Bayilik ve Franchise

Lavazza Bayilik Veriyor

Lavazza yeni yatırımcılar arıyor

2012 yılı sonuna kadar 30 yeni franchise anlaşmaları ile 50 noktaya ulaşmayı hedefleyen Lavazza Best Coffee Shop, franchising veriyor, öncelikli hedef iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Samsun.

Çekirdek kahve pazarında dünya devleri arasında yer alan kahve zinciri Lavazza, 2007 yılında Best İthalat ile yaptığı distribütörlük anlaşmasının ardından Türkiye pazarına girdi. Türkiye’de yıllık 22 milyon fincan kahve satışı gerçekleştiren Lavazza Türkiye, franchising sistemiyle ka-fe ağını genişletiyor. Lavazza Türkiye tarafından geliştirilen ‘Best Coffee Shop’ konsepti, 2012 sonuna kadar yurt genelinde 50 noktada daha misafirlerini ağırlayacak. https://www.myfikirler.orgGlobal Italyan markası Lavazza, 80 ülkeyi kapsayan ürün, servis ve eğitim ağı ile yatınmcıların dikkatini çekiyor. Lavazza ayrıca, eğitim merkezlerinde verdiği uluslararası geçerli sertifikalı barista eğitimi ile kahvelerin doğru hazırlanmasına destek oluyor.

50 şube açacak

Menüde Italyan kahvelerinin yanı sıra pasta, kek, sandviç, makarna ve tostlar da bulunuyor.

2011 yılı sonunda tüm grup olarak 23 milyon TL ciroya ulaşan Best ithalat, 2012 yılı sonunda 33 milyon TL ciro hedefliyor. Lavazza Türkiye İcra Kurulu Üyesi Sertaç Akyüzol, 2015 planlarını şöyle anlatıyor:

“2015 hedefleri doğrultusunda yeni bir yol haritası çizdik. Yılsonuna kadar 50 şube açmayı planlıyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Samsun öncelikli illerimiz. Yıllık 750 ton kahve satmak hedefindeyiz. Türk tüketicisi ağırlıklı olarak sütlü ve tatlı ürünleri tercih ediyor. Farklı aromalara da ilgi büyük. Büyüyen Best Coffee Shop zincirlerimizle birlikte yıllık 750 ton hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum.”

140 bin Euro yatırım bedeli

Dünyada yıllık 2.2 milyar fincan kahve satışı gerçekleştiren Lavazza, Türkiye’de 500’ün üzerinde seçkin kafe ve restoran ile 100’ün üzerinde otel ile en geniş bayii ağına sahip. Lavazza Best Coffee Shop, 2 bin metrekaresi depolama alanı olmak üzere, 5 bin metrekarelik merkez binasında, 140 çalışana sahip. Lavazza Best Coffee Shop’un kar marjı ortalama yüzde 22. Şuanda Türkiye’de 25 şubesiyle hizmet veren kahve zincirinin aylık şube ciro aralığı metre karesi ve lokasyo-nuna göre değişmekle birlikte 75 bin TL civarında.https://www.myfikirler.org
Lavazza Best Coffee Shop açmanın maliyeti ortalama 140 bin Euro. Bir yatırımcının ayda ortalama 17 bin TL net gelir elde ettiği ifade ediliyor.

Metrekareye bağlı olarak altı ve üzeri personel çalışacak şekilde olması gerekiyor. Türkiye’de ilk Best Coffee Shop konsepcini 2007 yılında hizmete açan Lavazza Türkiye, öncelikli olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Samsun illerinde yayılacak. Lavazza Best Coffee Shop konseptine dahil olacak tüm franchise adaylarına eğitim, kiralama, pazarlama, lokasyon seçimi, ekipman tedariki, projelendirme, teknik servis, reklam, denetim ve operasyon desteği yanı sıra hukuki danışmanlık desteği de veriliyor. Akyüzol, 2017 yılı sonunda 220 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekliyor.

İşin Aynası

Uygun yer: İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Samsun. İlk sermaye: 140 bin Euro.
Ciro hedefi: 75 bin TL.
Kâr marjı: Yüzde 22.
Başvuru için: 444 05 91Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu