Turizm Sektöründen Haberler

Yıldız Futbolcuların Tatil Yaptığı Otel, Cornelia Diamond Golf Resort

Cornelia Diamond Golf Resort & SPA Zafer

İnternet haber seyahat uzmanı ve tatilin ayaklı Google’ı Alper Tekbaş Cornelia Diamond hotelini ismi gibi zaferlere taşıyan büyük düşlerin gerçek hayalcisi Türk turizminin dünyadaki başarılı temsilcisi deneyimleri ve otelcilik sektöründeki uzun yılları aşan yaşlandıkça gençleşen, sportif ismi Zafer Alkaya otelciliğe farklı bir bakış açısıyla yön verenlerden.

Zafer Alkaya’nın dünyaca tanınmasında dikkatleri çeken en büyük özelliklerinden biri Türk turizminin spor da dünya markası olması için kendisini adamış, hiçbir zaman ben dememiş biz diyerek çalıştığı kurumu en üst seviyede ekip ruhu ile temsil eden ve hayallerinden asla vazgeçmeyen bir lider. O lider genç turizmcilere çok önemli mesleki yol haritası çizerken spor turizmiyle de ilgili çok ama çok önemli açıklamaları büyük bir hassasiyet ile benimle paylaşan isim oldu.

Turizmde Başarının Sırrı En Alt Kademelerde Sabırla Çalışmaktan Geçer

Zafer Alkaya turizme başladığı yılları anlatırken yüzündeki aydınlık ve tebessümlü ifade mesleğini nasıl da sindirdiğini, bugünlere gelirken nasılda dolu dolu bir turizm hayatını geride bıraktığını adeta kendine özgü sitiliyle belli ederken “Avusturya da okudum, yurtdışında çok zor şartlar altında bel boy olarak mesleğe başladım ama hep hayalim vardı… Turizm serüvenimde bir gün ülkemi turizmde en iyi şekilde temsil edeceğim günlerin hayaliydi o.  Çok çalıştım ve genç arkadaşlarıma ifade etmek istediğim şu ki otelcilikte en iyi eğitimi alsanız da en alttan başlamalısınız. Genç turizmci arkadaşlarımız bunu çok iyi bilmeli. Dünyanın en iyi turizmcileri, otel yöneticileri  bu yolu seçip bugün bulundukları noktalara gelmiştir. Bir bulaşık hanede sıcak bir ortamda tabak yıkayan kurutan bir çalışanın hissiyatını anlayamayan bir yönetici başarılı olamaz. Ama onun yaptığı işi yapan anlar… Patates soyan bir adamı patates soyduysanız anlayabilirsiniz. Misafirine servis yapan bir çalışanınızı sizde yaptıysanız anlarsınız. Genç turizmci arkadaşlarımızın çok iyi okuyup, uygulamalar yapmaları ve turizmi sadece bir branşlaşma olarak görmemeli bir bütün olarak düşünmeli, görmeli ve yaşamalısınız yoksa bir departman müdürü olarak emekli olur gidersiniz” dedi ve altın şifreyi ekledi “ülkenizin aşığı olmazsanız turizmde asla başarılı olmazsınız”.

Cornelia Diamond oteline sessiz sedasız gelip bir köşe de Otururken Zafer Alkaya ya güvenlik görevlisinden garsonuna ekibinin gösterdiği sevgi, saygı ve hassasiyet beni son derece heyecanlandırdı. Sonrasında gözlemimin ne kadar doğru olduğunu kendisinin gerek yönetici gerekse serviste çalışan ekibiyle diyaloglarında çok daha iyi anladım. Böyle bir samimiyete şapka çıkartılır.  Zafer Alkaya’nın arkasında ona inanan ve yürekten bağlanmış güçlü ve gözü pek bir ekibi var. Böyle bir ekip ruhunu yaşatan bir lider Cornelia Diomond Hotelinin misafirlerini memnun etmesinde kalitesinden ödün vermeyen hizmette en iyisi ve en seçicisi olan farklılıklarıyla anılan ve farklı bir operasyon anlayışıyla da ilerleyen bir otelcilik anlayışının temsilcisi.

Tamamen Kalite Odaklı Bir İsim Zafer Alkaya ile A dan Z ye

Arkamda bıraktığım otuz yıllık turizm geçmişimi ve  tecrübelerimi Türk turizminin başarısı için Cornelia Diamond otelindeki her noktada kalite odaklı anlayışla turizme en kaliteli hizmeti verebilen bir anlayışın temsilcisi olmak istiyorum.  Türkiye’nin turizm de değişen yüzünü yakaladığını düşünüyorum ve bu anlamda taviz vermeden ilerliyoruz. Dünya ya açılarak turizmin nabzını gün ve gün tutarak ülkemizi iyi yönde temsil eden meslektaşlarımızla hedeflerimiz doğrultusunda kenetlenmeye hazırız. Biz doğru yoldayız geriye adım atmamak üzere daha iyiye ilerliyoruz. Tüm dünya gördü ki Türkiye’nin turizmdeki gelişimi üst düzey seviyededir ve artık rekabet pazarında önlemler aldıran bir turizm markası olduk. Dünya fuarlarında rakiplerimizin agresif pazarlamalar sürdürdüğünü gördük turizmde marka olmuş ülkeler ispanya başta olmak üzere gelecekteki açmazlarının tedbiri için bacasız endüstri diye ifade edilen turizme en büyük güç olarak sarılıyorlar. Türkiye’yi ucuz tatil ülkesi yapmamalıyız çünkü biz gerçekten çok iyiyiz, ve ciddi yatırımlarımız var.

Bizim Servis Ve Hizmet Anlayışımızın Farkı

Ve Onların Robot Servis ve Robot Hizmetleri

Biz Türk misafir perverliği, güler yüzümüzle ve sıcak kanlılığımız ile  hizmet ediyoruz. Bizim anlayışımız robot servis robot hizmet değil ve bu yüzden Türkiye ye gelen bir dahaki tatilinde yine biz diyor.

Hayal Kurmadan Gerçeğe Ulaşamazsınız

Ben hep hayaller kurdum ve kurduğum hayallerin gerçeğe dönüşmesi için hep çaba gösterdim ve onların peşinden koştum. Gerçeğe dönüşen her hayalim, yeni bir hayalin başlangıcı oldu. Tüm dünyayı dolaştım Allah bize doğal güzelliği de vermiş insanlarımız da çok güzel, insanlarımıza yatırım yapmalıyız bu ülkemizin gelişimine çok faydalı olacaktır. Bazen büyük düşünmek gerekiyor. Benim yönetim tarzım faydalı olabilecek yenilik getirebilecek insanların önünü açmak ve onlara destek olmaktır.

Futbol Fenomeni Bir Oteliz

Dünyanın en iyi kulüplerini Türkiye de ağırlamaktan gurur duyduk ve her zaman da duymaya devam edeceğiz. Bize destek verilsin spor turizminde en iyisiyiz, en iyi hizmeti veririz, ülkemizin her zaman gururu oluruz. Bize bir defa gelen bir daha gelmek için kuyruğa girer. Sahalarımız, servisimiz, mutfağımız, personel eğitimimiz, spor turizmine olan duyarlılığımız hep fark yarattı. Almanya’nın en iyi takımları, Bosna Hersek milli takımı, Ukrayna milli takımı, FK Dinoma Kıev, Ajax, Amsterdam, gibi futbolun güçlü isimlerini ağırlıyoruz. İyi servis almak isteyen bizi tercih ediyor. Donanımlı bir futbol takımının neler istediğini çok iyi biliyoruz bir kamptan bir dünya kulübü ne bekler bunu çok iyi biliyoruz, a dan z ye bu hizmetin detaylarında ekolüz. Rusya milli takımı otelimizde hazırlandı ve Avrupa üçüncüsü oldular. Ünlü bir futbol kulübü geldiğinde yanında basın ordusu ile geliyor ve dünya medyasının ilgi odağı oluyorsunuz, dünya televizyonları sizi gösteriyor. Ütopya diyorlar biz Ütopya’ yı dünyaya yaşatıyoruz. Ulusal ve uluslararası medyanın ilgisi bizi mutlu ediyor. Futbolu büyük düşünerek hizmet kalitemizi belirliyoruz, dünya kulüplerinin bizden etkilenmeleri çok önemli. Bu husus hem ülkemiz adına hem otelimiz adına artı bir değerdir.

Dünyaca Ünlü İsimler Bizi Konuşuyor

Christoph Paul Daumile olan kişisel dostluğum çok ileridir. Kendisi bizi sık sık ziyaret eder ben de zaman zaman Köln’e giderim. Bizi dünyanın her yerinde methederek anlatması çok önemlidir. Frank de Boerotelimizin kondisyonundan son derece etkilenmiştir, otelimizle ilgiGuus Hiddink ‘in söylediği güzel şeyler,Michael Laudrup,Gerd Mülle, Mehmet Şol gibi dünyaca ünlü bir çok ismin Cornelia Diamond otelini örnek göstermesi, hayranlıklarını ifade etmesi bizi gururlandırmaktadır. Aynı zamanda SPA merkezimizin gücü, son derece bakımlı tenis kortlarımız, dünyaca ünlü tenisçi konuklarımızın bizi tercih etmesine sebep olmaktadır.

Nick Faldo’nun tasarımındaki golf sahamızda İngiliz golfçülerin ve golf ten keyif alan herkesin golf oynamak için rezervasyon yaptırması da ayrıcalıklarımızdandır.

Shevsenko ’da golfe olan tutkusunu otelimizin golf sahalarını tercih ederek Cornelia Diomond farkını yaşamaktadır. Dünyaca ünlü şahsiyetlerin bizi anlatması ve tercih etmesi de çok önemlidir. Bizim için dünyanın en büyük takımlarının Türkiye ye gelmesi hayal değildir. İngiliz kulüplerinin de orta Avrupa ülkelerinden vazgeçip bizi tercih etmesini sağlayarak bir ilke imza atmak istiyor.

THY’nin Desteğini Bekliyoruz…

Her fırsatta ifade ettiğim önemli bir husustur. Thy’nın Tokyo da Los Angeles havalimanında uçakların üzerine giydirilmiş reklamlarında Barcelona’yı görüyorsak biz bunu neden Türkiye de yapmıyoruz, getirim biz ağırlayalım el ele yapacağımız iş birliğinin Türkiye turizmine bu anlamda çok artı değer kazandıracağını düşünüyoruz. Bende diyorum ki haydi o zaman THY gururlandır bizleri Türk turizmi bu güçlü kurumun desteğiyle çok daha büyük organizasyonlara imza atacaktır. İş adamlarımız ve bu konuda bir şeyler yapabilecek  güçlü isimlerin dünyaca ünlü bir maçını 3-4 milyon insanın izlediği bu kulüplerin ülkemize gelebilmesi  için ne gerekiyorsa hiç çekinmeden yapın. Zafer Alkaya başta olmak üzere bir çok otel yöneticisi bu konuda elinden geleni yapmaya hazır, yeter ki siz bir adım atın ,Cornelia Diamond’ın kapıları sonuna kadar açık.

Gerçek Saygı Ve Sevgi ile Recep Sami Yazıcı’yı ve yaptıklarını unutmayacağız ve en iyi şekilde yaşatacağız…

Diler Holding’e bağlı Cornelia De Luxe ve Cornelia Diamond otellerinin yönetim kurulu başkanı merhum Recep Sami Yazıcı ülkemiz turizmine kazandırmış olduğu yatırımlarla ve yaptıklarıyla çalışanlarının  sevenlerinin, ülkesinin gerçekten gözbebeği olmuş, saygın kişiliği ile başımızın tacı olarak biz çalışanları onun önderliğinde ismini ve ülkemize yaptığı yatırımları en iyi şekilde temsil etmekten gurur ve  onur duyarız .

işte böyle idi değerli okurlarımız kan kırmızısı kalbiyle ülkesine aşık, ve ülkesinin tanıtımında bir gönül elçisi, profesyonel bir turizm yöneticisi ve örnek bir lider, güzel insan Cornelia Diamond Hotel Genel Müdürü Zafer Alkaya’nın penceresinden dünya ya açılan fikirlerinin paylaşımı…

Yolun her daim açık olsun biz de başarılarının takipçisi olalım Zafer Alkaya…

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu