Bayilik ve Franchise

Filtre Satacak Bayiler Aranıyor

Filtre Satacak Bayiler Aranıyor, Filtre Bayiliği, Şampiyon Filtre Bayilik Veriyor, Şampiyon Filtre, Bayilik Veren Firmalar

Otomotiv, tarım, iş makineleri, otobüs ve kamyon gruplarına yağ, yakıt, hava ve hidrolik filtreleri üreten Şampiyon Filtre, Türkiye genelinde bölgesel bayilikler veriyor. Ciro, bayinin bulunduğu bölgeye ve müşteri portföyüne göre değişiyor.

TURKIYE EKONOMİSİNDE ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP OLAN OTOMOTİV SEKTÖRÜ, ÖZELLİKLE İHRACATLA DİKKATİ ÇEKİYOR. Ekonomi-nin lokomotifi konumundaki sektörün ihracatı, yılın sekiz ayında yüzde 37.5 oranında artarak 17 milyar 312 milyon dolara ulaştı. ihracattaki bu başarısının yanı sıra sektör, birçok alt sektörün gelişimine de katkı sağlıyor. Bu alt sektörün en önemlisi ise otomotiv yan sanayi. Bugün Türkiye’de yaklaşık 2 bin şirketle 250 bin kişiye iş hacmi yaratarak, 8.5 milyar dolar ihracat hedefine koşan otomotiv yan sanayi de sektörle birlikte giderek büyüyor. Bu alanda faaliyet gösteren şirketlerden biri de 1985 yılında İskenderun’da temeli atılan Şampiyon Filtre…

Şirket, 23 yıldan bu yana otomotiv, tarım, iş makineleri ile ticari amaçlı otobüs ve kamyon gruplarına yağ, yakıt, hava ve hidrolik filtreleri üretiyor. Türkiye’nin yanı sıra 62 ülkeye ihracat gerçekleştiren Şampiyon Filtre’nin, Türkiye genelinde 28 bayisi bulunuyor. Bayilik sayısını artırmaya hazırlanan şirket, bölgesel bayilikler vermeyi planlıyor.

illerin araç sayısı ve araçların filtre tüketim istatistiklerine göre belirlenen potansiyele göre bir il veya birden fazla ilde sorumluluk alacak bayilerle, bölgesel bayilik modelini hedeflediklerini söyleyen Şampiyon Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Yılmaz, “Şu anda Türkiye’nin hemen her iline ulaşıyoruz. Ancak çeşitli bölgelerde bazı illerde yetkilendirilmiş bayimiz yok. Yurt içinde 28 bayimiz var, ancak illerin pazar potansiyellerine bakıldığında verilmiş olan havilik sayıları yeterli değil” diyor.

Eğitimler veriyor

Bayilik yapacak olan şirketin her şeyden önce talip olunan bölgeye yetecek kadar filtre satış temsilcisi, yeterli araç parkı, işletme sermayesi, stoklama ambarı ve müşteri potansiyeline sahip olması gerekiyor. Yatırım yapmayı düşünen şirketlerde aranan özellikler ise; marka bilincine inanmış, çağdaş pazarlama anlayışına sahip, müşteri ilişkilerini bu temele oturtmayı benimsemiş, çok kâr etmek yerine devamlılık göstermeyi hedeflemesi olarak sıralanıyor.

Şampiyon Filtre, bayilik verilen şirketlerin üst düzey yöneticileri ile satış temsilcilerini, filtre sektörü, satış yönetimi ve filtrenin teknik özellikleri hakkında eğitmek üzere düzenli bir eğitim programı da uyguluyor. Bayilerin yeni aldıkları satış temsilcilerine de fabrikada eğitimler veriliyor. Bayilere işyerlerinde tabela, alın giydirme, araç giydirme, promosyon malzemeleri konularında destek sağlanıyor.

Yüzde 35 kâr marjı

Bir bayinin asgari veya azami cirosunu belirlemenin ise mümkün olmayacağını söyleyen Yılmaz, şunları belirtiyor:

“Bayii zaten bayiliği aldığı il veya illerin toplam potansiyeli hakkında fabrikamızdan adetsel ve rakamsal ne kadarlık bir pazar olduğu bilgisini alıyor. Şirketin finansman yapısı, satış temsilcilerinin sayısal ve becerisel yapıları ile müşteri sayıları ve müşteri memnuniyeti ciro sonucunu veriyor. Ekonomik yapısı bozuk olan bir ülkede kâr marjının belirlenmesi mümkün değil. Ancak fiınans yönünden güçlü bir bayi, peşin alıp vadeli satarsa vade farkı ile uygulanacak kâr yüzdesi 20 ile 35 arasında.”

İşin aynası

Uygun yer: Türkiye’nin stratejik illerine bölgesel bayilikler verilecek.
Ciro hedefi: Bayinin bulunduğu bölgeye ve müşteri portföyüne göre değişiyor.
Gerekli nitelikler: işe uzun vadeli bakan, fiyat rekabetine girmek yerine marka değeri ve müşteri ilişkileri yönetimi uygulamalarına önem veren kişiler tercih ediliyor.

Başvuru için: 0326-656 20 30

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

5 Yorum

  1. İyi günler filtre bayiliği için detaylı bi şekilde bilgi alabilir miyim
    05413149250

  2. Slm bayilik hakkında görüşmek isteriz
    05322470769
    Ekinciogulları madeni yağ ltd.sti.

  3. Merhaba bende bayilik almak istiyorum 05416990485 NUMARAM bilgi verirmisiniz teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu