivite Merkez’leri ilgi çekici mekanları ve profesyonel eğitimcileri ile öğrencilere bir çok fırsat sunuyor. 4-16 yaş arası çocuklar için kurulmuş olan TechnoKids teknoloji ve bilgi çağının sunduğu olanakları çocuklarla paylaşan, geleceğin yaratıcı bireylerini ortaya çıkaran, yeteneklerini keşfeden, hayal güçlerini geliştirmeyi ön planda tutan,onlara yeni yetenekler kazandıran,zihinsel gelişimlerine yardımcı olan bilim ve teknoloji merkezidir. Bu merkezde yaş gruplarına göre farklı aktiviteler düzenlenmektedir. 4-6 yaş arası çocuklar için Lego…. Her aktivitede belirlenen farklı temalar ile çocuklar hayal güçlerini geliştirme, yaratıcılıklarını kullanma, farklı alanlarda bilgi edinme ve kendini ifade edebilme becerilerini geliştiriyorlar. Aynı zamanda bu grup, Robotics’in alt yapısını oluşturacak temel becerileri de edinmektedir.

7 yaş ve üzeri ROBOTICS…

LEGO Education tarafından geliştirilen Robotics serisi ile çocuklar robotlar, hayvanlar, araçlar geliştiriyor ve özel bir yazılım ile onları hareket ettiriyorlar.Technokids’te çocuklar tüm dünya ile aynı anda NXT projeleri yapma fırsatı yakalıyorlar. Roboticsile , çıkan sorunlarla baş edebilme, eksiklikleri giderebilme, aksayan yönlerini tespit etme ve gidermek gibi yönetim ve organizasyona yönelik uygulamalar yapılmakta. Böylelikleçocuklar bilimsel düşünme ve problem çözme becerilerini kazanıp geliştirmektedirler.

EĞİTİMDE LEGO

Lego çocuklar için eğlenceli bir uğraş. Eğitimle birleşince hem öğretici hem eğitici hem de eğlenceli oluyor.
Aynı zamanda Lego çocuklar için çok önemli ve gelecekteki yaşamlarını doğrudan etkileyecek bazı becerileri kazanmalarına yardımcı oluyor; kendine güven, taktik, bağımsızlık, yaratıcılık, sabır….

Öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, hiperaktivite ve üstün zeka alanlarında da uzman kadrosu ve farklı eğitim metotları ile öğrencilere ulaşmayı başaran TechnoKids İzmir’de dört farklı semtte faaliyet göstermektedir. Ayrıca TechnoKids’te çok yoğun çalışan aileler de düşünülmüş. Onlar için hafta içi okul sonrası özel bir program oluşturulmuş. Bu programda çocuklar, akademik olarak desteklenirken bir yandan da kaliteli zaman geçirme fırsatı buluyorlar.

TechnoKids’te Çocuklar Meraklarının Peşinden Gidiyor.. Çok şey Öğreniyor….

TechnoKids’te çocuklar eğlenerek, topluma katkısı olacağını bilerek, takım çalışmasıyla, anlam bularak, süreç odaklı çalışıyorlar.
Erken yaşta temel bilimlerle ilgileniyorlar. Fikirlerini ifade edip, fikrini ifade edenleri dinliyorlar. Çocukların bilim, teknoloji, mühendislik, matematik becerileri gelişiyor ve bunlara yönelik ilgisi artıyor. Yüksek düşünme becerileri tanışan çocukların, bilime saygısı artıyor, yerel, küresel ve ulusal çözümler üretiyorlar. TechnoKids 4-16 yaş arası çocuklara Lego- Robotics – Okulöncesi ve sonrası alanlarında çok farklı beceriler sunan bir aktivite merkezidir.

Çocukların yaratıcılıkları, hayalgüçleri ve dikkatlerini geliştiği gibi sosyal yaşama becerilerinden saygı, hoşgörü, sabır, işbirliği vb… alanlarda da kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar.

Bayilik sürecimiz aşağıda belirtildiği konu ve sırayı kapsamaktadır.

Öncelikle uygun olduğunuz bir tarih tesizleri ayrıntılı bilgi almak üzere İzmir’e bekleriz.

TechnoKids Bayilik bedeli 25.000 $ dır.
Toplam kurulum masrafı (Bayilik Bedeli Dahil) 65-75 bin liradır.

İyiçalışmalar
Mert Belevi
0 532 554 44 64

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu