Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Bayilik ve Franchise / Eggy Yumurta Bayilik Veriyor

Eggy Yumurta Bayilik VeriyorEggy bayilerini arıyor

Ürün çeşitliliğine giden Eggy Yumurta, vereceği bayilikler ile Türkiye genelinde yaygınlığını arttırmayı hedefliyor. Eggy Genel Müdürü Ali Baranok, “2012 yılı sonuna kadar bayi sayımızı artırarak yüzde 50 büyümeyi hedefliyoruz” diyor.

Hormon, GDO’lu ürünler derken gıda güvenliği konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan tüketicilerin eli artık raflarda ister istemez doğal ürünlere doğru gitmeye başladı. Dolayısıyla ‘doğal’a olan yöneliş bu anlamda pazarı da büyütüyor. Bu alanlardan biri de yumurta. Eggy de bu markalardan biri.

2011 yılında hem yem fabrikasında, hem de üretim çiftliklerinde yaptığı yatırımları ile ürün kapasitesini iki katına çıkaran Baranoklar, Türkiye’nin ilk TSE belgeli, bitkisel yemle üretilen tamamen doğal yumurta markası Eggy için ürün çeşitliliğini arttırdı. Omegalı Eggy, Selenyumlu Eggy’den sonra Organik Eggy ile ürün yelpazesini genişletti.

Aslında dede mesleği hırdavatçılık olan Baranoklar, bugün üçüncü kuşak tarafından yönetilen Konyalı bir şirket… Daha sonra meyve bahçeciliği işine giren Baranoklar, bu bahçedeki gübre ihtiyacını karşılamak üzere 750 adet civciv alır. Bununla birlikte yumurtacılığa başlayan Baranoklar’ın kapısını 2003 yılında Eggy firması çalar. Yemlerinde hayvansal protein kullanmayan bir üretici arayan Eggy, yemlerini Baranoklar’dan almaya başlar. Bir süre sonra ikili ticaret ortaklığa ardından da 2005 yılında Baranoklar’ın Eggy’i tamamen satın almasına dönüşür.
180 MİLYON ADET ÜRETİM

150 bin metrekare alanda üretim yapan Eggy’nin bugün yıllık 180 milyon adet yumurta üretimine ulaştığını söyleyen Baranoklar Genel Müdürü Ali Baranok, 500 bin adet tavukla bu üretimi gerçekleştirdiklerini belirtiyor. Yemlerde hayvansal protein kullanmadıklarını ifade eden Baranok, ‘Tamamen bitkisel yem kullanıyonız” diyor.

Tavukların omeganın bir çeşidi olan DHA’lı yemlerle beslendiğini belirten Baranok, “Bu yumurtalar selenyumlu olarak piyasaya sürülüyor. Selçuk Üniversitesi ile yaptığımız çalışmalar sonucunda üç adet bu yumurtadan yediğinizde, günlük selenyum ihtiyacınızı karşılıyorsunuz” diyor.

  Little Caesars 2012 Yılında 22 Franchising Verecek

ULUSAL MARKETLERDE VAR

Selenyum, omega, DHA ve organik olarak dört çeşit üretim yaptıklannı ifade eden Baranok, “Üretimimizin yüzde 50’sini bu yumurtalar oluşturuyor. Geri kalanı ise tavuğun beslenmesinde hayvansal protein kullanılmayan yemlerden oluşan doğal yumurtalar oluşturuyor” diyor.

Bayilik çalışmalarına da hız verdiklerini belirten Baranok, şunlan söylüyor:

“Eggy olarak birçok zincir markette varız. 2011 yılında Eggy’de ürün çeşitliliğine giderken private label ürünlere de ağırlık verdik. Real, A101, Metro, Carrefour gibi ulusal zincir marketlere mal veriyoruz. Antalya bölge müdürlüğümüzü açtık. 2012 planlarımız arasında en önemli yeri bayilik tutuyor. Başta büyük iller olmak üzere Türkiye genelinde bayilikler vereceğiz.”

Yüzde 50 büyüyecek

Türkiye genelinde dört bin noktada olduklarını belirten Ali Baranok, bu yılın sonunda bayilik sayısını artırmayı planladıklarını söylüyor. 2011 yılında 20 milyon lira ciro elde ettiklerini belirten Baranok, “Bayi sayımızın da artmasıyla birlikte 2012 yılında yüzde 50 büyümeyi hedefliyoruz” diyor.

Burcu Tuvay
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Llaollao Frozen Yoğurt Pazarında Franchising Veriyor

LLAOLLAO 10 SATIŞ NOKTASI AÇACAK 2009 yılında kurulan Ispanya menşeli Llaollao, ‘frozen yoğurt’ pazarına girerek …

12 Yorumlar

 1. vanda bayilik açmak istiyorum bilgilendirseniz sevinirim 0541 524 47 62

 2. Ankara altındağ da bayilik açmak istiyorum bilgilendirme bekliyorum…0-553_225_24_37

 3. Slm.yer batman bayilik almak istiyorum. Saygılarımla

 4. Ankara sincanda yumurta bayiliginizi acmak istiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen..

 5. ibrahim yanık

  selamun aleykum ben kahramanmaraşda yumurta üzerine bi iş yeri açmak iastiyorum bayilik konusunda bilgilendirirseniz memnun olurum tlfon 530 680 91 46 saygılarımla…

 6. Ankara Keçiören bölgesine bayilik açmak istiyorum

 7. Şahin durmuş

  Gebze deyim bayiliği almak istiyorum

 8. Lüleburgaz dayim bayilik almak istiyo um tel 05444476737

 9. Ankara keçiören de ikamet etmekteyim bayiiniz olmak istiyorum yardımcı olur musunuz

 10. slm ankara pursaklarda ikamet etmekteyim bayilik almak istiyorum şartlarınız nelerdir

 11. ANTALYADA PASTANE İŞLETİYORUM.AYNI ZAMANDA YUMURTA BAYİLİĞİYAPMAK İSTİYORUM.KENDİ İMALATIM OLDUĞU İÇİN ÇOK MİKTARDA YUMURTA TÜKETİYORUM HEM KULLANMAK HEMDE PAZARLAMAK İSTİYORUM.TEL. 242 3259990.İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER

 12. konya ereglide toptan şarküteri satmaktayım bayiniz olmak istiyorum tel. 5314312311

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir