Turizm Sektöründen Haberler

The Public Hotel 7 otelli zincir olacak

The Public Hotel, Beyoğlu’nda hizmete girdi. Otelin sahibi Özcan Çiftçi’nin hedefi The Public Hotel’i bir butik zincir haline getirmek. İstanbul’da Pera bölgesinde, yurtdışında ise Berlin, New York ve Mikanos’ta yine o şehirlerin en işlek caddelerinde yeni oteller açmak için görüşmeler yaptıklarını anlatan Çiftçi, 201/de yedi oteli olan bir gruba dönüşme planları olduğunu söylüyor.

Beyoğlu’nda 1932 tarihli vergi kayıtlarında Nil Apartmanı olarak geçen ve Mimar Hovsep Aznavur tarafından inşa edilen binada geçen ay sessiz sedasız bir butik otel açıldı. 1901-1903 yılları arasında Sırp Konsolosluğu olarak da kullanılan binayı restore ederek otel haline getiren ise Özcan Çiftçi isimli bir girişimci. Bir organizasyon şirketi bulunan ve getirdiği sanatçıların 5 yıldızlı otellerden ziyade şehrin ruhunu yansıtacak otellerde kalma isteğinden ilham alan Çiftçi, 15 milyon lira yatırım yaparak geçen ay ilk otelini The Public Hotel markasıyla açtı. 2017’e kadar otel sayısını yediye çıkmayı planlayan Çiftçi, Pera bölgesinde üç otel daha açacaklarını, diğer otellerin ise yurtdışında olacağını söylüyor.

The Public Hotel

Sanat oteli

Pek çok iş insanı gibi en büyük hayalinin bir butik otel açmak olduğunu söyleyen Özcan Çiftçi, yatırım kararını 2012’te verdiğini belirtiyor. Binayı tespit ettikten sonra izinlerin alınması ve restorasyon çalışmalarının uzun sürdüğünü anlatan Çiftçi, Beyoğlu’nda açılan ilk otelin kendisine 15 milyon liraya mal olduğunu söylüyor.

104 yataklı The Public Hotel’i, Avrupalı ve Amerikalı A plus müşteriye hitap eden bir sanat oteli olarak tasarladıklarına değinen çiftçi, otel içinde kullanılan tüm malzemelerin tasarımcı ve sanatçılara ait olduğunun da altını çiziyor. 25-40 yaş arası trendleri belirleyen ve takip eden kişileri misafir etme niyetinden bahseden Çiftçi, aynı konseptle zincirleşeceklerinin de üzerinde duruyor.

İstanbul’da üç otel daha açmayı planlayan Çiftçi, Berlin, New York ve Mikanos’ta da aynı isimle butik açmayı hedefliyor, ilk otelde olduğu gibi diğer otellerde de tarihi binaları restore ederek otel haline getirme düşüncesini paylaşan Çiftçi, New York ve Berlin’de görüşmelerin son aşamaya geldiğini de anlatıyor.

Geri dönüşüme önem veriliyor

Özcan Çiftçi, The Public Hotel’de bütün dünyanın doğayı koruma altma almak için kullandığı 3R (geri dönüşüm, tekrar kullanım, tasarruf) prensibini benimseyen anlayışla, enerji, su, kağıt tüketiminde tasarruf edildiğini söylüyor. Çiftçi, otel içinde kullanılan tüm ürünlerin geri dönüşümde kullanılabilir ürünler olduğunun altını çiziyor. Açılacak diğer otellerde de buna dikkat edeceklerini belirten Çiftçi, otelde farklı sanatsal aktiviteler gerçekleştirileceğine de vurgu yapıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu