Anasayfa / Bayilik ve Franchise / Yatırımcısına Kazandıracak Franchising Veren Markalar

Yatırımcısına Kazandıracak Franchising Veren Markalar
Bu markalarda fırsat var

Franchising sektörü her geçen gün büyüyor. Biz de önümüzdeki dönemde büyüme potansiyeli olan ve yatırımcısına kazandıracak altı markanın franchising koşullarını araştırdık.

Türkiye’de franchise sistemi uygulamaları son yıllarda başarılı örnekleri ile ön plana çıkıyor. Bu da franchise işletmelerinin sayısını artırıyor.

Son üç yılda yüzde 25 büyüyerek yıllık, işlem hacmi 35 milyar dolara ulaşmış olan zincir markaların cirosunun önümüzdeki beş yıl içinde iki katına yükselmesi beklenirken, franchising sektörü de kriz ortamında yatırım yapmak isteyen girişimciler için en güvenli yöntem olarak ortaya çıkıyor.

2012’de de franchise sektörünün gelişmesiyle doğru orantılı olarak işletme zincirlerinin sayısının ve markalann cirolarının artması bekleniyor. Yeni kendi eko sistemini yaratan franchising sektörünün bu yıl da önemli bir büyüme yaşayacağı tahmin ediliyor.

Büyüme potansiyeli olan ve yatırımcıya kazandıracak altı markanın franchising şartlarını araştırdık.LIFE GYM

Eski milli güreşçi Hakan Duman tarafından kurulan Life GYM de hızla büyüyen spor komplekslerinden biri. Bugün altı şubeye ulaşan Life GYM franchising ile büyümeyi hedefliyor. Life GYM için iki ayn franchising modeli düşünülmüş. Bunlardan ilki Sağlık Kulübü konsepti. Bu konsept, içerisinde yüzme havuzundan SPA ve fitness merkezine kadar büyük bir sağlık merkezini kapsıyor. Makine parkurundan dekorasyona kadar tüm destek Life GYM tarafından veriliyor. Diğer bir konsept ise Express Fitness adı verilen, sağlık merkezlerinden daha küçük çaplı bir spor merkezi modeli. Bu iş modelinde spor merkezi, sauna ve Fin hamamını yer alıyor. Express modelinde spor merkezlerinin minimum 800 metrekare olması gerekiyor. Life GYM, şirketlere dönük özel paketleri ve organizasyon hizmetleri ile tanınıyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Gaziantep, Bursa, Ankara ve İzmir.
Yatırım maliyeti: Sağlık kulübü konsepti için franchise giriş bedeli olarak 100 bin lira alınıyor. Toplam yatırım maliyeti ise anahtar proje için 2 milyon lira. Diğer bir konsept ise Express Fitness adı verilen, sağlık merkezlerinden daha küçük çaplı bir spor merkezi modeli. 50 bin lira franchise giriş bedelinin alındığı express modelinin anahtar teslim toplam yatırım maliyeti ise 650 bin ile 700 bin lira arasında değişiyor.
Büyüme hedefi: Türkiye geneline yayılacak.
Başvuru için: 0212 286 26 76


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir