Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Abant Kahvecisi Franchise Şubesi Açmak

Firmanızı kısaca tanıtırmısınız?

KEPENCİ Gıda Maddeleri olarak piyasadaki tüm kafelere toptan kahve vermek amacıyla kuruldu. Batı Karadeniz ve Akdeniz Bölgesinde ciddi müşteri potansiyeline sahip olduktan sonra Abant Kahvecisi, Bolkahve ve Bolsy markaları ile Türkiye genelinde toptan kahve üretimini yapan, kahve şurupları üretimi sağlayan, kahve hammadde üretimi sağlayan Türkiye’de nadir bir firma olma yolunda ilerledi.

Türkiye’nin birçok ilinde toptancı ağı ile hizmet sağlamaktadır. Ayrıca Türkiye’nin birçok iline kaliteli hizmet anlayışı ile soğuk zinciri bozmadan donuk ürünler üretmektedir. Kahve tedariği konusunda Adana, Adapazarı, Bolu, Karabük, Alanya, Uşak, İstanbul Anadolu Yakası, Balıkesir, Mersin depoları ile hali hazırdaki cafelere de Bolkahve markası ile kahve tedariği hizmeti veren bayileri bulunmaktadır. Bu nedenle franchise talep edilen illerde, operasyonel olarak kolay ve hızlı hizmet sağlanabileceğinin tüm yatırımcıların bilmesi gerekmektedir.

Abant Kahvecisi markası 2012 yılında Bolu ilinde faaliyetine başlamış olup, 2017 yılı itibariyle franchise vermeye başlamıştır. Abant Kahvecisi olarak, birinci yıl hedefi olan 12 franchise sayısını, 13 franchise vererek farklı illerde yer alıp, hedefine ulaşmıştır. Sayısal olarak çok franchise vermek yerine, kaliteli, prestijli işletmeler oluşturarak, profesyonel eğitimler ve ekipmanlar ile kaliteyi yaşatmayı amaçlamaktadır.

Firmanızın kuruluş ve geleceğe bakış açısı hakkında bilgi verirmisiniz?

Abant Kahvecisi olarak 2016 yılından itibaren, marka bünyesinde kahve üretimini yapıp, tüm dekorasyon süreçler, insaaat süreçleri, endüstriyel ekipmanlar, mobilya imalatı sağlayarak, kendi bünyemizdeki ekiplerle anahtar teslim projeler sağlıyoruz. Türkiye genelinde 13 franchise bulunuyor ve 14.franchise Düzce’de açılacaktır. Hedefimiz, yıllık minimum 12 franchise, her ay en az bir franchise ailemize katıyoruz. Amacımız franchise verdiğimiz noktadaki hizmeti kaliteli hale getirmek, çünkü biz kahveyi biliyoruz, tanıyoruz, üretiyoruz, yurtdışı sertifikalı baristalar eşliğinde eğitimini veriyoruz. Biz kahveyi biliyoruz. Kahve bizim işimiz.

Ne kadar bayiniz var ve büyüme hedefleriniz nelerdir?

 • 13 franchise işletmemiz bulunmaktadır.
 • Minimum aylık 1 franchise ile yıllık 12 franchise hedefimiz bulunmaktadır.
 • Bu hedefimizi franchise verdiğimiz 2017 itibariyle sağlamış bulunmaktayız.

Girişimci adaylarında aradığınız kriterler neler?

Abant Kahvecisi olarak, profesyonel bir marka sahibi olmanın vermiş olduğu vasıflara sahip olunması temel kriterimizdir. İş disiplini ve iş ahlakı bulunan ticari geçmişi olan, özellikle hizmet sektörünü tanıyıp birlikte marka ve markanın hedefleri, amaçları ve ticari hareketlerini kabul edip, o esnekliğe sahip olacak adayları tercih etmekteyiz. Ortak hareket edebilecek, Abant Kahvecisi ailesinden biri olabilecek adaylar öncelikli tercihimizdir. Bu nedenle adayları yüz yüze görüşmeye Bolu merkezdeki ofisimize davet ediyor. Şubelerimizi, hizmetimizi, lezzetimizi standartlarımızı, sözleşmelerimizi, finansal durumu ve tüm iş süreçlerimizi gösterip hizmet akdini sağlıyoruz. Uzaktan marka veren işletme pozisyonunda bulunmuyoruz. Bu nedenle uzun soluklu çalışma modeli ile franchise modellerimizde en az 3-5 yıl arası tebelamızı taşıyacak adayları tercih ediyoruz. Sürekli denetlemeye açık ve hizmetin eksiksizliği ve kusursuzluğu için vermiş olduğumuz franchise işletmeleri kontrol ediyoruz. Sözleşme şartlarının dışında hareket edilmesi durumunda yaptırım uyguluyoruz.

Franchise açılacak bir işletmenin ortalama maliyeti nedir?

30.000$ isim hakkı bedeli bulunmaktadır. 5 yıllık sözleşme ile franchise veriyoruz.

Ortalama maliyet için , 170m2 iç alan, 100 m2 tenteli bahçe dış alan minimum işletme kurulumu için uygun saydığımız alanlardır. Talep edilen aday işletme alanını inceleyip onaylandıktan sonra franchise veriyoruz. Bu nedenle aday işletme lokasyonundaki günlük insan popülasyonu, trafik yoğunluğu, Abant Kahvecisi marka konseptine uygunlu faktörlerini değerlendirip, bu değerlendirme sonucunda franchise veriyoruz.

 • AVM Modelimiz ( mutfaksız ) Ortalama model 500.00 – 600.000 tl aralığında 60 gün içinde teslim edilir.
 • Cadde Kafe Modelimiz ( mutfaklı ) 800.000 tl – 900.000 tl aralığında 60 gün içinde teslim edilir.
 • 270 m2 mutfaklı modellerde, alan için m2 başı ortalama kurulum maliyeti 700$ – 800 $ civarındadır.
  Maliyetlerde 1.sınıf malzeme kullanılmaktadır.

Birinci sınıf mobilyalar.

 • Birinci sınıf mutfak ekipmanları alanında Öztiryakiler Genel Merkezi ile çalışmaktayız.
 • Birinci sınıf bar grubumuzu tamamen yurtdışından temin ediyoruz.
 • Mutfak ürünleri ve malzemeleri birinci sınıf malzemelerden oluşmaktadır.

Dekorasyon ürünleri, tuvaletler, bilgi işlem odası, personel odası, ışıklandırma, tavan ve mekan açılır kapanır otomatik tente, dış mekan camlarına otomatik zip perde, iç mekana doğalgazlı ısıtmarobur sistemi, dış mekana ısıtmalı radyan sistemi, ısıtma sistemlerinde Çukurova Isıtma ile anlaşmalı çalışmaktayız.

Aşırı sıcak olan illerde yaz için extra soğutma sistemleri sağlamaktayız. Elektrik tesisatı, su tesisatı, kompanzasyon panosu, tüm inşaat işlemlerini anahtar teslim yapıyoruz.

Bayilik şartlarınız nelerdir?

Abant Kahvecisi olarak 40 sayfalık geniş bir franchase bayilik sözleşmesi bulunmaktadır. Franchise alan kişi Kepenci Gıda Maddelerinin ürünleri dışındaki hiçbir ürünü tedarik edemeyeceğini bilmelidir. Aldığı ürünlerin ödemesini her ay sonu gününde nakit ya da kredi kartı ile ödemekle yükümlüdür. Anlaşmalı bankamızla DBS anlaşması yapmak zorundadır. 20.00 – 30.000 TL tanımlamak zorundadır. Konsept dışı hizmet ve ürün bulunduramaz. Konsept dışı etkinlikler yapamaz canlı müzik, nişan, düğün, kına, toplu organizasyon gibi. İsim hakkını bilgimiz ve iznimiz dışında devredemez, satamaz. Böyle bir durumla karşılaşılığı zaman Kepenci Gıda ile görüşme gerçekleştirir. Devreden kişi ile yeni sözleşme ve koşullar dahilinde devir gerçekleştirilebilir. Herhangi bir iflas durumunda , problem yaşaması durumunda Kepenci Gıda isim hakkı sahibi olarak kalacaktır. Vergi levhasındaki herhangi bir değişiliği beyan etmek zorundadır.

Bayilik için hedeflediğiniz bölgeler neresi?

 • Batı Karadeniz,
 • Marmara ,
 • İç Anadolu ,
 • Güneydoğu Anadolu

Bayilik açılacak olan işletmenin işyeri özellikleri nelerdir?

170m2 iç alan, 100 m2 tenteli bahçe dış alan minimum işletme kurulumu için uygun saydığımız alanlardır. Talep edilen aday işletme alanını inceleyip onaylandıktan sonra franchise veriyoruz. Bu nedenle aday işletme lokasyonundaki günlük insan popülasyonu, trafik yoğunluğu, Abant Kahvecisi marka konseptine uygunlu faktörlerini değerlendirip, bu değerlendirme sonucunda franchise veriyoruz.

Bayilik için isim hakkı bedeli ne kadar?

 • 5 yıllık sözleşme dahilinde 30.000 $’dır.
 • 5 yıldan sonra devam etmek isterse işletmeden isim hakkı bedeli alınmamaktadır.
 • Cirodan %3 teknoloji yatırımı, reklam giderleri ve basılı görsel işler için ücret alınmaktadır.

Yapılan yatırımın geri dönüş süreci ne kadar?

 • Yapılan yatırımın geri dönüşüm süreci 3 yıldır.
 • Reel şube analizi ve finansal raporlarla beyan edilir.

Girişimcilere hangi destekleri ve eğitimleri veriyorsunuz?

Abant Kahvecisi olarak profesyonel aşçılarımız ve uluslararası sertifikaya sahip baristalarımız ile franchise işletmelere mutfak ve kahve eğitimi veriyoruz. Personellere eğitim sürecinde, aşçılık eğitimi, servis eğitimi ve barista eğitimi verip işletmelerini teslim ediyoruz.

Pek yakında açılacak Abant Kahvecisi Akademi ile Türkiye’de alanında uzman baristalar ve aşçılar yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

İletişim:

KEPENCİ Gıda Mad. İnş. Rek. Paz. San. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Beşkavaklar Mah. D-100 Karayolu Cad. Yaşar Apt. No:9 Merkez / BOLU
E-Posta: info@abantkahvecisi.com
Bilgi İçin: 0(850) 346 96 96

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu