Spor Malzemeleri Bayilikleri

Adventure Republic Bayiliği Alarak Spor Giyim Mağazası Açabilirsiniz

ADVENTURE REPUBLIC
Franchise bedeli almıyor

Batı Mümessillik bünyesinde faaliyet gösteren Adventure Republic’in ilk mağazası 2001’de İstanbul Nişantaşı’nda açıldı. Firmanın İstanbul’da üç (Levent, Kızıltoprak, Nişantaşı), Ankara ve Bodrum’da birer olmak üzere toplam beş mağazası var. Bu mağazaların dördü Batı Mümessillik tarafından işletilirken, Bodrum mağazası franchising sistemiyle açılmış. Franchising sistemiyle yeni mağazalar açmaya devam edeceklerini belirten Batı Mümessillik Dış Ticaret CFO’su Zafer öğüt, “Şu sıralar İstanbul ve Ankara’da birer mağaza daha açmak üzereyiz. Bu mağazaların hazırlık çalışmaları devam ediyor” diyor.

Adventure Republic

Adventure Republic önümüzdeki beş yılda mağaza sayısını 30’a çıkarmayı hedefliyor. Yeni açılacak mağazalar için öncelik vereceği iller şu şekilde sıralanıyor: İstanbul, Bursa, Antalya, İzmir, Eskişehir ve Trabzon.

Adventure Republic’ta franchise giriş bedeli talep edilmiyor.

Sürekli franchise ödemesi de yok. Ancak ortak reklam harcamaları için küçük bir bütçe talep ediliyor. Adventure Republic mağazalarının büyüklüğü 110-180 metrekare arasında değişiyor. Büyüme planlarının sadece yurtiçiyle sınırlı kalmayacağını belirten Öğüt, önümüzdeki dönemde yurtdışında mağazalar açmayı planladıklarını söylüyor.

Markanın mağazaları daha çok şehir hayatına hitap ediyor. Outdoor giyim tarzını sevenlere yönelik çok sayıda ürün çeşitleri var. Mağazanın ürün çeşitleri yaz ve kış aylarına göre değişiyor. Örneğin, yaz aylarında tüm outdoor sporlarına yönelik tekstil ürünlerini hazır bulunduran mağazalarında kışın ise daha çok kayak sporuna yönelik ürünlere ağırlık veriliyor. Adventure Republic mağazaları aynı zamanda goretex ürünler konusunda da oldukça iddialı.

Batı Mümessillik Killy, Lafuma, Millet, Eider, Cebe, Donkees, Kong, Laken ve Silva gibi birçok markanın Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Ayrıca North Face, Salomon, Speedo, Asolo Gopro, Suunto, Wilson markalarının ürünlerini Türkiye’den tedarik ediyor, firma aynı zamanda üretim de yapıyor. Şirket Lafuma’nın bazı ürünlerini Türkiye’de üretiyor ve bunların bir kısmını ihraç ediyor.

Telefon: 0212 224 77 50

E-posta: info@maceracumhuriyeti.com

Web: maceracumhuriyeti.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu