Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri / Franchise Sistemiyle Osmanlı Tulumbacısı Açabilirsiniz

Franchise Sistemiyle Osmanlı Tulumbacısı Açabilirsiniz

Osmanlı Tulumbacısı markasıyla şu anda 40 şubeye ulaşan İzmitli Özcan ve Orhan Durmaz kardeşler, franchise vererek tüm Türkiye’ye yayılmak için çalışıyor.

osmanli tulumbacisiPatentli ürün yaratmak için de uğraşan iki kardeşin hedefi, her ilçede bir Osmanlı Tulumbacısının olması.

Geleneksel tatlılarımızdan tulumbayı farklı tatlarla birleştirerek Gölcük’te marka yaratan İzmitli Özcan ve Orhan Durmaz kardeşler, markaları Osmanlı Tulumbacısını tüm Türkiye’ye yaymak için çalışıyor. Bunun için 1.5 yıl önce franchise vermeye başlayan iki kardeş bugün 40 şubeye ulaşmış durumda. Hedef ise bu yılın sonunda şube sayısını 100’e çıkarmak.

Kayınpederi tulumba tatlıcısı olan Özcan Durmaz Gölcük’te onunla birlikte Osmanlı Tulumbacısı markasıyla dükkan açarak bu işe girmiş. İstanbul’a makine almaya gittiğinde bir amcanın “Evlat tulumba balla yapılır” öğüdünü dileyen Durmaz, tatlıyı balla, tereyağla yapınca tulumba satışları patlamış. Ardından çikolatalı tulumba yapmayı denemiş durmaz. Sonra franbuaz ve portakalı eklemiş.Şu anda 7 çeşit tulumbaları olduğunu söyleyen Durmaz, farklı bölgelerde mağaza açma kararını ise kardeşi Orhan Durmaz’ın Almanya’dan gelişiyle vermiş. O dönemde pek çok müşterinin bayilik istediğini söyleyen iki kardeş güç birliği yaparak franchise sistemini kuruyorlar. Fuarlara katılmak da talepleri arttırıyor. Derken 1.5 yıl içinde İstanbul, İzmir, Bursa, Adapazarı gibi pek çok ilde toplam 40 şubeye ulaşıyorlar. 2012 ciroları ise 6 milyon lira.

Hedef Büyük

Her ilçede şube açmanın en büyük hedefleri olduğunu söyleyen Özcan Durmaz özellikle trafiğin aktığı noktalarda mağazalaşma taraftarı. Bu işin rahat yapılabilmesi için 35-40 metrekare bir dükkana ihtiyaç olduğunu söyleyen Özcan Durmaz franchise şartlarıyla ilgili şu bilgileri veriyor:

“Bize özel dükkan olmasını istiyoruz. Franchise bedelimiz 25 bin lira. Dekorasyon firmamız dükkana gidip fiyat veriyor. Ancak girişimci istediği yere dekorasyon yaptırabiliyor. Şu anda Osmanlı konseptiyle açıyoruz mağazaları o konsepte uygun yapılması gerekiyor. Dekorasyon bitince açılıyor dükkan. Biz donuk ürün veriyoruz. Cihazlarımız var. Onları alıyor girişimci. Yarı pişmiş ürünlerimizi bu cihazlarda pişiriyoruz. Sonra gönderdiğimiz şerbeti üzerine döküp müşterisine sunuyor.”

Yurt dışı hayali

Yurt dışından da franchise talebi aldıklarım söyleyen Durmaz, nakliye konusunda sıkıntı yaşamayacakları ülkelere ilk olarak girmeyi düşündüklerini anlatıyor. Yalan zamanda KKTC’de ilk şubelerini açacaklarım söyleyen Durmaz Arap ülkelerine de girmek istediklerini belirtiyor.

Durmaz kardeşlerin bir diğer hedefler ise kendi çıkaracakları ve adım kendilerinin vereceği patentli bir ürün çıkarmak. Bu yönde Ar-Ge çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Durmaz, bir taraftan da tulumba tatlısının çeşitlerini artırmak için uğraştıklarım belirtiyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir