Eğitim Bayilikleri

Dil Okulu Wall Street Institute, Türkiye Geneline Franchising Verecek

Yabancı dil okulu açmak çok popüler. Bayilik veren birçok marka bulunmakta bu markalar sizi iş sahibi yapacak.

Dil okulu açma fırsatı

Dil okulu Wall Street Institute, Türkiye geneline franchising vererek şube ağını büyütecek. 300 bin TL yatırımla kurulabilecek bir şubede aylık ciro hedefi ise 75 bin TL.

Wall Street Instituteİngilizce eğitim Türkiye’de hızla yayılıyor. Bu anlamda, açılan dil okulları hızlı bir şubeleşme atağında diyebiliriz. Wall Street Institute (WSI) de bu kurumlardan biri. Hızla büyüyen WSI, Türkiye çapında franchising vererek şube ağını büyütmeyi hedefliyor.

WSI’in kuruluş hikayesi ise şöyle: 1968 yılında Mr. Luigi T. Peccenini ltalya!da ilk bilgisayar okulunu kuruyor. Ardından 1972 yılında İngilizce eğitim sektörüne giriyor ve global bir markanın, Wall Street Institute’ün temellerini atıyor. Mr. Luigi, öğrencilerin konuşamadıklarını ve ders dışında pratik yapmaları gerektiğini görerek kasetlere alıştırmalar yükleyerek öğretmen ve pratik ortam diyebileceğimiz ‘Blended Method’un ilk örneklerini uygulamaya başlıyor.

40’ıncı kuruluş yılını yaşayan WSI 2010 yılında eğitim, medya ve yayıncılıkta dünya devi olan Pearson Grubu tarafından satın alındı. Farklılıkla geliştirilen öğretim metodu için 2012 yılında geliştirme bütçesine 17.2 milyon dolar ayırdı.

WSI, Türkiye’ye ise 2001 yılında geldi. Kuruluşundan bugüne 50 binin üzerinde öğrenciye, 2 binin üzerinde kuruma hizmet verdi. Wall Street Institute Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Uçar, bu yılın sonuna kadar Türkiye genelinde 8 binin üzerinde öğrencinin kendi kurumlarında eğitim göreceğini söylüyor.

TÜRKİYE’YE YAYILACAK

WSI’in Türkiye’de dokuz ilde toplam 16 merkezi bulunuyor. Türkiye geneline franchising veren WSI’in uyguladığı yöntem ise şöyle: Başvuru yapan adaylar içerisinde uygun görülen yatırımcıların belirlenmesinden sonra 5 yıllık bütçesi hazırlanıyor. Yatırımın yapılacağı ilde uygun lokasyonlar tespit ediliyor. Genel müdür ve eğitim müdürü seçiliyor. Tüm personelin eğitimi veriliyor. WSI tüm süreç boyunca yatırımcının demirbaş alımları, tanıtım süreçleriyle ilgileniyor.

İstanbul’da Pendik ve Bahçeşehir’e öncelik verdiklerini ifade eden Uçar, şöyle devam ediyor:

“Yurt çapında ise Adana, Mersin, Kayseri, İzmir, Manisa, Bursa, Yalova, Diyarbakır, Adapazan, Erzurum, Çorlu, Çanakkale öncelikli olarak büyümeyi hedeflediğimiz iller arasında. Ancak bu bölgelerin dışında da talep olduğunu tespit eden yatırımcıların önerilerine açığız. Kıbns da bizim için önemli bir bölge.”

YATIRIM BEDELİ 300 BİN TL

Yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelere, tercihen toplu taşıma noktalarına yakın yerlere öncelik veriliyor. Merkezlerin minimum 300 m2 olması gerekiyor. Marka bedeli 50 bin ile 80 bin dolar arasında değişiyor. Toplam yapılması gereken yatırım, 300m2’lik bir merkez için ortalama 300 bin TL + KDV.

ilk yıl için aylık ciro hedefi 75 bin TL olarak öngörülüyor. Daha sonraki yıllar için yüzde 15 ile 20 arasında büyüme hedefleniyor. Yatırım maliyetinin geri dönüşü ortalama 24 ay olmakla beraber, bu süre 18 aya kadar inebiliyor. Aylık ortalama kar marjı yüzde 20 ile 25 arasında.

Aylık fee bedeli ise yüzde 17.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelere, tercihen toplu taşıma noktalarına yakın yerlere öncelik veriliyor.
İlk yatırım: Marka bedeli 50 bin ile 80 bin dolar arasında değişiyor. Toplam yapılması gereken yatırım, 300 m2’lik bir merkez için ortalama 300 bin TL + KDV.
Ciro hedefi: ilk yıl için aylık ciro hedefi 75 bin TL.
Kâr marjı: Yüzde 20 ile 25 arasında.
Başvuru için: franchise@wsi.com.tr

Yabancı Dil Kurs Sistemi Mir Eğitim Yazılımları Bayilik Veriyor

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu