Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Değirmen pastaneleri franchise bedeli almıyor

Değirmen Pastaneleri, ilk mağazasını 1982’de İstanbul Fenerbahçe’de açtı. Şirketin halen 32 şubesi var. Bunların 28’i franchising sistemiyle açılmış.

Diğerleri şirket tarafından işletiliyor. Değirmen Pastaneleri Franchise Sorumlusu Adnan Ergelen, 2011’de 6 şube daha açacaklarını söylüyor.

Franchising sistemiyle açılacak bu şubeler için öncelikle İstanbul, Antalya, Isparta, İzmir ve Adapazarı’ndan gelecek talepler değerlendirilecek. Franchise adaylarına yönelik yeni bir kampanya düzenlediklerini belirten Ergelen, “Bu doğrultuda franchise giriş bedeli almayacağız” diyor.

Şirket, ciro üzerinden herhangi bir katkı payı da istemiyor. Ancak, her şubeden ortak reklam, broşür, katalog ve diğer destekler için ayda 300 TL talep ediliyor. Ortalama 100 metrekarelik Değirmen şubesinin toplam yatırım tutarı ise 250 bin TL. Bu rakama mağaza dekorasyonu ve gerekli tüm ekipmanlar dahil.
Değirmen Pastaneleri’nin üretim tesisi İstanbul Altunizade’de bulunuyor. Yaklaşık 2 bin metrekarelik bir alana sahip olan bu tesiste pasta, tatlı ve tuzlu kurabiye, sütlü tatlı çeşitleri, kek, ekmek, baklava ve börek grupları altında 450 çeşit ürün üretiliyor. İstanbul Samandıra’daki 10 dönümlük bir arazi üzerinde yeni bir üretim tesisi kurmaya hazırlanan şirket, bunun için 8 milyon TL’lik yatırım öngörüyor. Değirmen Pastaneleri, Antalya’da bir imalathane kurdu. Deneme üretimine başlanan bu tesis de birkaç ay içinde faaliyete geçecek. Antalya’daki imalathaneden Akdeniz Bölgesi’ndeki tüm şubelere servis yapılacak.
Telefon: 0216 422 41 01
E-posta: iletisim@degirmenpastaneleri.com
Web: www.degirmenpastaneleri.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu