Pide Bayilikleri

Pideci, yeni girişimciler arıyor

Beş şubeyle faaliyet gösteren Pideci, iki yıl içerisinde 10 şube daha açacak.

15 bin dolar franchise giriş bedelinin alnıdığı Pideci şubeleri için aylık 60 bin ile 80 bin TL arasında değişen ciro hedefleniyor.

Pideci markasının kurucusu kadın girişimci Gülben Şinik, uzun yıllar tekstil sektöründe çalıştı. Ardından otelcilik alanında tecrübe kazanan Şinik, bu sektördeyken yiyecek içecek sektörünün gelişme potansiyelini görerek bu yönde bir girişim yapmaya karar verdi. Zekeriyaköy’e taşındıktan sonra burada yeme içme alanında bir boşluk olduğunu gören Şinik, 1998’de Pideci’nin ilk şubesini açtı.

pideci-bayilikleri

Pideci, 30’un üzerinde çeşide sahip konseptiyle ürün yelpazesine, lahmacun, güveç ve salata çeşitlerini de ilave etmiş durumda. Tüm ürünleri sertifikalı ve soğuk zincir kırılmadan hazırlanan mamuller üzerine kurulu. Şinik, “Biz kuruluş olarak ihtisaslaşmaya inanıyonız. Bundan dolayı yalnız pide ve lahmacun üzerine yoğunlaştık ve bu ürünleri geliştirmeye odaklandık” diyor.

ORTAK ARIYOR

Şu anda beş şube ile faaliyet gösteren Pideci’nin işletmelerinin üçü franchise. Franchise seçimlerini çok dikkatli yaptıklanndan dolayı aşırı büyüme stratejilerinin olmadığını belirten Şinik, yerli ve yabancı ortaklıklarla daha hızlı büyümeyi hedeflediklerini sözlerine ekliyor. İki yıl içerisinde 10 şube daha açmayı planladıklarını ifade eden Şinik, Türkiye geneline yayılacaklarını söylüyor.

Şirket, franchise giriş bedeli olarak 15 bin dolar alıyor. Toplam yatınm maliyeti metrekare başına bin 250 dolar. Cadde ve paket servisine uygun elit semtler ve yine aynı şekilde B+ ve üstüne hitap eden AVM’lerde Pideci şubeleri açılabilir. Royalty bedeli olarak aylık 700 ile 900 dolar arası almıyor.

80 BİN TL CİRO HEDEFİ

Kâr marjlarının yüzde 20 ile 30 arasında değiştiği Pideci’de iyi konuşlandırılmış doğru yerde açılan bir işletme aylık 60 bin ile 80 bin TL arasında değişen cirolara ulaşılabiliyor. Şinik, bayilerde aradıkları özellikleri ise şöyle anlatıyor:

“Girişimci ruhu, işletme becerisi, iş ciddiyeti ve işi sahiplenme arzusu içinde olanlara kapımız açık. Bayilerimizin profili genelde belirli bir birikimi olup kendi işini kurmak isteyen yöneticiler, genç emekliler, kendi işinin sahibi olmak isteyen genç evli çiftler ve ilave gelir sağlamayı amaçlayan, yanına bir ortak alarak ilave kazanç sağlamayı hedefleyen iş adamlarından oluşuyor.”

Şinik, başarılı bir pideci şubesi işletebilmek için yatırımcılardan; kişisel çaba ve katkıları ile işlerine sahip çıkmalarını, firma standartlarından ve hijyen koşullarından taviz vermemelerini, işi belirlenmiş kurallara uygun yürütmelerini ve marka değerini arttırma çabasında bulunmalarını beklediklerini söylüyor.

İŞİN AYNASI

  • İlk sermaye: Franchise giriş bedeli olarak 15 bin dolar alınıyor. Toplam yatırım maliyeti ise metrekare başına bin 250 dolar.
  • Uygun yer: Cadde ve paket servisine uygun elit semtler ve yine aynı şekilde B+ve üstüne hitap eden AVM’lerde Pideci şubeleri açılabilir.
  • Ciro hedefi: iyi konuşlandırılmış doğru yerde açılan bir işletme aylık 60 bin ile 80 bin TL arasında değişen cirolara ulaşılabiliyor.
  • Kâr marjı: Yüzde 20 ile 30 arasında değişiyor.
  • Bayilerde aranan özellikler: Girişimcilerden kişisel çaba ve katkıları ile işlerine sahip çıkmaları, firma standartlarından ve hijyen koşullarından taviz vermemeleri, işi belirlenmiş kurallara uygun yürütmeleri ve marka değerini arttırma çabası bekleniyor.
  • Başvuru için: 0212 216 99 16 ya da franchise@pideci.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu