Turizm Sektöründen Haberler

Farklı Bir Tatil Anlayışı Titanic Deluxe Belek

Son 5 yıl da ardı ardına açtığı otellerle hızlı bir büyüme trendi yakalayan Titanic Hotels, Antalya’da inşa ettiği ikinci oteli ile sektördeki iddiasını bir kez daha ortaya koydu. Titanic Hotels, Belek’te inşa ettiği Titanic Deluxe Belek ile konaklama sektörüne yepyeni bir soluk kazandıracak.

Titanic Deluxe Belek

ANTALYA’DA ikinci otelini inşaa eden Titanic Hotels, tatil kelimesine yepyeni anlamlar kazandıracak. Mimarisi, lokasyonu ve içinde barındırdığı konseptleri ile dikkat çekecek olan Titanic Deluxe Belek, farklı bir tatil anlayışını gözler önüne serecek.

Saklı cennet

Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden Belek’teki Beşgöz Nehri kıyısında konumlanan Titanic Deluxe Belek, Türk otelciliğine yepyeni bir soluk kazandıracak. Titanic Deluxe Belek’in farklı konseptleri içinde bulunduran doğal çam ormanı, nehir ve deniz manzaralı 600 odası bulunuyor. Belek bölgesinin en saklı ve en sakin yeri olan Beşgöz Nehri kenarında yer alan tesis bu özelliği ile Belek’teki diğer tesislerden bir adım öne çıkmayı başarıyor.

Titanic Deluxe Belek1

Farkını hissettiriyor

Muhteşem bir lokasyona sahip olan tesis, sadece lokasyonu ile değil özellikleriyle de dikkat çekiyor. Tesise sadece bir otel demek haksızlık olur. Titanic Deluxe Belek, sunduğu hizmetlerle bu farkını kısa sürede gözler önüne serecek. Tesis içinde konumlanmış beş restoran ve on dört barı misafirlere gastronomik lezzetler sunacak.

Kongre ve SPA

Tesis, 13 bin metrekare büyüklüğündeki spa ve fitness merkezi ile de sağlıklı yaşam meraklısı olan misafirlerine yepyeni bir deneyim sunacak. Bunun yanında tesis içinde yer alan 8500 metrekare büyüklüğündeki toplantı ve kongre merkezi ile de Antalya kongre turizmine önemli bir katkı sağlayacak.

“1100 kişiye istihdam sağlayacağız”

Titanic Deluxe Belek2Titanic Deluxe Belek hakkında ilk görüşünü aldığımız isim ise Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ay-gün oldu. Tesisin öncelikle lokasyonu ile dikkat çektiğini söyleyen Mehmet Aygün, “Bir tarafımız orman, bir tarafımız nehir bir tarafımız da denizle çevrili. Mimarimiz ise dünyadaki otellerle yarışacak düzeyde. Tüm bu özelliklerinin yanında tesis binlOO kişiye de istihdam sağlayacak. Bu tesise yaptığımız yatırımla şehir oteli yapsaydık altı yedi otel yapabilirdik. Grup için amiral gemimiz Titanic Beach Lara’ydı ama şimdi amiral gemimiz Titanic Deluxe Belek oldu” dedi.

“Antalya’da çok özel bir bölgede”

Titanic Deluxe Belek’i ortaya çıkarırken mevcut tesislerin sorunlarını ve iş ortaklarının fikirlerini de göz önünde bulundurduklarını belirten Aygün, “Biz profesyonel otelci arkadaşlarımızla bir araya gelerek, bütün otellerdeki sorunları tartışarak, eksiklikleri belirledik. Bu eksiklikleri göz önünde bulundurarak bu oteli inşaa ettik. ‘Neden Antalya?’ diye soracak olursanız Antalya Türk turizminin amiral gemisidir. 11 milyon turist ağırlıyor. Şu anda Lara’daki otelimiz yıl bazında yüzde 96-97 dolulukta. Bu otelcilikte olmayan bir doluluktur. Titanic’e talep olduğu için ve Lara’daki tesisimiz bu talebe yetmediği için Antalya’ya bir otel daha inşa etmemiz gerektiğini düşündük. Belek ise Antalya’da çok özel bir bölge. Bu nedenlerden dolayı oteli Belek’te inşa etmeye karar verdik. Bu otelin rakibi yok denecek kadar az” şeklinde konuştu.

“Standartları yeniden belirleyecek”

Mehmet Aygün, Titanic Deluxe Be-lek’in Antalya’ya her şeyden önce kalite getireceğini söyledi. Aygün, “Otelimizi misafirlerimizin yanında otel sahipleri de merak ediyor. Misafir ne istiyorsa anında cevap verecek şekilde hazırlanmış bir kon-septimiz var. Bu tesis standartları yeniden belirleyecek” dedi.

Yeni yatırımlara devam edecek

“Titanic Grubu olarak nerede otel ihtiyacı varsa orada otel inşaa edeceğiz” diyen Mehmet Aygün, “Yarın belki Mısır’da olacağız, belki de Anadolu’da olacağız. Bundan sonrası için beş altı yeni projemiz var. Eskişehir, İzmit ve İstanbul’da projelerimiz var. Berlin’de de hali hazırda inşaatı devam eden iki yeni projemiz var. Yatırımlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Titanic Deluxe Belek3

“Titanic’in en büyük tesisi”

Titanic Hotels Genel Koordinatörü Gökhan Ûzbatır ise Titanic Delixe Belek’in Titanic Hotels’in büyüme ve markalaşmasına çok büyük bir katkı sağlayacağını söyledi. Özbatır, “Kapasitelerine göre hizmete aldığımız her Titanic otelimizin sağladığı belli değerler vardır. Titanic Deluxe Belek, grubumuzun en büyük ve en kapsamlı tesisi olması itibarı ile öncelikle çok büyük bir sinerji oluşturacak. Bu sinerji ile grubumuzun büyümesi ve mar-kalaşması hızlanacaktır. Titanic Hotels’in Antalya ve Türk turizminin en güzel destinasyonlarından olan Belek’te en büyük oteli ile var olması zaten başlı başına büyük bir katkıdır” dedi.

“İş ortaklarımızı dinledik”

Gökhan Özbatır, tesisi ayağa kaldırmadan önce Titanic Hotels’in iş ortakları ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi. Özbatır, “Bugüne kadar sağladığımız başarıdaki en önemli etkenlerden biri beraber iş yapmış olduğumuz iş ortaklarımızın değerli görüşlerine önem vermemizdir. Seyahat acentelerimizden, tur operatörlerimizden, satıcı firmalarımızdan, misafirlerimizden, personellerimizden ve rakiplerimizden bahsediyorum. Onların görüşlerini alıp kendi birikim ve deneyimlerimizle harmanlayıp en iyisini ortaya çıkardık” şeklinde konuştu.

12 ay istihdam sağlayacak

Titanic Deluxe Belek4Titanic Deluxe Belek’in sadece Antalya turizmine değil Türk turizmine de ciddi katkılar sağlayacağını ifade eden Gökhan Özbatır, “Zaten yatırım süreciyle beraber bu katkılar sağlanmaya başladı. 11 aydır süren inşaatımızda her gün iki bin 500 kişiye istihdam sağladık. Otelimizde çalışacak bin 100 kişiyi üç ay önce işe alarak eğitmeye başladık. Tesisimiz 12 ay süreyle açık olacağından yüksek doluluklarla beraber bu personelimizin yüzde 90’ı kalıcı olarak istihdam edilecek. Sıra dışı bir turizm yatırımı yaptığımızı zaten her fırsatta dile getiriyorum. Kongre merkezi, spa merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk kulübü ve doğası ile tesisimizin Antalya ve Türk turizmine katkısını göreceğiz” diye konuştu.

Beklenenden fazla ilgi var

Titanic Hotels Satış ve Pazarla ma Koordinatörü Osman Al taş ise tesisin Almanya, Hollanda, Kazakistan ve Rusya’da beklediklerinin üzerinde bir ilgi gördüğünü söyledi. Altaş, “Avrupa rezervasyonları kasım da başladı bugün bile devam ediyor.

Rusya ve BDT ülkelerinden ise 15 Mart itibari ile rezervasyonlar başladı. Bu ülkelerdeki tanıtım ve pazarlama çalışmalarımız Nisan sonuna kadar yoğun bir şekilde devam edecek. Bu süreçte yoğun bir rezervasyon alacağımıza inanıyorum” dedi.

“Bu tesisi pazarlamak çok kolay”

Böyle bir tesisi pazarlamanın çok kolay olduğunu ifade eden Osman Altaş, “Çünkü Titanic Hotels kendini ispat etmiş bir marka ve arkasında bu markayı omuzlayan, işinde uzman değerli isimler var. Titanic Deluxe Belek kendi çizgisinde yoluna devam edecek ve dinamik bir performans sergileyecektir” diye konuştu.

Farklı bir konumda

Titanic Hotels’in Global Pazarlama Direktörü Mete Çakır da Titanic Delme Belek’in Antalya turizmine önemli bir katkı sağlayacağını söyledi. Çakır, “Dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan Dünya Botanik Expo’su EXPO 2016; altı ay süreli olarak Antalya’da yapılacak ve birçok ülkeden milyonlarca katılımcı Antalya’ya gelecek. Titanic Deluxe Belek’in tam donanımlı kongre merkezleri ile katılımcılara organizasyon süresince hizmet vererek Türk turizmine ve bölgeye katkı sağlayacağız. Belek bölgesinin güzelliğini bozmadan, üzerine kalite ekleyerek, doğa dostu anlayışımızla, enerji kaynaklarını verimli kullanarak ve tabii istihdam yaratarak bu katkıyı sağlamak bizim için çok gurur verici. Titanic Hotels ismi uluslararası arenada bir marka haline geldi. Markaların da kendilerine özgü standartlan ve özgünlükleri vardır. 25 yıllık gastronomi tecrübemizle yakaladığımız standartlar, diğer tüm otellerimizdeki uzmanlık ve deneyimlerimiz, kongre turizminde de vazgeçilmez bir adres olacağımız iddiası Titanic Deluxe Belek’i doğru zamanda doğru yerde yapılan bir yatırım haline dönüştürdü. Markamızın özgünlüğü Belek’in özel doğası ve lokasyonu da kendini gösterecek, Titanic Deluxe Belek’i benzerlerinden farklılaştıran bir konuma getirecektir” şeklinde konuştu.

“İddialı bir tesis”

Titanic Deluxe Belek’in iddialı bir tesis olduğunun altını çizen Çakır, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Uluslararası düzeyde iddiasını ortaya koyan Titanic Hotels, Titanic Deluxe Belek ile özel lokasyonu ve doğasıyla büyümeye Belek’te de devam ediyor. 12 ay hizmet verilebilen sıcak bir iklimde doğal çam ormanları içinde saklı olmak, bölgeye özgü bitki türleri ile tanışmak, yanı başından geçen nehrin denizle buluşmasına tanıklık etmek ve mevcut otellerimizden gelen deneyim ve uzmanlığımız misafirlerimize sunduğumuz en büyük farklılıklar arasında yer alıyor.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

2 Yorum

  1. merhaba,

    otelde bu yaz konaklamayı düşünüyorum, genel olarak izleniminiz nedir ? gitmeye değecek bir otel mi?

  2. Herşey iyi güzel hoşta;
    Bu derece iyi lux bir tesiste sınırsız hizmet anlayışı ile yola çıkılıyor. Ama, MAX. 100-150 liralık bebek pusetlerinden kar amacı gütmek ve bunları gelen misfirlerinize kiralamak nasıl bir mantıktır. Anlayamadım.
    Al otele 50- 60 Ad. puset Maximum 10 bin veya 15 bin tl tutar gelen bebekli misfirlerine hizmet amacı ile ver kiralamak nedir yani???

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu