Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Lavazza’dan ana bayilik fırsatı

Lavazza Best Coffee Shop, Anadolu’da ana bayilikler veriyor. Ana bayiler, kendi açacakları kafelerin franchise bedelinden yüzde 40 indirim alacak, alt bayilerin açacağı kafelerin franchise bedelinden de yüzde 40 kazanacak.

2003 yılında BAKKAL24 markası altında otomat işletmeciliğiyle faaliyetine başlayan Best İthalat ve İhracat, ilerleyen yıllarda kahve sektörüne, Valente markasıyla çekirdek, öğütülmüş ins-tant kahve ve diğer ürünlerin ithalatıyla giriş yaptı. 2007 yılında ise dünyanın ünlü kahve üreticilerinden İtalyan Lavazza’nın Türkiye’deki yetkili distribütörü oldu. 2009 yılı sonunda 100 ton çekirdek kahve satışı ve yüzde 50’nin üzerinde pazar payı ile HORECA sektöründe lider konuma geldi. Aynı yıl içinde Lavazza Best Coffee Shop adlı zincirin ilk halkasını açtı. Şu anda plaza, cadde ve AVM’lerdeki Best Coffee Shop sayısı 52’ye ulaştı.

Lavazza Best Coffee Shop

HEDEF 100 ŞUBE

Best Coffee Shoplar üç ayrı lokas-yonda faaliyet gösteriyor. Best İthalat ve İhracat CEO’su Sertaç Akyüzol, şu anda özellikle İstanbul’da birçok pla-zada şubelerinin bulunduğunu söylüyor. Diğer şubeler ise caddelerde ve AVM’lerde yer alıyor. Bu yılın sonu itibariyle hedeflerinin 100 şubeye ulaşmak olduğunu belirten Akyüzol, şunlan söylüyor: “Marmara Bölgesi’ne yoğunlaşmış durumdayız. Ancak Türkiye hızla gelişiyor. Anadolu’daki şehirler büyüyor. Halkımız daha çok dışarıda vakit geçirmek istiyor. Biz de onlara dekorasyonuyla, eğitimli personeliyle, kaliteli yiyecek ve içecekleriyle ailece gidebilecekleri yerler sunmak istiyoruz. Bu nedenle Anadolu’da master franchise dediğimiz ana bayilikler vereceğiz.”

Bölge bayilerinin iki yıl içinde kendilerinin işleteceği (daha sonra devir de edebilecekleri) beş şube açmaları, alt bayilere de 15 kafe açtırmaları gerekiyor. Ana bayilerin kendi açacağı kafelerin franchise bedeli yüzde 40 düzeyinde indirimli olacak. Ana bayiler, ak bayilerin açacağı kafelerin franchise bedelinin de yüzde 40’ını kendisi alacak. Ana bayinin bir diğer avantajı ise açtıracağı her kafenin aylık cirosundan yüzde 5 pay alacak olması. Bu bayilerin Best İthalat aracılığıyla satılacak ürünler ve kafeler için gerekli olan aksesuarların satışı üzerinden de değişen oranlarda pay alma hakkı var.

Giriş ücreti olarak 300 bin Euro ödemesi gereken bölge bayilerinin yatırımlarında geri dönüş süresi olarak iki yıl hedeflenmiş durumda. Orta büyüklükte ve iyi işletilen bir kafenin aylık cirosu ise ortalama 85 bin TL olarak öngörülüyor.

EĞİTİM VE DANIŞMANLIK

Sertaç Akyüzol, master franchise’larda öncelikle bölgelerinde tanınan, network’ü geniş kişileri tercih ettiklerini belirtiyor. Akyüzol, şöyle devam ediyor: “Bu alanın birikimini kârlı bir işte değerlendirmek isteyen ya da sektör değiştirmek isteyen kişiler için en ideal alan olduğunu deneyimlerimizden biliyoruz. Elbette daha önce benzer bir  sektörde çalışmış olması kendisi açısından bir avantaj ama biz zaten şirket olarak bayilerimize her % türlü eğitim ve da-¡j nışmanlık desteğini veriyoruz.”

İŞİN AYNASI

İlk sermaye: Bölge bayileri için giriş ücreti 300 bin Euro olarak belirlendi,

Uygun yer: Anadolu’da- master franchise denilen ana bayilikler verilecek.

Ciro hedefi: Orta büyüklükte ve iyi işletilen bir kafenin aylık cirosu ortalama 85 bin TL olarak öngörülüyor.

Bayilerde aranan özellikler: Bölgelerinde tanınan, network’ü geniş kişiler tercih ediliyor.

Başvuru için iletişim: www.bestcoffeeshop.com.tr ya da 444 05 91

Franchise Veren Firmalar’ın Bayilik Koşulları

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu