Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Meşhur Baklavacı İmamoğlu Bayilik Veriyor

Yeni bir baklavacı zinciri doğuyor

1992 yılından bu yana baklava üretip satan Gaziantepli Resul Deştiler, geçen yıl kurduğu Gaziantepli Meşhur Baklavacı lmamoğlu şirketiyle çıtayı yükseltti. Yaklaşık bir yılda 10 şubeye ulaşan Deştiler’in şimdiki hedefi, franchising sistemiyle 100 mağazaya ulaşmak…

Resul Deştiler, daha önce Ankara’da çeşitli ortaklıklarla sürdürdüğü baklava üretimine aile üyelerini dahil ederek daha “hedef’ odaklı bir yapı oluşturmuş. Ailenin geçmişinden, kökeninden yola çıkarak “Gaziantepli Meşhur Baklavacı İmamoğlu” ya da kısa adıyla “Baklavacı lmamoğlu” unvanını kullanmaya başlamış. https://www.myfikirler.org Halen firmada Deştiler ailesinin 10 üyesi çalışıyor. Resul Deştiler, erkeklerin baklava açtığını, kadınlarınsa kasaya bakıp muhasebe işlerini yürüttüğünü anlatıyor.

YAKINDA İSTANBUL’A GELİYOR

Deştiler ailesinin öncelikli amacı Baklavacı tmamoğlu’nu yaygın ve güçlü bir marka haline getirmek. Firmanın halen biri Konya’da, diğerleri Ankara’da olmak üzere 10 şubesi bulunuyor. Resul Deştiler, şubelerin çoğunun franchise şeklinde açıldığını söylüyor. Önümüzdeki dönemde de yine franchising sistemiyle başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerde şubeler açılacak.

Baklavacı tmamoğ-lu’nun baklavaları Ankara’daki merkezde aile üyesi ustalar tarafından üretiliyor.

Sonra da yine şirketin araçlarıyla şubelere ulaştırılıyor. Böylece üretilen baklavada standart sağlanıp kaliteden taviz verilmemiş oluyor.

Resul Deştiler, bu standardı koruyup sürdürebilmek için Ankara ve yakın çevresindeki illerde şubeleşmeye öncelik verdiklerini söylüyor. Baklavacı lmamoğlu, önümüzdeki 5-7 yıl içinde şube sayısını 80-100 arası bir sayıya ulaştırmayı planlıyor.

YAPI KREDİ’DEN DESTEK ALDI

Resul Deştiler, bu işi aile bireylerinden bağımsız yaparken iki ortaklık kurmuş. Ancak ikisi de anlaşmazlık nedeniyle sona erince tek başına hareket etmeye karar vermiş. İşte bu noktada yolu Yapı Kredi ile kesişmiş. Bir arkadaşının önayak olması sayesinde Yapı Kredi şube müdürüyle bir araya gelmişler ve böylece bankanın yönlendirmesiyle yatırım kararını netleştirmiş. Resul Deştiler, şirketinin kuruluş aşamasını şöyle anlatıyor:

“Yapı Kredi’den sadece kredi almadım, bankanın çek karnesini de kullandım. Halen de kullanıyorum. Daha önce çok sayıda bankayla çalışmıştım. Ancak bu önemli yatırımı yaparken Yapı Kredi’nin bana danışmanlık hizmeti vermesi ve yönlendirerek daha cazip şartlarla bankacılık ürünlerinden faydalanmamı sağlaması beni çok etkiledi.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu