Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Alaçatı Muhallebicisi Franchise Şubeler Açacak

Muhallebi şubesi açmak ister misiniz?

Alaçatı Muhallebicisi, Türkiye genelinde franchise şubeler açacak. 75 bin dolar franchise giriş bedelinin alındığı bu iş modelinde yüzde 35 kâr marjı sunuluyor. Firma aym zamanda genç girişimcilere eğitim de veriyor.

Alaçatı, kendine özgü mimarisi, asma bahçeleri, yel değirmenleri, sürekli esen rüzgarı, cumbalı evleri, taş duvarları ile son yıllarda Çeşme’nin parlayan yıldızı olarak ifade ediliyor. Alaçatı, aynı zamanda muhallebisiyle de ün yapmış bir ilçe. Bu yöreye özgü tatlıyı Türkiye genelinde şubeler açarak tanıtan Özata Ailesi, Alaçatı Muhallebicisi markasıyla ilk şubesini 2012 yılında açtı. Alaçatı Muhallebicisi, bir kafe konsepti. Şu anda 45 şubesiyle faaliyet gösteriyor ve franchising ile büyüyor.

Bu yılı 65 şube ile kapatmayı hedeflediklerini söyleyen Alaçatı Muhallebicisi Pazarlama Direktörü Eren Özata, 2017’de ise 24 şube daha açmayı planladıklarını belirtiyor. Özata, “Mimari konseptimiz bize özgü ve bu konsepti uygulayabilecek tecrübeli usta sayısı sınırlı. Fazla şube değil, değer katacağımız lokasyonlara nitelikli mağazalar açmak istiyoruz” diyor.

Alaçatı Muhallebicisi

20 GÜNLÜK EĞİTİM

Alaçatı Muhallebicisi ekibi aynı zamanda franchise sahibi olmak isteyen genç girişimcilere 20 günlük satın alma, sütlü tatlılar, dondurma, tedarik, liderlik, şube kurulumu ve yönetimi, franchise süreci, pazarlama alanında eğitim verecek. Eren Özata, sektöre gençler tarafından yoğun ilgi gösterildiğini ancak yapılan yatırımların daha nitelikli olabileceğini vurguluyor. Şirket, girişimcilerden 75 bin dolar franchise giriş bedeli alıyor. Toplam yatırım maliyeti lokasyonun metrekaresine göre değişiyor. Eren Özata, franchise şubeler için hedeflenen aylık cironun da lokasyonun metrekaresine ve potansiyeline göre değişiklik gösterdiğini ifade ediyor. Yüzde 35 kâr marjının sunulduğu bu iş modelinde royalty olarak ciro üzerinden yüzde 5 alınıyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Türkiye geneli.

İtk sermaye: 75 bin dolar franchise giriş bedeli alınıyor.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.

Kâr marjı: Yüzde 35.

Bayilerde aranan özellikler: Sektörde deneyimli kişilere öncelik tanınıyor. Deneyim sahibi olmayan kişilere eğitim veriliyor.

Başvuru için: alacatimuhallebicisi.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu