Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Mobil Çalışanlara Ofis Kafe Konsepti İle Urban Station Franchise Veriyor

Mobil çalışanı ‘ofis kafe’ye davet edin

Mobil çalışanlar için tasarlanan ofis kafe konsepti Urban Station için franchising veriliyor. Bu iş modelinde franchise bedeli, metrekareye göre 50 bin ile 100 bin dolar arasmda değişiyor.

Urban StationEsnek ofis, taşınabilir bilgisayar ve diğer akıllı cihazların hayatımızın bir parçası olmasıyla birlikte çalışma prensipleri de değişmeye başladı. Cafelerde diz-üstü bilgisayarla çalışan sayısı, özellikle büyük kentlerde gittikçe artıyor. Bununla birlikte yeni konseptler ortaya çıktı. Bu konseptlerden biri olan ofis kafe kavramı artık yavaş yavaş ülkemizde de yayılmaya başladı.

İşte Urban Station da mobil çalışanlar için tasarlanmış bir ofis kafe konsepti. Ağırlığını Boğaziçi Üniversitesi mezunlannın oluşturduğu yatırımcılar bir araya gelip konsepti Türkiye’ye taşımış ve Arjantin’de bulunan ana firmanın ortak olarak bulunduğu Urban Station’un Avrupa ve Ortadoğu haklarını almışlar.

Bütün şubelerde mobil çalışanların, serbest zamanlı çalışanların ve kendi işini kuran girişimcilerin tercih edecekleri açık çalışma alanları mevcut. Bunun yanında toplantı odalan ve eğitim salonu ile kurumsal firmaların toplantı odası ihtiyaçları da karşılanıyor. Resepsiyon, faks ve yazıcı, projeksiyon donanımlı odalar, telekonferans sistemi, kargo ve kurye hizmeti, kırtasiye malzemeleri, kilitli dolaplar ve laptop kilitleri gibi hizmetler veriliyor. Hatta oturup da çalışmaktan sıkılanlara yönelik olarak gezinmeleri için bisiklet bile bulunuyor.

BÜYÜMEK İSTİYOR

Urban Station’ın dünya genelinde dokuz şubesi bulunuyor. Bunlardan 2’si Türkiye’de. Bu konsepti hem yurt içinde hem de Kuzey Amerika, Avaıpa ve Ortadoğu’da genişletmek için çalıştıklarını söyleyen Urban Station Kumcu Ortağı Gökhan Beydoğan, franchising çalışmalanna hız verdiklerini belirtiyor.

Franchising için öncelikli bölgeler, İstanbul’un Anadolu Yakası ve Ankara. Ancak Beydoğan, İzmir, Bursa, Trabzon, Antalya, Samsun, Manisa, Hatay gibi birçok yerden gelen talepleri de değerlendirdiklerini ifade ediyor. 200 ile bin metrekare arasında mekanlar bu konsept için uygun mekanlar olarak değerlendiriliyor. Franchise bedeli, metrekareye göre 50 bin ile 100 bin dolar arasında değişiyor.

YÜZDE 40 KAR MARJI

Bir şubenin açılabilmesi için yaklaşık metrekare başına bin TL gibi bir maliyet söz konusu. Aylık cirodan yüzde 7 oranında royalty bedeli alınıyor. Franchise için aylık hedeflenen ciro metrekareye göre değişiyor. Net kar marjının ise yüzde 40 civa-nnda olduğu ifade ediliyor. Beydoğan, franc-hise’da aradıkları özellikleri ise “Girişimci bir ruh ve başarma azmi, gereksinimleri karşılayabilecek finansal imkan, markanın kültürünü benimseme, pazarlama becerisi” olarak özetliyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul’un Anadolu yakası ve Ankara.
İlk sermaye: Franchise bedeli, metrekareye göre 50 bin ile 100 bin dolar arasında değişiyor.
Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.
Kâr marjı: Yüzde 40
Başvuru için: franchise@enjoyurbanstation.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu