Bayilik ve Franchise

Medicaltex Antimikrobiyal Ürünler Alanında Bayilik Veriyor

Firma Tanıtımı: Medicaltex İstanbul Üniversitesi Avcılar yerleşkesinde yer alan, İstanbul Teknokent binasında yenilikçi ve dinamik ekibiyle tıbbi tekstiller alanında Ar-Ge çalışmalarını sürdürmekte olan genç bir kuruluştur. Medicaltex; bakteri virüs mantar gibi hastalık yapıcı etmenleri etkisiz hale getiren, etken maddesi Sağlık Bakanlığı Biyosidal Daire Başkanlığı onaylı, Avrupada da yaygın olarak kullanılan antimikrobiyel tekstil uyku ürünleri sunmaktadır. Medicaltex teknolojisi; Amerika ve Avrupada yaygın olarak kullanılmasına rağmen Türkiyede antimikrobiyal tekstil alanında ilk kez Medicaltex tarafından kullanılmaktadır. Medicaltex olarak, piyasadaki diğer antimikrobiyellerden farklı şekilde, tekstil yüzeyindeki mikroorganizma oranını %99 azaltan, zamanla antimikrobiyel etkisini kaybetmeyen, yüksek yıkama dayanımı olan, etken maddenin tekstil yüzeyine kovalent olarak bağlanıp ayrılmadığı, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen, hastane enfeksiyonu ve alerji, astım gibi hastalıkların oluşumunu engelleyen tekstil uyku ürünleri üretmekteyiz.

Ürün Hizmet Kapsamı: Medicaltex uyku ürünleri, hastane enfeksiyonu ile mücadelede ve astım, bronşit gibi alerjik hastalıklarda kullanımı tavsiye edilen, etken maddesi Sağlık Bakanlığı onaylı ilk ve tek tekstil ürünleridir. Medicaltex uyku ürünlerinde kullanılan antimikrobiyel etken madde daha önce kullanılan kimyasallara kıyasla çok daha üstün özelliklere sahiptir. Benzer uygulamalar Avrupa ve Amerikada kullanılmakta olup Türkiyede tekstil uygulaması ilk kez medicaltex tarafından gerçekleştirilmiştir. Günümüzde kullanılmakta olan antibakteriyeller; bakterilerin hücre zarını kimyasal etki ile yok ederken, medicaltex ürünleri hücre zarını kılıç etkisi ile parçalayarak yok etmektedir. Bu sebeple bakteriler medicaltex’e karşı savunma mekanizması geliştirememektedir. Bakterilerin hücre duvarını kalınlaştırarak direnç geliştirmesi sıradan kimyasalları etkisiz kılarken medicaltex ürünleri her koşulda etkinliğini devam ettirmektedir. Aynı zamanda medicaltex etken maddesi non-migre özelliğe sahip tek antimikrobiyel kimyasaldır. Bu özellik sayesinde uygulandığı yüzeyde kalıcılığını korur, hiç bir şekilde başka yüzeylere bulaşma riski yoktur. Non-migre özelliği ile medicaltex ürünleri yüksek yıkama dayanımına sahiptir ve ciltte tahriş oluşturmaz. Medicaltex uyku ürünleri, bakterilerin tekstil yüzeyinde barınmasını ve çoğalmasını engellemenin yanı sıra kötü koku oluşumunu da ortadan kaldırır.

Girişimciler Sizi Neden Tercih Etmeli ?

Türkiyede yapılan araştırmalarda piyasada antimikrobiyal iddiası ile satılan ürünlerin büyük bir bölümünün ya bu özelliğe sahip olmadığı ya da mikroorganizmaları öldürürken zararlı kimyasal içerdiği tespit edilmiştir. Bunun üzerine 2009 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı antimikrobiyal ürünlerin kontrolü için Biyosidal Yönetmelik oluşturmuştur. Medicaltex; etken maddesi, antibakteriyel ürünlerin kontrolü için oluşturulan T.C. Sağlık Bakanlığı Biyosidal Yönetmeliğe uygun ilk ve tek uyku tekstil ürünleridir.

Piyasadaki diğer antimikrobiyellerin içerdiği kimyasal maddeler migre özelliğindedirler yani zamanla çevreye yayılmakta ve insan sağlığına zarar vermektedirler. Medicaltex etken maddesi ise eşsiz non-migre özelliği sayesinde tekstile kovalent bağlanarak etrafa yayılmaz; böylece insan sağlığına zarar vermez.

Ayrıca diğer antimikrobiyeller mikroorganizmaları öldürürken kimyasal olarak zehirleme metodunu kullanmakta; bunun sonucu olarak mikroorganizmalar zamanla bu kimyasalı tanımakta ve direnç geliştirmektedirler. Bu yüzden piyasadaki antimikrobiyellerin etkisi sanıldığından daha kısa sürelidir. Medicaltex ise mikroorganizmaları fiziksel olarak öldürmekte böylece zararlı mikroorganizmaların direnç geliştirmeleri engellenmekte ve etkisini tekstilin ömrü boyunca korumaktadır.

Günümüzde kullanılan çoğu antimikrobiyal ürün tek yıkamada dahi etkisini yitirmektedir. Fakat Medicaltex 50 yıkama sonunda dahi %96 oranında etkisini sürdürmektedir.

Medicaltex etken maddesi; sadece Türkiyedeki değil, EPA(Environmental Products Agency) ,BPD(Biocidal Products Directive) gibi Avrupa ve Amerikadaki uluslararası sağlık kurumlarınca da onaylı olup; Avrupa Biyosidal Yönetmeliğinde de yer almaktadır.

Medicaltex; hastane enfeksiyonuna neden olan MRSA ve Acinetobacter gibi mikroorganizmaları etkisiz hale getirmekte ve tekstil yüzeylerini bu mikroplardan arındırıp hastaların bu duruma maruz kalma olasılığını minimuma indirerek hastane enfeksiyonu ile mücadelede ülkemizi bir adım daha ileriye götürmek amacı taşıyan ciddi bir kurumdur.

Medicaltex teknolojisini geliştirirken; literatür çalışmaları, bilimsel yayınlar, makale ve patentlerden yararlanmakta; ürünümüzün Antimikrobiyallik özelliğine katkıda bulunabilecek bilgilere ulaşmakta, tıbbi tekstiller hakkında yenilikleri takip etmekte ve bu bilgileri uygulamaya geçirerek yaptığımız çalışmalar sonucunda geliştirdiğimiz ürünümüzün güvenilirliği ve kalitesini yaptığımız test ve analizler ile desteklemekteyiz.

Marka : MEDİCALTEX
Sektör : Mobilya / Ev Tekstili / Dekorasyon
Kuruluş Yılı : 2012
Hedeflenen Sube Sayisi: 90
Franchise/ Bayilik Verilmeye Baslanilan Yil: 2012

Bayilik/Franchise Bilgileri

Bayilik Şartları: Karşılıklı görüşülecektir.
Bayilik Paket(ler)inin içeriği : antimikrobiyal uyku ürünleri
Hedef Bölgeler : Tüm Bölgeler
İsim Hakkı Bedeli: 0 – TL
Minimum Şube Açılış Maliyeti: 30000 – TL
Minimum Nakit İhtiyacı: 20000 – TL
Yatırımın Ortalama Geri Dönüş Süresi (Ay): 0 – 2 Ay
Ortalama Kar Marjı : % 50
Ortalama Kurulum Süresi: 2 ay
Gerekli İş Yeri Özellikleri : Ürün standı kurulabilecek (Genişlik 2m. Yükseklik 2,5m) ölçülerinde olan Medikal ve Ev Tekstili satış mağazaları
Girişimcilere Verilen Destekler: Eğitim Desteği , Proje Desteği, El Kitabı, Bölge Koruması, Ortak Reklam
Girişimcide Aranan Özellikler: Bulunduğu il için satın alınacak minimum ürün bedelinin, Banka teminatı olarak verilmesi (20.000, 100.000 TL/3ay)

İletişim Bilgileri
İlgili Kişi : Tuğçe Hekimoğlu Pazarlama ve Satış Müdürü
Adres : İstanbul Üniversitesi – Teknoloji Geliştirme Merkezi ( TEKMER ) ARGEM Binası No : 310 Avcılar/ İstanbul 34320
Telefon : Ofis:+90 (212) 691 60 63 ( Dahili -17)
Faks : 0212 691 60 63
Web Sitesi : www.medicaltex.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu