Bayilik ve Franchise

Mezzet Meze Evi Franchise

Mezzet Meze Evi İş Fikri, Meze Marketi Açmak, Meze Üzerine İş Fikirleri, Mezzet Mezeevi Franchise Şartları, Yeni İş Alanları, Yeni İş Fikirleri, Meze Evi Açmak

Birbirinden farklı meze çeşitleriyle bir meze marketi açmak, artık yeni bir iş alanı oldu. Geçmişte, bu alandaki pazar birçok ürünün bulunduğu market ve süpermarketlerin bünyelerinde uzun ömürlü ve paket sistemli tarzda oluşuyordu ya da etsiz çiğ köfte konseptiyle tüketicinin ihtiyacı, belli bir ölçüde karşılanıyordu. Ancak şimdi dökme usulü olan mezeler, müşterinin istediği miktarda katkı maddesiz ve evlerindeki mutfağa daha yakın lezzeti bulacakları bir sistemle tüketicinin tercihi haline geliyor. Çünkü tüketici, meze anlamında ihtiyacını her şekilde giderebileceği konseptleri beğeniyle karşılıyor.

Örneğin, Mezzet Meze Evi de bu anlamda dikkat çeken bir girişim. Mezzet Mezeevi kurucusu Bahadır Polat Pişirici’nin dikkatini, tüketicinin Türk mutfağının sevilen yiyeceği olan meze çeşitlerine olan ilgisi çekmiş. Pişirici, tüketicinin meze edinebileceği noktaların şarküteri ve süpermarketlerle sınırlı kalması ve dilediği kadar çeşit bulamamasını bir eksiklik olarak görmüş ve bu noktadan yola çıkarak, hem yerinde yiyebilecekleri hem de evlerine paket servisi yaptırabilecekleri bir konsept hazırlamış.

Bıı konsepti zeytinyağlı, meze, tatlı ve çiğköfte çeşitlerini evdeki lezzete yakın butik usulde ürünlerle şekillendirmiş. İstanbul Kozyatağı, Kemerburgaz ve İzmir Bostanlı’da üç satış noktasında olan Türkiye’nin ilk franchise sistemi ile çalışan meze evinin doğuş öyküsü kısaca böyle.

Ciro 17 bin YTL’den başlıyor

Mezzet’in satış noktalarındaki ürünler, evlere servis de yapılıyor. Bu da satışı arttıran önemli bir etken. Mezzet Meze Evi’nin toplam, 38 çeşit ürünü bulunuyor. Ürün gamı ise zeytinyağlı, meze, tatlı ve çiğköfte çeşitlerinden oluşuyor. Siz de Mezzet Meze Evi’nin franchise’ını alabilirsiniz. Düşük ya-tırımlı, müşterisi hazır, işletimi kolay bir konsept olan Mezzet için franchise’larını sözleşmelerine sahip olduğu bölgenin sınırları belirtilerek, franchise‘ı koruma altına alınıyor.

Satış noktalarına ürünlerin tanıtım ve bilgilendirme eğitimi ve satış teknikleri konusunda yerinde eğitimler veriliyor. Bölge ve satış noktasının bulunduğu yer ile doğru bağlantılı olan ciro, aylık minumum 17 bin YTL’den başlıyor ve bu rakam .30 bin YTL nin üstüne çıkabiliyor. Kâr marjı ise yüzde 100 ile 200 arasında ürünlere göre değişkenlik gösteriyor.

Franchise’lara ürünlerini adresine teslim ederek, lojistik destek ve genel reklam desteği sağlanıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

2 Yorum

  1. Daha kolay şartlarda meze ürünleri konusunda destek alabileceğiniz İzmir Güzelyalı merkezli CC Meze ve Dış İkram Hizmetlerini öneririm Üretimini Butik meze üzerine yoğunlaştıktan firmanın müşterilerine sunduğu lezzetler çok özel ve tıpkı ev yapımı tadında. Ürünlerinde herhangi bir koruyucu kimyasal madde de kullanmadan günlük ve satış noktalarının siparişine özel üretim yapan firmaya iletişim için telefon numaraları 0232 246 11 11- 0232 278 02 02- 0555 989 44 44 olarak sıralanabilir. Üretim tesisleri İzmir Balçovada bulunan firmanın lezzetleri mutlaka değerlendirilmeli. Perakende satış noktası olan örnek şube adresi ise Mithatpaşa Caddesi No: 1074/A Güzelyalı İzmir olarak geçmekte. Lezzet avcılarına duyrulur

  2. merhaba ben mezzetten meze evi açmak için ürün istedim ama başaramadım ne bayilik altında nede diğer türlü ürün alamadım mazeret olarakta bayilik sistemi var gözüküyor ama ne hikmetse yok diyorlar daha oturmamış konsep yokmuş falan filan anlamadım bukadar büyük bir firmanın böyle bir konuda duyarsız kalması çok şaşırttı beni ilgilenenlere duyrulur mal satmıyorlar hele meze evi açaçaksanız mezzeti hiç düşünmeyin ben 1 hafta uğraşmışım hayır mal veremeyizi duymak için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu