Bayilik ve Franchise

Bayanlara Yönelik Spor Salonu İçin Yurtdışından Franchise

Sağlıklı yaşam için yurt dışından 5 franchise

■ 30 Minutos

Son dönemde Türkiye’de sadece bayanlara yönelik birçok spor salonu faaliyet göstermeye başladı. Yurtdışında ise bu iş, uzun yıllardır popüler. Bu şirketlerden biri de, 30 Minutos. İspanyol kökenli zincir, kendi geliştirdiği 5 farklı metotla bayanların çeşitli sorunlarına çözüm buluyor. Örneğin, ’30 Minutos weight control’ ile kilo kontrolü sağlanırken, ‘30 Minutos overall fitness’ ile vücudun form tutması hedefleniyor. Şirket yatırımcı adayının özellikle bayan olmasına dikkat ediyor. Yaklaşık 40 bin Euro’luk başlangıç yatırımıyla markanın lisans hakkını almak mümkün. 30 Minutos un iş Geliştirme Direktörü Eduardo Berastegui, bayanlarla yönelik fitness pazarının çok hızlı büyüdüğünü söylüyor. Şu an 10 milyon kadının bu tip merkezlere gittiğini söyleyen Berastegui, önümüzdeki 10 yıl içinde tüm dünyada 12 bin yeni merkezin açılacağını vurguluyor.

Ayrıntılı bilgi İçin: www.30minutos.net

■ Anytime Fitness

Düzenli spor, sağlıklı bir hayat sürebilmek için ihmal etmememiz gereken bir alışkanlık. 24 saat açık bir spor salonu işletmesi olan Anytime Fitness, Jeff Klinger ve Chuck Runyon tarafından sadece altı sene önce kuruldu. Şirket hızlı bir büyüme gerçekleştirerek, sektöründe önemli bir başarı hikayesinin altına imza atmayı başardı. Kurucusu Jeff Klinger, 3 yıl içerisinde ABD’de 2 bin 500 noktaya ulaşacaklarını, ABD dışında da 750 nokta açacaklarını söylüyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.anytimefitness.com

■ Fitness Together

Fazla kilolar birçoğumuzun ortak sorunu. Rick Sikorski, bu konudaki çözümü farklı metotlar ve kişiye özel hoca desteğiyle aşmış. 1983′te kurulan Fitness Together, şu an 600’ün üzerinde noktada hizmet veriyor. Üstelik sadece Amerika’da değil, Kanada, Kosta Rika, İrlanda ve İsrail pazarlarında da başarıyla faaliyetini sürdürüyor. www.myfikirler.com

12-95 yaş aralığında şu ana kadar yüz binlerce kişiye fitness desteği sağlayan Fitness Together’ın en önemli özelliği, her öğrenciye bir hoca düşmesi. Bu şekilde maksimum verim de alınmış oluyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.fitnesstogether.com

■ Slim and Tone

Bayanlara yönelik fitness ve zayıflama merkezlerinden birisi de Slim and Tone. Betsy Ludlow tarafından kurulan şirket, 10 ülkede faaliyet gösteriyor. Kostarika, Danimarka, Finlandiya,

Çin ve Norveç bu ülkelerden bazıları. Slim and Tone’da tıpkı birkaç sene önce Türkiye pazarına giren Contours Express gibi bayanları günde 30 dakika çalışmayla forma sokma iddiasında. ‘The NutriSystem’ adında bir egzersiz programıyla üyelerine egzersiz yaptıran şirket, önümüzdeki dönemde Avrupa pazarında etkinliğini daha çok arttırmayı hedefliyor. Şirketin Operasyon Direktörü Susan Nice bu yüzden Türkiye pazarıyla yakından ilgilendiklerini söylüyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.slimandtone.com

■ Stretch-N-Grow Int’l. Inc.

Bob ve Jill Manly tarafından kurulan Stretch-N-Grow Int’l. İne, ilk şubesini 1992′de açtı. Çocuklara yönelik fitness merkezi olarak kurulan ve özellikle 3-5 yaş grubundaki çocuklara eğlendirerek sporu sevdiren şirket, 5 kıtada ve 11 ülkede faaliyet gösteriyor. Kenya’dan ispanya ya, Avustralya’dan İngiltere’ye kadar geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren şirket, özellikle düşük yatırım maliyetiyle girişimcilerin dikkatini çekiyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.stretch-n-grow.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

 1. BU TARZ İŞLERE UYGUN BAKİR BÖLGE
  500 m2 17 yıllık aynı noktada güzellik merkezi
  düz giriş dükkan
  ortağımdan ayrılacağım için 350 m2 alanı bu tarz iş iiçin kullanmayı düşünüyorum
  ister devir alabilirsiniz ister ortaklık olabilir çok yoğun bir bölgedir büyümek istediğimiz için böyle bir karar aldık bu bölgede bu tarz firmalar yoktur yanlız sermayem yok şuan da ortağıma ödeme yapacağım sermayem yok cadde üzeri merkezim üsküdar bağlarbaşı
  546 540 00 00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu