Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Fıstıkzade Bayilik Şartları ve Bayilik Bilgileri

Fıstıkzade bayilik: iş kuracaklar için pastane kafe bayilik alternatiflerinden olan Fıstıkzade baklavanın franchise şartlarını paylaşıyoruz.

Orijinal Gaziantep baklavasını, tüm Türkiye ve dünyanın her yerine ulaştırma hedefiyle yola çıkan Fıstıkzade Baklava, Gaziantep merkezli ilk ve tek franchise modelidir.

Baklavayı Gaziantep’te üretip, satış noktalarına kendi lojistiği ile ulaştıran Fıstıkzade,Türkiye’nin baklavacısı olma yolunda hızla ilerliyor. Türkiye genelinde 14franchise mağaza faaliyetlerine devam ederken, ilk yurtdışı mağazası ise 2017 ortası Dubai’de açılacak.

Marka, 2017 yılında Türkiye’deki franchise sayısını 30’a, yurt dışı mağaza sayısını da 5’e çıkarmayı hedefliyor. Franchise Giriş Bedeli 35.000 $ olan Fıstıkzade Baklava konsept mimari projeleri marka tarafından ücretsiz hazırlanmaktadır. Yatırım geri dönüş süresi; 1,5-2 yıl olarak öngörülmektedir. Öncelikli lokasyonlar ise; cadde mağazaları ve AVM’ler de açık alan olanağı olan yerlerdir.

Girişimci neden sizi tercih etmeli: Fıstıkzade franchise sisteminde, doğru yatırımcılarla, doğru lokasyonlarda, sürdürülebilir bir yatırım hayata geçirerek, stratejik ortak olarak gördüğümüz franchise mağazalarımızla birlikte büyümek hedefimizdir.

Girişimciye not: ‘En tatlı yatırım fırsatına’ortak olacak yatırımcı adayları arıyoruz. Hikâyemize katkı sağlayacak, heyecanımızı paylaşacak, perakende gıda ve hizmet sektöründe deneyime sahip girişimcileri davet ediyoruz.

Fıstıkzade ailesine katıldığınızda;

 • Ana firmanın desteğiyle tanınmış ve başarılı olmuş bir marka ile işe başlar
 • Hazır müşteri kitlesi edinir
 • Girişimcinin riski minimize edilir
 • Yatırım ve işletme danışmanlığı sağlanır
 • Hukuki danışmanlık sağlanır
 • Daha fazla reklam ve promosyon imkanı elde eder
 • Bölgesel haklar nedeniyle rekabete karşı korunur
 • Kendi işini kurmuş olur ve sahiplenir
 • Yatırımcısını bilgi birikimi ve tecrübesini aktararak sisteme dahil eder,
 • Yatırımcı kendini ispat etme ve tanıtma çabalarından kurtulup düşük giderlerle etkin reklam sağlar,
 • Mal ve hizmet standartlarında süreklilik ve yüksek kaliteye ulaşılır,
 • Markasının sağladığı sadık müşteri kitlesi, satış artışı ve saygınlık sonucu hızlı ciro ve kar artışına ulaşılır,
 • Profesyonel ve eğitimli operasyon kadrosunun devamlı desteğine sahip olunur,
 • Yatırımcı markanın yüksek algı düzeyi sayesinde, rekabetçi fiyatlandırmadan, taklitlerden ve rakiplerden avantajlı olur.

Destekler

 • Mağaza inşaat süresince tedarik malzemelerin sağlanması için yardımcı oluyoruz.
 • Ambalaj desteği veriyoruz.
 • Ürün haricinde hiçbir malzeme ve uygulamayı gelir kalemi olarak görmüyoruz.
 • Doğru yer seçimi & fizibilitesinin yapılmasını sağlıyoruz.
 • Personel işe alma ve açılış öncesi eğitimi sürecinde destek veriyoruz.
 • Bilgi ve danışma hizmeti veriyoruz.
 • Genel ve lokal pazarlama desteği sağlıyoruz.
 • Mal ve hizmet standardını sağlamayı aynı zamanda bir misyon olarak görüyoruz.
 • Ekipmanların ve ürünlerin sürekli güncelleştirilmesi politikasına sahibiz. (AR-GE) Bölge koruma sistemi uyguluyoruz.

Ailesinin bir parçası olmak istediğinizde, bugünden başlayarak açılış gününe kadar atacağınız tüm adımları aşağıda görebilirsiniz.

1. Başvurunun yapılması ve Değerlendirme

İnternet dışında telefon ve posta yoluyla başvuru yapılabilir. Tarafımıza ulaşan başvuru, en geç iki gün içinde Franchising Bölümü tarafından değerlendirilir. Gerekli incelemelerin tamamlanmasının ardından iki gün içinde Franchising Bölümü tarafından franchise adayına randevu verilerek, yüzyüze görüşme yapılır. Bu görüşmede franchise adayına sisteme katılım ile ilgili detaylı bilgiler verilir.

2. Değerlendirilme ve Fizibilite Raporu’nun Paylaşılması

Başvurunuz olumlu bulunduğu takdirde, iki gün içinde mağaza için düşündüğünüz emlak ziyaret edilerek, yerinde değerlendirme yapılır. Aday emlağın fizibilitesi bir gün içinde Franchising Bölümü tarafından yapılır. Bölgenin özellikleri, avantaj ve dezavantajları belirlenir. Yapılan fizibilite sonucu hazırlanan rapor olumlu veya olumsuz iki gün içinde franchise adayı ile paylaşılır.

3. Franchise Sözleşmesi’nin İmzalanması

Franchising sözleşmesinin hazırlanıp imzalanması için gerekli evrak listesi franchise’a verilir. Evrak prosedürünün tamamlanmasından sonra beş yıllık Franchising Sözleşmesi imzalanır.İmza ile eş zamanlı olarak antepi iç ve dış ticaret adına açılmış banka hesabına franchise bedeli yatırılır ve mimari proje için mimari çizim  adımına geçilir.

4. Mimari Projenin Çizilmesi ve Uygulamanın Başlatılması

Sözleşmeden bir gün sonra Mimar veya Franchise röleveyi alır ve uygulanacak konsept belirlenir. En kısa sürede mimari proje çizimi tamamlanır. (Proje çizimi sadece fıstıkzade mimari ekip tarafından yapılır.) Mimari uygulama tercihi Franchise’a aittir. Talebi halinde Fıstıkzade Mimari ekibi tarafından uygulama ön görülecek şartlar çerçevesinde yerine getirilir.

5. Personel Alımı ve Eğitim

Açılacak mağazası için gerekli eleman listesi ve nitelikleri Fıstıkzade İnsan Kaynakları Bölümü tarafından belirlenir. İşletmeci başta olmak üzere tüm ekibin eğitimleri eğitim danışmanımızın gözetimi ve takibinde 2 günde tamamlanır. (Gerekli görüldüğü takdirde personel alımı İnsan Kaynakları tarafından yapılabilir.)

6. Reklam ve Tanıtım Malzemelerinin Hazırlanması Ve Açılış

Açılıştan önce fıstıkzade mağazasına ait broşür, magnet, tanıtım föyü vb. basılı reklam malzemeleri fıstıkzade tasarım ekibi tarafından belirlenip basılı olarak mağazaya teslim edilir. Mağaza açılmadan 1 gün önceye kadar ilk siparişler üretim tarafından girişimci adına hazırlanıp sevk edilir. Açılış öncesi operasyon ekibi tarafından kontrol edilip açılmaya hazır olan mağaza destek ekibi ile beraber satışa başlar.

Fıstıkzade İletişim

(0342) 238 0 555
www.fistikzade.com.tr
fistikzade@fistikzade.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu