Bayilik ve Franchise

McDonald’s 30 Yeni Restoran Açacak İş Ortakları Arıyor

McDonald’s Franchise, McDonald’s iş Ortakları Arıyor, McDonald’s Bayilik, McDonald’s İşletmeciliği, iş fikirleri

Türkiye’de Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet gösteren McDonald’s’ın restoran sayısı 177’ye, çalışan sayısı ise 4 bin 500’e ulaştı. McDonald’s Türkiye, bu yıl 30 yeni restoran açacak…

25 yıl önce Türkiye’deki ilk restoranını İstanbul Taksim’de açan McDonald’s, istikrarlı büyümesini sürdürüyor. McDonald’s, 2011’de 23 yeni restoran açtı.

Şirket, bu yıl 30 yeni restoran daha açarak bin kişilik yeni istihdam yaratmayı planlıyor. Yeni açılacak restoranların yarıya yakını, işletmeci restoranı olarak açılacak. Ayrıca mevcut restoranların bir kısmı da işletmecilere devredilecek.

2011 CİROSU 365 MİLYON TL

McDonald’s Türkiye Gayrimenkul ve Franchising Direktörü Ayperi Sakızlı,

“2011’de satışlarımızı yüzde 25 civarında artırdık. 2011 ciromuz yaklaşık 365 milyon TL. 2012’de yeni yatırımlarla ciromuzu artıracağız. Yüzde 25-30 büyüme hedefliyoruz” diyor.

McDonald’s yönetimi bu hedeflere ulaşmak için Türkiye’nin her bölgesini araştırıyor. Potansiyel gördüğü her il ve ilçelerde restoranlar açacak. Franchise giriş bedeli olarak 30 bin dolar talep ediliyor. Sakızlı, diğer yatırım şartlarının lokasyonun büyüklüğü, konumu ve özelliklerine göre değiştiğini belirtiyor.

Türkiye’de daha fazla işletmeciyle büyümek istediklerinin altını çizen Sakızlı, yatırımcılarla değil girişimcilerle büyümeyi tercih ettiklerini ve büyümeyi her iki tarafın da kazanacağı şekilde bir iş ortaklığı modeli ile sağlayacaklarını vurguluyor.

“GİRİŞİMCİLERLE BÜYÜYECEĞİZ”

McDonald’s zincirinin yüksek kaliteli bir iş organizasyonu olarak tanınması ve en iyi lisans imkanlarından biri olmasının temel nedeni, başarısının büyük oranda işletmecilerinin üstün niteliklerine dayanmasıdır. Tabii, bu başarıyı pekiştiren diğer unsur, hemen hemen hiçbir işletmenin sağlayamadığı yüksek kalitede verilen McDonald’s eğitim ve destek programlarıdır. McDonald’s’tan franchise alanlar McDonald’s sistemini öğrendikleri kapsamlı bir eğitimden geçiriliyor diyen Sakızlı, McDonald’s işletmecisi olmanın, bir yandan kendi işinizin sahibi olurken bir yandan da McDonald’s uzmanlığı ve deneyimini yanınızda almanız, dolayısıyla da risklerinizi büyük ölçüde azaltmanız demek olduğunun altını çiziyor.

“TÜRK DAMAK TADINA ÖZEL”

McDonald’s, ürünlerini müşterilerinin beklentilerini karşılayacak şekilde geliştiriyor. Örneğin menülere salata, ızgara tavuklu ürünler, meyve, süt, portakal suyu ve ayran gibi içecekler eklenmiş. Ayrıca, 2008’den bu yana restoranlarda kahvaltı servis ediliyor.

McDonald’s, 201 l’in sonunda Türk damak zevkine uygun McBeefy’yi de mönüsüne ekledi. McBeefy susamlı ekmeğin arasında, tuz, karabiber, baharat ve soğan içeren yüzde 100 dana kıymasından hazırlanmış satır köfte, soğan, salata, domates, peynir ve turşudan oluşuyor.

Eti de sütü de yerli

McDonald’s, ülkemizde sunduğu ürün ve hizmetlerin tamamına yakınını Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin ediyor. Örneğin McDonald’s restoranlarında tüketilen etlerin tamamı Pınar Et’ten, süt ürünleri Danone’dan sağlanıyor.

Eti, sütü, peyniri, ekmeği, salatası, turşusu ve ambalajıyla toplam 450 kalem malzemenin yüzde 98’i yurtiçinde imal ediliyor. Bunların tamamı Türkiye’deki üreticilerden karşılanıyor. McDonald’s Türkiye’de sadece son 5 yılda 70 milyon doların üzerinde
yatırım gerçekleştirdi.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

2 Yorum

 1. MERHABA.
  Ben van da ikamet etmekteyim 86 doğumluyum
  2007 den bu yana sizinle çalışmayı çok istiyorum
  bazı aksiliklerim oldu ve kaç aydır yetkililerle
  görüşüyorum şirketinizle çalışmayı çok istiyorum.

  SAYGILARIMLA

  Lütfen ararsanız 0542 648 5446

 2. merhaba,

  ismim Gokmen ercivan 77 dogumlu ve belcikada ikamet ediyorum

  15sene luks lokantalarda ascilik yaptim ilaninizi gordum
  cok cazip geldi turkiyeye kesin donus yapmak istiyorum ve sizin gibi guvenilir sirketle calismak cok isterim
  lutfen ararsaniz 0032486297513
  SAYGILARIMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu