Bayilik ve Franchise

Kültür Dershaneleri Franchise Bedeli Almıyor

Kültür Dershaneleri Franchising Veriyor, Giriş Bedeli Almadan Franchise Veren Firmalar, kültür dershaneleri bayilik, Franchise Bedeli Almayan Firmalar, bayilik veren firmalar, iş kurmak, iş kurmak istiyorum, yatırım yapmak, yatırım yapmak istiyorum

Bu dershanede giriş bedeli yok

Kültür Dershaneleri, İstanbul’da kurulan bir dershaneler zinciri. 1979’da İstanbul Beyazıt’ta ilk dersini vererek başlayan kurumun bugün Türkiye genelinde 92 şubesi bulunuyor. LYS, YGS ve SBS sınavlarına yönelik eğitim-öğretim yapan Kültür Dershaneleri franchising veriyor.

Franchise modellerinde bir dershanenin işletilmesi sırasında ihtiyaç duyulan tüm iş yapış bilgisinin genel merkez tarafından verildiğini söyleyen Kültür Dershaneleri Genel Müdürü Ahmet Said Yurtseven, şöyle devam ediyor:

“Bu destekler içerisinde dershane otomasyon sistemi, CRM program desteği, rehberlik analiz programı, muhasebe programı, ücretsiz ulusal reklam desteği, sınırsız personel eğitim desteği, akıllı tahta eğitim içerik ve yayın desteği bir bütün olarak franchise şubelere veriliyor.”

Franchise bedeli alınmıyor

Franchise modelinde, her sınıf seviyesi için oluşturulmuş birim franchise bedelleri o yıla ait franchise şubede kayıtlı öğrenci sayısı ile çarpılıyor ve bunun sonucunda franchise bedeli belirleniyor. Bu bedel haricinde franchise şubelerden bir bedel talep edilmiyor. Ayrıca bu bedel 10 eşit taksitte ödeniyor.

İstanbul, Bursa ve Ankara illeri hariç Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgeleri öncelikli olmak üzere Türkiye’nin her iline isim hakkı verilebiliyor. Hedeflenen öğrenci sayısına göre yapılacak toplam yatırım bedeli ise 250 bin ile 500 bin lira arasında değişiyor. Kar maıjı ise maliyetler doğrultusunda yüzde 10 ile yüzde 20 arasında değişiyor.

Sağlıklı rehberlik hizmeti

Franchising sistemlerinde ilave mali bir yükün altına girmeden, güçlü bir ortakla, iş yapış bilgisine, sistemine, desteğine ve eğitimlere sahip olma fırsatı sunduklarını belirten Yurtseven, şunları söylüyor:

Kültür Dershaneleri kurumsal kimliği ile kartvizitten tutun da sınıfın boya rengine kadar belirlenmiş sadece kurıımsal standardan uygulayarak, markalaşmaya harcanacak eneıji, zaman ve bütçeyi kaliteli hizmet vermeye ve öğrencilere harcama fırsatı sunuyoruz. Ayrıca öğrencilerin dershaneden aldığı tüm hiz-meüeri, kendisine özel internet sayfasından takip edebilme, velilerin çocuklarının tüm gelişimini internetten izleyebilme olanağı da tanıyoruz. Franchise’lanmız, rehberlik koordinatörlüğü tarafından hazırlanan uygulamalardan ve rehberlik yayınlarından yararlanarak, öğrencileri sağlıklı rehberlikle buluşturabiliyor.”

• Akıllı tahta teknolojisi

Bunun yanı sıra dershanelerde ‘akıllı tahta’ teknolojisini de kullandıklanna dikkat çeken Yurtseven, bu yöntemle öğretmenlerin ders anlatma hızının arttığını ve derslerde çözdükleri som sayısının beş katına çıktığını ifade ediyor.

Akıllı tahta, bilgisayarda yapılabilecek işlemlerin projeksiyon cihazı yardımıyla yansıtılan yüzeylerde de yapılmasına imkan sağlayan bir araç. Bu teknoloji sayesinde öğretmenler görselliği arttırılmış dijital dokümanları tahtaya yansıtarak bu görüntüler üzerinde sunumlar yapıyor. Yurtseven, franchise’lara bu tahtaları hiçbir ücret ödemeden verdiklerini de sözlerine ekliyor.

Bir franchise’ın aylık elde edebileceği ciro, öğrenci sayısına göre, 75 bin ile 150 bin lira arasında değişiyor. Ayrıca royalty ücreti ve ciro üzerinde pay da alınmıyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgeleri öncelikli olmak üzere Türkiye’nin her iline isim hakkı verilebiliyor.
İlk sermaye: 250 bin ile 500 bin lira arasında değişiyor.
Ciro hedefi: Öğrenci sayısına göre, 75 bin ile 150 bin lira arasında.
Kâr marjı: Yüzde 10 ile 20 arasında.
Başvuru için: 0212 572 17 77

Burcu Tuvay

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu