Eğitim Bayilikleri

Genç Annelere Girişimcilik Fırsatı

Genç annelere girişimcilik fırsatı, kariyerini erteleyen annelere iş imkânı

Bir annenin fikriyle kurulan Zuzu kafeler, zincir olma yolunda genç annelere de girişimcilik fırsatı veriyor. Arzu Akpeçe, çocuklu ailelerin ister birlikte, ister çocuklarını güvenle bırakabilecekleri Zuzu Aile ve Çocuk Kafeleri’ni hayata geçirdi.

Beş yıl özel bir kurumda öğretmenlik yaptıktan sonra çocuğu olması nedeniyle bıraktığı kariyerine farklı bir sektörde daha başarılı bir kariyer yakalayan Akpeçe, şimdi bu kafelerle çocuğundan dolayı kariyerini erteleyen annelere iş imkânı sunuyor.

İlk etapta bir kreş ya da yuva izlenimi bırakan Zuzu, aslında tam anlamıyla bir kafe. Çok amaçlı bir kafe olan Zu-zu’da hafta sonu brunehlardan, parti kutlamalarına, ev yapımı yiyeceklerden çocuk oyun odalarına kadar birçok dalda hizmet veriliyor. Zuzu konsepti içinde ergonomik masalardan sandalyelere, emzirme ve uyku odasında alt değiştirme ünitesinden çocuklar için risklerin minimize edildiği oyun odalarından tiyatro bölümüne kadar çok geniş bir konsept sunuluyor.

Zuzu Aile ve Çocuk Kafe

Konsept içerisinde bulunan tüm logolu ürünler antikan-sorojen belgesine sahip. Süt satışı da yapılan kafelerin içinde oluşturulan Süt Bar ile çocuk ve büyükler süt içmeye teşvik ediliyor.

Riskler minimize ediliyor

Franchise sistemi yine kendi işini yapmak isteyen bir kadın girişimcinin karşılaşabileceği tüm riskleri minimize edecek şekilde kurulmuş. Örneğin, kadın girişimcilerin genelde ekonomik anlamda birilcrinin desteğine ihtiyaç duymaları ve bireysel hareket kabiliyetlerinin kısıtlı olması nedeniyle franchise bedelleri oldukça düşük tutuluyor. Uygun ödeme koşullan ve vade imkânları sunuluyor. İşe başladıktan sonra haftalık ve aylık çalışma planları ile iş sahibi anneler sürekli destekleniyor.

Şu an İstanbul, Edremit, Adana, Denizli ve Diyarbakır olmak üzere beş noktada yer alan Zuzu Kafelere İstanbul Bağdat Caddesi’ndeki mağaza da eklendi. ??Hemen ardından İzmir, Batman ve Mardin mağazalarının faaliyete geçi-rilmesi planlanıyor. 2008 yılı sonuna kadar 10 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Akpeçe, “Orta ve uzun vadede ise Türkiye’deki tüm illerde en az bir Zuzu’yu ailelerin hizmetine sunmayı hedefliyoruz” diyor.

Giriş bedeli 20 bin dolar

Franchising için 20 bin dolar franchising giriş bedeli isteniyor. Ayrıca Zuzu’nun içine konulacak tüm demirbaş ürünler için de 37 hin 500 dolar sermaye gerekiyor. Dekorasyonla ilgili, mimari proje için ek bir bedel istenmiyor. 18 ayda tüm yatırımın geri alınacağı vaat ediliyor. Kâr marjı ise ürün kalemlerinde yüzde 60, hizmet kalemlerinde ise yüzde 80 olarak ifade ediliyor.

Kafelerin açılışından bir hafta önce şube sahipleri ve personelinin eğitimleri veriliyor. Daha sonra görevli personelin ayrılması gibi durumlarda şube sahibinin talebi doğrultusunda tekrar eğitmen yönlendirilehiliyor. Çalışma planları ile birlikte beş yıl boyunca süren bir de eğitim programı var.

Başvuru için: 0216 385 62 88

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu