Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Cafe Yada Kiosk Konsepti İle Kremalı Puf Satabilirsiniz

Beard Papa’s  Türkiye genelinde franchising veriyor

Japon asıllı kremalı puf üreticisi Beard Papa’s, Türkiye’de yeni şubeler açmak için franchising veriyor. Cafe ve kiosk olmak üzere iki konsepti bulunacak bu şubeler için, 100 bin ile 150 bin dolar arasında değişen bir yatırım maliyeti gerekiyor.

Beard Papas1

Yaptığı kremalı puflarla dünya çapında ünlenen Beard Papa’s, Türkiye’de franchise vermek için girişimcileri bekliyor. ilk olarak 1999 yılında Japonya’nın Osaka kentinde faaliyete geçen ve elde ettiği başarılarla Uzakdoğu’da fenomen haline gelen Beard Papa’s, ününü Amerika ve Avrupa’ya da taşıdı. Bugün 13 ülkede 300’den fazla şube ile faaliyet gösteriyor.

Türkiye pazarına ise yeni giriş yaptı. 30 yıldan bu yana Toshiba Pil Grubu’nun Türkiye mümessilliğini yapan Emir Erek’e, Japonya ile kurduğu iyi ticari ilişkiler sonucunda Beard Papa’s’ın master franchise’ının teklif edilmesi üzerine, bu markanın Türkiye pazarında faaliyeti başladı.

Erek, kremalı pufları, ‘Eatertainment’ adını verdikleri ve müşterilerin beş duyusuna birden aynı anda hitap eden bir yaklaşımla hazırladıklarını söylüyor. Beard Papa’s pufların hazırlanması ve yenmesi aşamalarını bir bütün olarak ele aldıklannı da belirtiyor.

Beard Papas

Erek, müşterilerin siparişi vermelerinden itibaren ürünün nasıl ve hangi koşullarda hazırlandığını baştan sonra izleyebildiklerini ifade ediyor. Ürünlerin günlük olarak hazırlandığını bildiren Erek, en fazla rağbet gören ürünlerinin ise vanilya kremalı puflar olduğunu vurguluyor.

İKİ KONSEPT

Beard Papa’s için 25-30 metrekarelik kiosk tipi işletmeler ve cafe tarzı olmak üzere iki konseptte yatırım yapılabiliyor. Yatırım maliyeti 100 bin ile 150 bin dolar arasında değişiyor.

Franchise bedeli kiosk tarzı işletmeler için 20 bin dolar. Cafe tarzı işletmeler için ise 45 bin dolar franchise bedeli alınıyor.

Kâr marjının yüzde 250 ile yüzde 300 arasında değiştiği ifade ediliyor. Emir Erek, royalty ücreti olarak ise aylık cironun yüzde 3’ünü aldıklarını sözlerine ekliyor. Türkiye genelinde franchising vereceklerini söyleyen Erek, “İşinin başında durabilecek ve markanın değerini koruyabilecek girişimcilerle çalışmayı tercih ediyoruz” diyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Türkiye genelinde franchising verilecek.

İlk sermaye: Yatırım maliyeti 100 bin ile 150 bin dolar arasında değişiyor. Franchise bedeli kiosk tarzı işletmeler için 20 bin dolar, cafe tarzı işletmeler için ise 45 bin dolar.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.

Kâr marjı: Yüzde 250 ile yüzde 300 arasında değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: işinin başında durabilecek girişimciler aranıyor.

Başvuru için: www.beardpapas.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu