Dondurmacci Bayilik Veriyor

Dondurmacci

Dondurmacci, sıra dışı bir girişim örneği aslında. Hiçbir gıda ve perakende tecrübesi olmayan tekstil sektöründe faaliyet gösteren Ersin Pcya, evinde hobi amaçlı yaptığı dondurmalar çok beğenilince bu işi kurmaya karar vermiş. İlk şubesini de 2010 yılında İstanbul Caddebostan’da açmış.

Şimdilik tek şubesiyle hizmet veriyor. Ancak önümüzdeki dönemde yeni şubeler açılması planlanıyor. İlk etapta İstanbul Avrupa Yaka-sı’nda bir şube daha açılacak. Daha sonra franchising sistemiyle yeni şubeler açılacak. https://www.myfikirler.orgDondurmacci ürünleri mevcut şubenin yanı sıra İstanbul’daki bazı organik marketler, restoran ve kafelerde satılıyor. Markanın imalathanesi ise Mecidiyeköy’de bulunuyor. Bu küçük imalathanede butik üretim yapılıyor. Ersin Peya, Dondurmacci’nin kuruluş ve gelişim sürecini şöyle anlatıyor:

“Dondurmayla ilgili bilgilerimi pekiştirmek için İtalya’ya gittim. Dondurma konusunda dünyanın en önde ülkesi olarak gösterilen
(dondurmacci îtaiya da dondurma üretimiyle ilgili kurs aldım. Türkiye’ye döner dönmez de çalışmalara başladım. Birçok deneme ve yanılmadan sonra markamı oluşturdum. Halen 100’e yakın dondurma çeşidi üretiyoruz. Dondurmalarımızda hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz. Antalya’dan bergamut, Gaziantep’ten fıstık, Datça’dan badem, İsparta’dan gül yaprağı, Bodrum’dan mandalina getiriyoruz. Lavanta, anason, ıtır, kakule ve daha aklınıza gelebilecek birçok aroması zengin bitki kullanıyoruz. Bir yandan da yeni lezzetler geliştiriyoruz. Keçipeynirli dondurma, zeytinyağlı dondurma, acı biberli dondurma gibi…”
Telefon: 0216 467 34 80
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir