Giyim Sektörü ve Moda Haberleri

CEO’ların Kıyafetleri ve Stilleri

CEO’lar yalnızca imza attıkları büyük başarılarla değil, kıyafetleriyle ve stilleriyle de bizlere mesaj veriyorlar. Renkler ve dikişler ne mesaj veriyor olabilir? Bir takım elbiseden öteye geçen bu kodları sizin için moda editörü Mert Aslan aktardı.


ALİ BİLALÖĞLU

DOĞUŞ OTOMOTİV CEO’SU
Siyah takım elbise her zaman asil ve bir o kadar da zarif bir stili vurgular. Bu nedenle Ali Bilaloğlu’nun seçimi, verdiği asil duruş için çok doğru. İki düğmeli ceket güçlü ve dinamik bir tavrı destekliyor. Kravatındaki desenler genel görüntüyü yumuşatırken ayakkabılardaki klasik seçim oldukça dengeli bir duruşa gönderme yapıyor. Ceket, Bilaloğlu’nun omuzlarına vurgu yapıyor, bu da doğru bir etki. Bu etkiyi güçlendirmek için ceketin biraz daha bele oturtulması çok daha dinamik bir sonuç verecektir.


CEMAL ERERDİ

AXA SİGORTA TÜRKİYE CEO’SU
kemal Ererdi’nin gece mavisi takımı rengiyle mavi tonlarının ^en ciddilerinden birine gönderme yapıyor. Kravatındaki gök mavisi ağırlıklı desenlerle bu görüntüye daha eğlenceli bir tat katıyor. Ceketin omuzlardaki vurgusu ve kol boyu çok doğru. Pantolonun kesimi bu ciddi ama esprili imajına destek veriyor. Mavi ve tonlarındaki takımlarda daha koyu kahverengi ya da mat siyah ayakkabılar tercih edilirse, aynı zamanda daha modern bir havaya bürünebilirsiniz.


CELAL METİN

MET GROUP CEO’SU
Celal Metin’in tarzı, spor şıklığı, hayattan zevk almayı bilen biri olduğunu gösteriyor. Açık mavi oxford gömleği doğru bir seçim; bu renk güven ve temizlik telkin eder çoğu zaman. Pantolon seçimi renk olarak çok doğru ancak kumaş olarak kanvas daha iyi bir seçim olacaktır. Kanvas kumaş daha fit ve tok bir görüntü sağlar. Küçük boyutlu optik gözlüğü stiline modern bir dokunuş yapıyor. Metin’in tarzı günlük ve iş hayatını birbirinden kesin çizgilerle ayırmadığın bir kanıtı.


EMRE ÇAMLIBEL

SOYAK HOLDİNG CEO’SU
Çizgili flanel takım Emre Çamlıbel’in sağlam ve güçlü duruşuna dikkat çekiyor. Çizgili takımlar kişiyi daha ince ve uzun gösteren bir illüzyona sahiptir ancak bu illüzyonun doğru kullanımı için ceketlerin bele iyi oturmaları gerekir. Çamlıbel’in ceketi bu konuda kusursuz. Beyaz gömlek ve uçuk pembe kravat bu güçlü stili yumuşatıyor ancak koyu renkli mat bir kravat daha dengeli bir görüntüyü garantileyecektir.


ERSİN ÖZİNCE

TÜRKİ YE İŞ BANKASI Y. K. B.
Ersin Özince’nin seçtiği ceket gerçekten kusursuz bir modele sahip. Ersin Özince risk almış ve zor bir renk olan doğal kahveleri kullanmış. Toprak tonlarında dengeyi tutturmak zor olabilir çünkü en ufak bir detay takım elbisenin ldasik ahengini bozabilir. Bu takımın mükemmel kesimi ve kravatta kullanılan mor, pembe ve sarı renkler genel görünümü daha sıcak ve güvenli bir hale getiriyor. Özince, hayatta zor şeylerin üzerine giden, kararları güçlü ve kalıcı kişiliğine gönder yapıyor stiliyle.


HÜSEYİN ÖZYEĞİN

FİBA HOLDİNG CEO’SU
Hüseyin Özyeğin’in koyu lacivert takımı klasik bir ihtişam sunuyor. Beyaz gömlek, lacivert takımı daha güçlü vurgular.

Kravattaki kırmızı renk kullanımı ise marin temasının üç vazgeçilmezi olan lacivert-beyaz ve kırmızıya gönderme yaparak genel görünümü zamansız bir şıklıkla buluşturuyor. Güçlü ve uzun vadede düşündüğü ve attığı adımların bir göstergesi olarak tarzı da tıpkı iş hayatındaki gibi yenilikçi ve kalıcılığa gönderme yapıyor.


İZZET KARACA

UNILEVER TÜRKİYE CEO’SU
İzzet Karaca’nın gri tonlarındaki yünlü kumaştan takımı bizden tam not aldı. Beyaz gömlek doğru bir tamamlayıcı; görüntüyü dengeliyor. Siyah mat deri kemer ile bel bölgesi vurgulanıyor ve beyaz gömlek daha güçlü bir hale geliyor. Gri tonları her zaman kurtarıcı ve garantili şıklık sağlar ve bu sebeple de yoğun iş hayatı olan İzzet Bey’e de çok yakışmış. Zor sorunlara çabuk ve doğru çözümler üreten ve daima dengeli olmayı tercih eden bir karakterin seçimlerinin kıyafete yansıması tam anlamıyla…


KARL- JOHAN PERSSON

H&MCEO’SU
İyi kesimli bir beyaz gömlek her zaman bir erkeğin gardırobunun olmazsa olmazıdır. Kari Johan, beyaz gömleğin bu tartışmasız sadeliğini ve gücünü kullanmış. Zamansız ve her ortama hitap eden güçlü markası gibi… Siyah kumaş pantolon belli ki bir takımın parçası; beyaz gömlek siyah bir takımı vurgular, güçlendirir ve görkemli kılar. Gold tokalı kemer ince bir detay ama Johan’ın giyim gustosunu ortaya koyuyor.


PATRICK RICHARD

PERNORD RICHARD CEO’SU
Patrick Richard’ın koyu antrasit takımı mavi desenli kravatıyla kusursuz bir uyum içinde.

Ceket cebindeki mendil her zaman daha elegan bir tavn simgeler. îş hayatındaki seçimleri gibi… Mavi-beyaz çizgili gömlek ve manşetlerdeki gold kol düğmesi yüksek bir zevkin ve klasiğin modern bir yorumunun göstergesi. Püsküllü ayakkabıların her zaman hayatı keyifli hale getiren erkekler tarafından tercih edildiğini düşünürüm; iyi bir seçim.


SERVET TOPALOĞLU

NORD HOLDİNG CEO’SU
Servet Topaloğlu’nun seçimi tek kelimeyle zarif olarak nitelendirilebilir. Lacivert blazer ve beyaz gömleğin klasik uyumu kahverengi kravatla modern bir tat yakalamış. Her zaman yenilikçi bir kişiliğin kodlannı yansıtıyor stili. Ceket düğmeleri ve mendilin uyumu genel görüntünün zarafetini vurgularken bej rengi pantolon dengeli bir şıklığa dikkat çekiyor. Aynı zamanda dengeli ve zor beğenen bir kişi olduğunu da böylece tarzı ele veriyor.


GILDO ZEGNA

ERMENIGILDO ZEGNA CEO’SU
İskoç ekoseleri klasik giyimde risk almayı, tek düze olmamayı seven erkekler için sıcak ve güçlü bir görüntü yaratıyor. Zegna’nın takımı deseniyle olduğu kadar kruvaze ceketiyle de dikkat çekiyor. Kruvaze her zaman daha güvenilir ve ihtişamlı bir görüntü yaratır. Ekose gömlek ile klasik İtalyan şıklığı vurgulanıyor. Zegna’nm uzun bacak boyu duble paça pantolonu ile vurgulanırken fit siluetini ön plana çıkartıyor. Ekoselerin bordosu ipek kravatın bordosu ile dikkat çekici bir uyum sağlıyor.

Mert Aslan / Capital

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. SiYAH iKi DUGMELi BLEZER CEKET,
    TOZ MAVi DUZ GOMLEK
    DUZ NANE YESiLi GIRAVAT,MENDiL
    GRi PANTOLON,
    (TERCiH)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu