Şirket Haberleri

Yerli Markaların Hangi Ülkede Kaç Mağazası Var?

Yerli markalar yabancı ülkelerde mağaza atağında
Şirket Hangi ülkede kaç mağazası var? Hangi ülkede kaç mağaza açacak?
Adil İşık Suudi Arabistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Ukrayna, Arnavutluk, Karadağ , Irak, Rusya’da 49 mağazası var. Yine aynı ülkerde büyüme hedefi var.

Altınbaş Arnavutluk, Avustralya, Bosna Hersek, Bulgaristan ve Romanya başta olmak üzere13 ülkede 30 mağazası var. Almanya’da 3, Romanya’da 2, Arnavutluk’da 2 ve Ukrayna’da 1, Polonya’da 1, Çek Cumhuriyeti’nde 1 olmak üzere 10 mağaza hedefi var.Atasay Dubai, Kuzey Irak ve KKTC’de 4 mağazası var. Milano, Hong Kong gibi moda merkezlerinde de mağaza açma hedefi var.

Ay Marka Azerbaycan, Arnavutluk, KKTC, Kırgizistan, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri 9 mağazası var.

Ayakkabı Dünyası Şu anda yurtdışı mağazası yok. Yurtdışı mağaza hedefleri var.

B&G Store Bulgaristan ve Rusya’da 3 mağazası var. Libya, Mısır ve İtalya’da mağazalar açmayı hedefliyor.

Balizza Rusya, Kazakistan, Fas, Iran, Ukrayna, Beyaz Rusya, Tunus, Arnavutluk, Azerbaycan, Suriye, Irak, Özbekistan, Kuveyt, Avustralya, ABD, Libya, Lübnan, Romanya, Doğu Türkistan, Suudi Arabistan, Makedonya , Güney Afrika, Mısır, İsviçre, BAE ve Polonya’da 96 mağazası var. Aynı ülkelerde büyüme hedefi var.

Batik Şu anda yurtdışı mağazası yok. Arap ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri’nde 10 mağaza açmayı hedefliyor.

Bellona Avrupa’dan Ortadoğu ve kuzey ülkelerine kadar 24 ülkede 48 mağaza-226 satış noktası bulunuyor. Aynı ülkelerde 36 mağaza ve 36 satış noktası açmayı hedefliyor.

Beymen Kahire’de 1 mağazası var. Erbil’de 1 mağaza açmayı hedefliyor.

Bisse Romanya’dan İsveç’e, Fransa’dan Güney Afrika’yakadar uzanan geniş bir coğrafyada 19 mağazası var. Bu yılın ilk 3 ayında Kuzey Irak, Gürcistan, Iran, Güney Afrika Cum. ve BAE’de yeni mağazalar açacak.

Bun Design Şu anda yurtdışı mağazası yok. Azerbaycan, Türkmenistan ve Rusya’da mağaza açmayı planlıyor.

Bücürük Azerbaycan, Belçika, Ispanya, İsveç ve KKTC’de 8 mağazası var. Çevre ülkelerde mağaza açma hedefi var.

Cabani İran, Moskova’da 2 mağazası var. İran’da 2. mağazasını açmayı hedefliyor.

Cacharel Rusya, Ukrayna, Romanya, Kazakistan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Azerbaycan, Iran ve Arnavutluk’ta 22 mağazası var. 2012 yılında 72’si direkt yatırım olmak üzere 21 yeni mağaza hedefi bulunuyor. Polonya, Yunanistan ve İran’a da yatırım yapılacak.

Ipekyol Moskova’da 3 Ipekyol, Erbil’de 11pekyol, 1 Tvvist, Kıbrıs’ta 1 Ipekyol, 1 Tvvist mağazası var. 2012’de yurtdışı mağazası düşünmüyor.

İstikbal ABD, Almanya, Ingiltere, Iran ve İsrail’in içinde bulunduğu 43 ülkede 163 mağaza ve 3 bin 33 satış noktası bulunuyor. Aynı ülkelerde 57 mağaza ve 57 satış noktası açacak.

Işbir Yatak İsviçre, Almanya, Yunanistan, Bulgaristan, Rusya, Macaristan, Belçika, İsveç, Avusturya ve KKTC’de 35 mağazası var. Ortadoğu ülkelerinde 30 mağaza hedefliyor.

Jimmy Key KKTC ve Ukrayna’da 13 mağazası var. Ukrayna’da 4, Kanada’da T, İran’da t, Mısır’da 1 mağaza açacak.
Karaca Ukrayna, Azerbaycan, Iran, Ingiltere, Almanya, İsviçre, Benelüx Ülkeleri, Fransa, Danimarka, KKTC, Libya, Njierya’da 33 satış noktası bulunuyor. Avusturya, Mısır, Irak, Gürcistan ve Rusya’da mağaza açacak. Ayrıca 10 satış noktası açacak.

Kiğılı KKTC, Azerbaycan, Mısır, Gürcistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Kazakistan, İran’da 16 mağazası var. Libya, Çin ve Fransa’da yeni mağazalar hedefliyor.

Koska Suudi Arabistan/Cidde’de 1 mağazası var. Riyad ve Dubai başta olmak üzere bölgede iki mağaza daha açmayı hedefliyor.

Koton Almanya, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kırgızistan olmak üzere 24 ülkede 83 mağazası var. Rusya, Ortadoğu, Avrupa ülkelerinde 23 mağaza açacak.

Lazzoni ABD ve KKTC’de 4 mağazası var. ABD’de 2 mağaza açacak. Hollanda (Rotterdam), Romanya (Bükreş), Azerbaycan (Bakü) ve İran’da (Tahran) bayilikler verecek.

LC Waikiki Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Irak, Mısır, Kazakistan, Romanya, Suriye, Rusya ve Almanya’da 30 mağazası var. 7 ülkede daha LC VVaikiki mağazası açmayı planlayan Tema Mağazacılık, bu hedefini ilk etapta Polonya ve Gürcistan’da gerçekleştirecek.

Mavi Jeans ABD, Kanada, Almanya, Rusya, Kosova, Iran, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, KKTC, Suriye ve Gürcistan’da 61 mağazası var. Almanya’da 2, Rusya’da 9, Ortadoğu’da 3 olmak üzere yurtdışında toplam 14 yeni mağaza açmayı planlıyor.

Mondi Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan ve Yunanistan’da 2 mağaza ve 3 satış noktası Aynı ülkelerde 1 mağaza ve 1 satış noktası açmayı hedefliyor.

Özdilek Ingiltere, Almanya, Bosna-Hersek, Rusya, Karadağ, Azerbaycan, Bulgaristan ve Romanya’da 8 mağazası var. Almanya’da Berlin’de 2 yeni mağaza Şubat’ta devreye giriyor. 2 yıl içinde toplam 20 yeni mağaza açma hedefi var. Bu ülkeler Almanya, İtalya, Fransa, İsviçre, Macaristan, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan.

Casa New York, Baku, Lefkoşa’da 3 mağazası var. Ukrayna, Moskova ve İran’da 3 mağaza açacak.

Chakra KKTC’de 1 mağazası var. 2012 hedefinde yeni mağaza yok.
Colin’s Kazakistan, Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Letonya, Eştonya, Gürcistan, Kırgızistan, Litvanya, Moldova, Özbekistan, Türkmenistan, Rusya, Ukrayna, Almanya, Suudi Arabistan, Arnavutluk, Bulgaristan, Hırvatistan, İtalya, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Makedonya, Mısır, Sırbistan, Slovakya, Suriye, Tacikistan, Romanya, Libya, Irak, Bosna-Hersek’te 493 mağazası var. Dünyanın çok değişik bölgelerinde yakın zamanda toplam 67 mağaza açmayı yatırım gündemine aldı.

D&R Şu anda yurtdışı mağazası yok. Bakü, Tiflis ve Makedonya’da mağaza açma hedefi var.

Damat (Damat, Tvveen ve ADV) Ingiltere, Is panya, ABD, Belçika, Macaristan, Makedonya, Azerbaycan,Bahreyn, Belarus, Çin , Mısır, Gürcistan.Hlndistan, Hollanda, Japonya, Kazakistan, BAE, Lübnan, Litvanya, Umman, Filipinler, Romanya, Güney Afrika Cum., Suriye, Ermenistan, Nijerya, Türkmenistan,Ukrayna, Rusya, Kosovo, Iskoçya ve Kuveyt’te 47 mağazası var. Romanya, Polonya, Ingiltere Ispanya, Azerbayncan, Dubai, Kathar, Kuveyt’te 20 mağaza açmayı hedefliyor.

DESA İngiltere ve Suudi Arabistan’da 3 mağazası var. Çin’de 5 mağaza açmak istiyor.

Doğtaş Katar, Kuveyt, Libya, Lübnan, Mısır, Norveç, Portekiz, S.Arabistan, Togo, Umman, Ürdün olmak üzere 65 ülkede 92 mağazası var. Almanya, Belçika, Fransa gibi birçok ülkede 19 mağaza açma hedefi var.

Esse Kuzey Irak-Erbil’de 1 mağazası var. 2012’de Azerbaycan’da bir mağaza açmayı planlıyor.

FLO Mısır ve Irak’ta 2 mağazası var.

Flormar Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bulgaristan ve Cezayir’i içeren 82 ülkede 148 mağazası var. 40 mağaza açacak.

Güllüoğlu ABD, Hollanda, Libya, Kuveyt 9 mağazası var. ABD, Almanya, Irak ve Dubai’de 4 mağaza açacak.

Hamam Ingiltere, Ispanya, ABD’nin de bulunduğu 40 ülkede 5 mağaza ve 200 satış noktası Rusya’da 1 mağaza açmayı hedefliyor. Brezilya, Kanada ve Amerika gibi ülkelerde corner’lar açacak.

Hotiç Rusya, KKTC ve Irak’ta 4 mağazası var. 2012’de Rusya’da 2 mağaza açmayı hedefliyor. Avrupa’dan oldukça talep var. Almanya ve Hollanda öncelikli planları içinde.

İnci Deri Bakü, Erbil, Priştine, Lefkoşe, Girne ve Magosa’da 6 mağazası var. Iran, Beyrut, Azerbaycan ve Rusya gibi yakın coğrafyalarda da mağaza açma yönünde görüşmeleri devam ediyor.

Özlem Süer Dünyanın önemli noktalarında 100 noktada satılan bir tasarımcı markası. Hedef, satış noktası adedini 130’a çıkarmak. Londra, Beyrut, Dubai, Berlin, Monaco, Ürdün, Mısır hedef ülkeler.

Panço KKTC, Azerbaycan ve İran’da 6 mağazası var.

Park Bravo Group (La Senza, Nine West, Park Bravo) Romanya’da 2 La Senza ve 5 Nine West, Kazakistan’da 6 Park Bravo, 3 Nine West, Azerbaycan’da 1 Nine West, Kıbrıs’ta 1 Park Bravo ve Ukrayna ‘da 1 Nine West mağazası var.

Pierre Cardin Iran, Irak ve Azerbaycan’da 12 mağazası var. Aynı ülkelerde 3 mağaza açacak.

Sabri Özel Irak ve Tunus’da 3 mağazası var. Şam, Batum, Moskova ve Tiflis’te mağazalaşma planları var.

Sarar Almanya, İsviçre, Belçika, ABD, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti olmak üzere 22 ülke 54 mağazası var. 2012’de 6 mağaza hedefliyor. 2020 yılına kadar ise hedef 100 yeni mağaza daha açmak.

Silk&Cashmere Fransa, İsviçre, Ispanya, Belçika, Iran, Kanada, Avustralya, Çin ve Letonya’da 122 corner’da bulunuyor.
Avrupa ülkelerinde, Avustralya ve Çin’de 4 Listesine mağaza açacak. 20 corner daha ekleyecek.

So Chic Hollanda, KKTC, Azerbaycan ve Gürcistan’da 7 mağazası var. Hong Kong ve Dubai’de 2 mağaza açmayı hedefliyor.

Süvari Rusya, İsviçre, Kazakistan, Azerbaycan, Türkmenistan ve Fas 15 mağazası var. 12 mağaza açacak. Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Irak, Iran, Ukrayna ve Fas’ta.

Tvvigy Gürcistan’da 2 mağazası var. Türk Cumhuriyetleri ve İran’da mağaza açmayı hedefliyor.

U.S. Polo Assn Rusya, Ukrayna, Romanya, Kazakistan, Mısır, S. Arabistan, Kuveyt, Lübnan, Bulgaristan’da 48 mağazası var. 41 mağaza açmayı hedefliyor mevcut ülkelerde ve potansiyel ülkelerde.
Vestel Türkmenistan, KKTC, Kazakistan, Tacikistan, Gürcistan, Kırgızistan, Irak, Suriye, Lübnan’da 49 mağazası var.

Yataş Romanya, Irak, Iran, Hollanda, Macaristan, Bulgaristan, Suriye, Azerbaycan, Fas, Gürcistan, KKTC, Mısır, Suudi Arabistan, Kenya’da 95 mağazası var.

YKM Kuzey Irak’ta 1 mağazası var. Suriye ve Libya pazarları ile ilgili görüşmeleri donduruldu. KKTC, Iran, Irak, Kazakistan ve Kırgızistan pazarları ile ilgili görüşmeleri devam ediyor.

Dünyanın önemli caddelerinde kiralar düşüyor

blank

Özge YavuzBir Yorum

  1. TÜRKİYE deki yerli mağzaların dış ülkelerde görmek,ülkem adına gurur verici.İnşallah çok daha fazlasını görürüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu