Pizza Bayilikleri

Pizza Hut’dan franchising almanın yolları

Şube sayısını 300’e çıkarmayı hedefleyen Pizza Hut’dan nasıl bayilik alınabilir. İşte Pizza Hut’dan franchising almanın yolları:

Pizza Hut bayilik şartlar

Pizza Hut, pizza deyince ilk akla gelen markalardan biri. ABD menşeli Pizza Hut’un 86 ülkede binlerce restoranı var. Türkiye’ye ise 1989 yılında Turkent Gıda tarafından getirildi. Halen İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Muğla’da 39 Pizza Hut şubesi bulunuyor. Marka, önümüzdeki 5 yıl içinde şube sayısını 300’e çıkarmayı hedefliyor. Yeni şubeler için öncelik gelişmiş illere verilmiş. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’den gelecek franchise taleplerine yanıt verilecek.

Pizza Hut
Pizza Hut

Pizza Hut’ın menüsünde sayısız pizza çeşidi mevcut. Ayrıca trio, chicken wings, elma dilim patates, sarımsaklı ekmek, makarna, salata ve tatlı gibi birçok yan ürün bulunuyor. Pizza Hut, franchise giriş bedeli olarak 40 bin dolar talep ediyor. Ortalama işletme sermayesi ise 250 bin dolar civarında. Şirket, reklam katkı payı olarak ciro üzerinden yüzde 6 pay alıyor. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 6.

Telefon: 0212 275 14 63
E-posta: franchising@pizzahut.com.tr
Web: www.pizzahut.com.tr

Para Dergisi

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu