Teknoloji ve İnovasyon Haberleri

En İyi 12 Markanın Çay Termosları

Çay termosları çayı sevenlerin vazgeçilmezidir. Dışarıda çay kahve içmeyenlerin sayısı hâlâ azımsanmayacak oranda. Hem gezintilerde hem de ofiste birçok kişinin artık özel termosuyla dolaştığını görüyoruz. İşte incelemeye değer bazı yeni nesil termoslar.

Satın Alabileceğiniz Yeni Nesil Termoslar

PANDEMÎ birçokları için gündelik alışkanlıkları değiştirdi. Hem gezintilerde hem de ofiste birçok kişinin artık termosuyla dolaştığını görüyoruz. Hala dışarıda çay kahve içmeyenlerin sayısı azımsanmayacak oranda. Bu da kışın içecekleri sıcak, yazın ise soğuk tutarak yaşamlarımızı kolaylaştıran termosların yıldızını iyice parlattı. Hem hijyen düşkünleri he in de doğa sporları ve yürüyüş meraklıları tarafından ilgi gören termosların bin bir çeşidi var. Sadece çay. kahve, su değil çorbasını bile termosta gezdirenler yok değil.

Stanley Adventure Çay Termosları
Stanley Adventure Termos – Çay termosları

Termos Alırken Dikkat Edin

Termos satın alırken dikkat edilmesi gerekenler kısmına gelecek olursak, bir termosta aranacak ilk özelliklerden biri yalıtım. Genelde yalıtımları kat kat tasarlanır. Ara katında izolasyon malzemeleri, iç bölgede ise vakumlu cam veya plastik kullanılır. Yalıtım ne kadar iyi olursa sıcaklık ve tazelik o derece korunur. Vakumlu termoslar bu konuda klasik termoslara göre bir adım önde diyebiliriz. Sızdı ımazlık da bir diğer önemli detaydır. Termos veya mataranın genellikle ağız bölgesi veya açılan bölgesinden sıvı kaybı yaşanmaması durumudur.

Bu açıdan ikinci kilit mekanizmasına sahip, sızdırmazlık kilitli termos ve mataralar dikkat çekiyor. Bu durumda ağızda ek bir kilit veya mekanik bir sistemle sıvı akışı önlenmektedir. Termos alırken bulabileceğiniz ürün açıklamasında sıcak tutma süresi yazar. Satın alma sırasında ihtiyacınıza göre bir süreye sahip termosu seçmenizde fayda var. Güvenliğe bakacak olursak termosun PS (polistren), BPA (Bisphenol A), PVC (polivenil klorid) içeren malzemelerden yapılmamış olmasına özellikle dikkat etmek gerek. Çünkü bu maddeler sağlığa zararlı ve ucuz ürünlerde sıkça kullanılır. Termos almaya karar verdiyseniz işte size satın alabileceğiniz bazı termos örnekleri…

120 SAAT KORUMA
Stanley Adventure Termos:

Vakumlu izolasyonu sayesinde sıcak ve soğuk içecekleri 24 saat, buzlu içecekleri 120 saat koruyabilen paslanmaz çelik termos. Termos markaları arasında sıkça adından söz ettiren Stanley, 1913 yılından bu yana üretiliyor. Stanley modellerinin çoğu 32 saate kadar sıcak ve soğuk tutma özelliğine sahiptir.

İKİ GÜN SICAK VE SOĞUK
Penguen Çay Termosları:

2,2 lt kapasiteli bu büyük termos 48 saat sıcak, 48 saat soğuk tutma yeteneği ile yıllarca kullanabileceğiniz kaliteli bir model. Sade, işlevsel ve gündelik bir termos kullanımı arayanlar için ideal. Isı yalıtımı konusunda başarılı bir performans sergiliyor.

TEK PARMAKLA KOLAY AÇILIR
Ferrino turist termosu:

Paslanmaz çelikten üretilmiş termos 1 lt kapasiteli. Tek parmakla kolay açılır kapanır sistemi ile öne çıkıyor. Çıkartılabilir taşıma askısı ve portatif bardağı ile yüksek işlevsellik sunuyor. Yüzde 100 paslanmaz çelikten imal edilmesine rağmen hafif, doğa yürüyüşleri için ideal bir termos.

20 SAAT SOĞUK TUTAR
Contigo Matara Ashland:

600 ml kapasiteli, 20 saat soğuk tutma özelliğine sahip olan çift katman çelik kaplama Contigo, ısı kaybını maksimum düzeyde önleyecek şekilde tasarlanmış. Contigo termosları arasında 60 saate kadar soğuk, 35 saate kadar sıcak tutan modeller de mevcut.

BİRKAÇ SAAT İÇİN İDEAL
Quechua Termos:

Decathlon’un ürünü olan Ouechua Termos, birkaç saatlik gezi, egzersiz ve piknikleriniz için sıcak su ihtiyacınızı karşılayacaktır. 95 derece ısıyla konulan su, 24 saat sonunda 48 dereceye düşüyor. Çelik çift duvar gövdesi ile hava akışını önlüyor.

FONKSİYONEL VE ŞIK
High Peak:

High Peak Termos - Çay termosları
High Peak Termos – Çay termosları

High Peak termos modellerinin standart olarak 8 saat sıcak, 12 saat soğuk tutma özelliği vardır, taşınabilir bardağı ile pratik bir termos kullanımı sunan High Peak termoslar, hem fonksiyonel kullanımları hem de şık ve yalın tasarımları ile öne çıkmayı başarıyor.

BPA İÇERMEZ
Laken Çelik 18/8 Futura Termos:

0,50 lt kapasiteli termos, ağız çapına göre sıcakları 8 veya 12 saat, soğukları ise 24 saat koruyabilme özelliğine sahip. Laken termoslar yüzde 100 paslanmaz iç yüzeyi, BPA içermeyen yapısı ve geri dönüşüm özelliği ile outdoor tutkunlarının bir numaralı tercihleri arasında.

HAFİF VE İNCE
Zojirushi Termos:

Zojirushi termos ve muglar, vakum izolasyonlu şişe teknolojisi ve paslanmaz çelik gövdesi sayesinde 6 saate kadar sıcak ve soğuk tutma kapasitesine sahiptir. 1 mm’lik vakum katmanı ile hafif ve ince bir yapıda olan Zojirushi termoslar, kompakt tasarımları eşliğinde fonksiyonel ve uzun ömürlü bir kullanım vaat eder.

TOKSIK MADDE İÇERMEZ
Klean Kanteen:

Özellikle kamp ve outdoor maceralar dendiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Klean Kanteen, boya, plastik ya da BPA gibi hiçbir zararlı ya da toksik madde içermeyen termoslar üretiyor. Kaliteli vakumlu iç mekanizması sayesinde dört dörtlük ısı yalıtımını garanti ediyor.

ÇİFT KİLİT SİSTEMİ
Mannhart by Spigen B203:

Çift katmanlı ve çift kilit sistemiyle dikkat çeken bu model, plastik bir malzemeden üretilmesine rağmen soğuk ve sıcak içeceklerin ısısını uzun süre koruyor. İçeriden dışarıya, dışarıdan içeriye hava akışını engelleyerek saatler boyu sürecek bir keyif vadediyor.

24 SAAT AKTİF
Thermos Stainless King Large:

Kalite, sağlamlık ve dayanıklılık konusunda iddialı olan bu markanın termoslarında, iç ve dış katmanlar paslanmaz çelikten imal ediliyor. Ayrıca vakum izolasyon teknolojisine sahiptir. Bu nedenle sıcak içecekler 24 saat sonra bile içilebilecek ısıda kalıyor.

İÇİ YANSA DA DIŞI YANMIYOR
Kovea Black Stone Termos:

Kampçıların yakından tanıdığı marka, okulda, piknikte, plajda veya kampta her zaman sıcak su ihtiyacınızı karşılamaya hazır. Paslanmaz çelik gövde ve kapağın yanı sıra yalıtım için dış kısmında ekstra bir kaplama bulunuyor. İçindeki sıvı ne kadar sıcak olursa olsun dış kısmı elinizi yakmıyor.

Ürün Dirier

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu