Anasayfa / Kariyer ve İş / Yurtdışında Çalışacak Eleman Arayan Firmalar

Yurtdışında Çalışacak Eleman Arayan FirmalarYurtdışında çalışmak mecburiyetten kaynaklanan bir durum. Kimse bu güzelim memleketini bırakıpta gurbet ellere gitmek istemez. Zaman ve şartlar bunu gerektirince yurtdışında çalışmakta kaçınılmaz oluyor.

Yurt dışında Çalışacak Eleman Arayan Firmalar genellikle inşaat firmaları, mimarlar, mühendisler, madenciler ve beden işçileri gibi branşlarda çalışacak kişiler tercih ediliyor. Yurt dışına işçi götüren firmaların büyük bir kısmını inşaat sektörü oluşturuyor. Pasaportunuz yok ise, başvuru yapmadan önce, pasaport çıkartmanız gerekmektedir. Aksi halde işleriniz daha çok uzayabilir. Bu tarz firmalar, geçici işçi olarak yurt dışına götürüp, daha sonra yapılacak işler bittiğinde Türkiye’ye geri dönüş yapmaktadır. Tabi ki işe alınma sürecine girdiyseniz, şartları iyice konuşup öğrenmeniz gerekmektedir.

Türkiye’de çalışarak istediği imkanlara sahip olamayıp kariyerine yurtdışımda devam ettirmek isteyen çok sayıda insan yurtdışında yatırımları olan firmaların yayınlamış olduğu iş ilanlarına başvuru yaparak farklı ülkelerde çalışma şansını yakalayabilmekteler. Yurt dışında iş arayanlar arasında en fazla şansa sahip olanlar hiç şüphesiz inşaat sektörü çalışanlarıdır. Güçlü Türk inşaat firmaları özellikle arap ülkelerinde yaptıkları projeler sayesinde ülkelerin çevresini değiştirmeye devam ediyorlar. Türk firmaları Havalimanı, otoyol, köprü gibi büyük projelerin ihalelerini almaya devam ediyorlar. Dolayısı ile yeni projelerinde çalışabilecek vasıflı vasıfsız insanlara yurt dışında çalışma imkanı sunmaktadırlar. Sizde yurtdışı iş ilanlarına iş başvurusu yaparak bir an önce yeni işinizin sahibi olmak istiyorsanız sektörlere göre iş dağılıma göz atmalısınız.

İnşaat Sekrörü Yurtdışı İş İlanları

Arap ülkelerinde büyük projeleri olan Türk inşaat firmaları aldıkları ihaleleri sözleşme tarihinde yetiştirebilmek için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Arap ülkelerinde vasıflı inşaat işçisi bulamadıkları için genellikle kilit noktalara Türk işçileri kullanıyorlar. Dolayısı ile bu firmalar belirli aralıklar ile yurtdışına işçi götürmek için ilanlar yayınlıyorlar. Sektörde yurtdışında projeleri olan firmaların iş ilanlarını takip ederek size uygun olan pozisyonlara iş başvurunuzu yapabilirsiniz. Genellikle başvurularını insan kaynakları sayfası üzerinden cv toplayarak yapmaktadırlar.

Gıda Sekrörü Yurtdışı İş İlanları

Gıda üretiminde lider konumda olan büyük Türk markaları özellikle Afrika ve Arap yarım adasına ürettikleri ürünleri  kolaylıkla satabiliyorlar. Müslüman olan bu coğrafyada özellikle helal ürün üreten Türk markaları çok fazla tercih ediliyor. Bu ihtiyacı karşılamak üzere bölgeye fabrika kuran bu firmalar Türkiye’den yurtdışında çalışabilecek deneyimli insanlara ihtiyaç duyuyor.
Tekstil Sekrörü Yurtdışı İş İlanları

Tekstil sektörünün hareketli olduğu yıllarda büyük fabrikalar kuran Türk tekstil yatırımcıları işçilik fiyatlarının artmasından sonra yatırımlarını ucuz işçiliğin olduğu ülkelere taşıdı. Dolayısı ile büyük yatırımlarının kilit noktalarına Türk personeller çalıştırmayı tercih eden bu firmalar Türkiyeden yurtdışında çalışmak isteyen Kesimci, bant ustası, kalıpçı, makine bakımcı ve fabrika müdürü vasıflarını taşıyan insanları bu yatırımlarında iş imkanı sunmaktadır.  Bu firmalara başvuru yaparak sizde deneyimlerinize deneyim katmak için yurtdışına gidebilirsiniz

Yurtdışı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda verdiğimiz sektörler için ilan yayınlayan firmaları iş ilanlarını incelemek için altta verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz. Başvuru yapacağınız pozisyonlar için istenen niteliklere sahip olan adaylar internet üzerinden firmalara başvuru yapabilmektedirler.

https://www.yenibiris.com/is-ilanlari?yurtdisi=1

https://www.kariyer.net/is-ilanlari/yurtdisi

Yurtdışında İş Bulmanın Beş Yolu

Yurtdışına İşçi Olarak Gitmenin En Kolay Yolu

Gelecekte popüler olacak meslekler ve iş modelleri

Kanada Göçmenlik Başvurusu, Kanada İş İmkanı

Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

1.053 Yorumlar

 1. İkitelli Nakliyat

  yurt dışında çalışan elamanlar tecürbe konusunda dikkat etmeli

 2. yurt dışında iş aramak yerine; devamlı yurt dışında yaşamak, daha yüksek maaş, iyi bir hayat ,sağlık ve eğitimin bedava olduğu gelecek kaygisi olmayan bir ülkede yaşamak istemezmisiniz?kanada göçmenlik başvuruları için lütfen bu no yu arayın 0532 246 65 96

 3. Elektrik ustasiyim 37 yaşimdayim yurt dişinda çalistim arar saniz gelirim pazaportum hazir saygilar tlf 05349205641

 4. 20yıllık Sıhhi tesisat ustasıyım çözüm odakl pratik ve hızlı çalışırım yurtdışında çalışmak istiyorum

 5. Boya badana ustasıyım yüzey kaplamaları ile ilgili daimi kalfalık belgesine sahibim yurt dışında çalışmak istiyorum

 6. fuat3246@outlook.com

  MERHABA İYİ GUNLER HERKESE BENDE BUNDAN 2 AY ONCE IS BULDUM BURDAN KAYNAKCI OLARAK LIBYAYA GITTIM VE ORDA CALISIYORUM HALA SİZE FIRMANIN MAIL ADRESINI VERECEM ORDAN YARDIMCI OLURLAR SIZLERE ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN AYLIK 4500 DOLAR ALIYORUM BASKA ULKELERDEDE ISLER VAR CUNKU HEMDE BİR SÜRÜ ELEMAN ALINIYOR MAİL:fuat3246@outlook.com BU MAILE DONERSENIZ YARDIMCI OLURLAR SIZLERE

 7. Ağır vasıta şoförüyüm

 8. Y.MİMAR/SERDAR

  y.zellanda irlanda iskoçya kuveyt umman katar bu ülkelerde yaşamak istiyorum yardımcı olacak şirketler kişiler 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

 9. Selam alcıpan boya ustasıyım tercübem var dır05467919577 saygılar

 10. Ben kaynakciyim türkmenistanda yasıyorum kuzey korede çinde türkiyede çalıştım yurt dışında çalışmak istiyorum ilgilenmenize rica ederim

 11. AHMET FARUK KAYA

  1 YIL TECRÜBELİ İNŞAAT MÜHENDİSİYİM. YURTDIŞI İŞİ ARIYORUM.

 12. marangozum ve moblya montajını iyi derecede yaparım yurtdısında çalısmak istiyorum

 13. 17 yıllık yurt dişi tecrubem var ekibim var 5347132495

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir