Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Baklavacı Nejat Güllü franchise vermeye devam ediyor

Yurtiçinde ve yurtdışında istikrarlı büyümesine devam eden Baklavacı Nejat Güllü, şube ve franchise sayısını her geçen gün artırıyor. Bursa Nilüfer şubesinden, Ankara ve Kuzey Kıbrıs’ta açılacak yeni şubelerin haberini veren Nejat Güllü, yurtdışında 2011 yılı içerisinde 10 yeni şube daha hedeflediklerini de belirtti. Nejat Güllü, bunların büyük bir kısmını ise franchise olarak vereceklerini de açıkladı.

Baklava ustası Nejat Güllü Bursa Nilüfer’deki şubesinde gerçekleştirdiği konuşmasında, “Yılın ilk yarısında Ankara ve Kuzey Kıbrıs’ta ilk şubelerimizi açıyoruz. Buralarda şube açmak için uzun zamandır araştırma ve görüşmelerimizi sürdürüyorduk. Uygun ve Güllüoğlu markasına yakışacak yeni şubelerimizle, Güllüoğlu’nun eşsiz lezzetlerini buralarda da sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ankara şubemizle Türkiye’de toplam 17, ABD Astoria, Miami ve Kuzey Kıbrıs’la birlikte yurt dışında ise 10 şubemiz olacak” dedi.

Yurt içinde kendi yatırımlarıyla İstanbul, Ankara, İzmit ve Bursa’da şubeleşmek yönünde ilerlediklerini hatırlatan Nejat Güllü, yurtdışında ise franchise sistemi ile büyüdüklerini belirtti. Nejat Güllü: “Hâlihazırda yurt dışında markamızın faaliyette olan 7 şubesi var. ABD NewYork’ta Manhattan ve Brooklyn şubeleri ile Astoria’da yeni açılacak şube kendimize ait. Kaliforniya (Los Angeles), Hollanda (Amsterdam), Libya (Trablusgarp), Irak (Erbil), Kuveyt’te ise franchiselarına ait şubelerimiz bulunuyor. Ayrıca franchise olarak verilen ABD Florida Eyaleti Miami kentindeki şube ile KKTC şubelerimiz yakın zamanda hizmete açılacak. Kanada, Romanya ve Arap ülkelerinde de açacağımız yeni noktalarla geleneksel Türk tatlarını tüm dünyaya tanıtmayı amaçlıyoruz” dedi.

Sadece yurt dışında franchise veriyoruz

Yurtdışında franchise sistemine giriş için başlangıç bedeli aramadıklarını belirten Güllü, “Sadece başlangıç yatırımlarını franchise kendisi karşılıyor. Royalty bedeli olarak ise franchise’in cirosundan yüzde 3 alınıyor” açıklamasında bulundu.

Güllü, “Kağıthane’deki merkezimizde, yurt dışındaki şubelerimiz ile franchiselarımızda toplam 400’e yakın kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu rakam 2011 yılı ile birlikte daha da artacaktır, çünkü istikrarlı bir şekilde büyüyoruz. Amacımız, yurt içinde olduğu kadar tüm dünyada da Baklavacı Güllüoğlu’nun adını duyurmak ve herkesin bu eşsiz baklava lezzetini tatmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

140 yıllık aile geleneğini koruyan, değişmeyen kalite ve lezzetiyle tüm yurda ve yurt dışına yayılmayı amaçlayan Nejat Güllü’nün Güllüoğlu markası, 1996 yılında Nejat Güllü liderliğinde dünyanın en büyük baklava üretim tesisini Kağıthane’de kurarak başladı. Bugün teknoloji ile el emeğinin buluştuğu tesislerde baklava ve su böreği çeşitleri yanında, pasta, lokum, dondurma, çikolata, yufka, poğaça ve simit üretimi yapan firma, günde beş ton baklava ve iki ton lokum kapasitesi ile dünya çapında bir marka olma yolunda emin ve hızlı adımlarla ilerliyor.

Dünyaya baklava yediren Güllüoğlu’nun franchising sistemi hakkında daha detaylı bilgi almak için www.gulluoglu.com adresi ziyaret edilebilir ya da 0 (212) 321 34 44 numaralı hattan da sipariş verilebilir.

Güllüoğlu Hakkında:

Türkiye’nin en büyük ve en köklü baklava markası Güllüoğlu’nun tarihi 1871 yılına kadar gider. Hikaye, ailenin büyük büyük dedesi Hacı Mehmet Çelebi’nin Hicaz dönüşü Halep’te konakladığı günlerde baklava yapmayı öğrenmesi ile başlar. Hacı Mehmet Çelebi, daha sonra Gaziantep’e geldiğinde hastalanır ve eşi Güllü Hanım’a baklava yapmayı öğretir. Güllü Hanım, yaptığı baklavaları, oğulları Ahmet ve Mahmut’a sattırır. Bir buçuk asırlık aile geleneğini koruyan ve değişmeyen kalite ve lezzetiyle tüm yurda yayılan Güllüoğlu, 1996 yılında Nejat Güllü liderliğinde dünyanın en büyük baklava üretim tesislerini kurar.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu