Pizza Bayilikleri

Pizza Pizza 81 ilde girişimci arıyor

Pizza Pizza 81 ilde bayilik veriyor

Pizza Pizza, gelecek yıl 40 şube daha açarak Türkiye ve yakın coğrafyada 182 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Şubeler için ortalama ciro hedefi 90 bin ile 100 bin TL arasmda değişiyor.

Pizza, fast food içerisinde en hızlı büyüyen segmentlerden biri. Bu anlamda girişimcilere de fırsatlar sunan pizza zincirleri artık Türkiye’nin her ilinde varlık göstermek istiyor.

Pizza Pizza

Bu zincirlerden biri olan Pizza Pizza, 1995 yılında İzmir Alsancak’ta ilk adımını attığı sektörde bugün büyük bir zincire dönüştü. Şirket, Türkiye ve yakın coğrafyada toplam 142 şubeye ulaştı. Şubelerin 130’u Türkiye’de yer alırken, yurt-dışında da Azerbaycan, İrafı, Irak, Lübnan, Rusya ve Suudi Arabistan’da 12 şube bulunuyor.

20’inci yılını kutlamaya hazırlanan şirket, önümüzdeki dönemde daha da büyümeyi hedefliyor.

Pizza Pizza Yönetim Kurulu Başkanı Abbas Türker, “Zincirimize 40 şube daha katarak, İstanbul’da 50, toplamda ise 182 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.

Abbas Türker, şubeler için alışveriş merkezlerinde 60-90 metrekare, ana caddelerde ise 80-150 metrekare arasında, asgari 5 metre cepheli yerleri tercih ettiklerini ifade ediyor. Türker, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgeleri seçtiklerini de belirtiyor.

Yatırım tutan, mekânın büyüklüğü, konumu ve konseptine bağlı olarak 170 bin ile 250 bin TL + KDV arasında değişiyor. Restoranların royalty bedeli yüzde 4, pazarlama katkı bedeli ise yüzde 3. İstanbul dışındaki şubeler için 30 bin TL franchise giriş bedeli alınıyor. İstanbul’da şube açacak girişimcilerden ise herhangi bir franchise giriş bedeli alınmıyor.

Pizza Pizza şubelerinin franchise girişimcilerine sağladığı net kâr marjı ortalama yüzde 15 civarında. Ancak şubenin bulunduğu lokasyona göre kâr marjı da değişiklik gösterebiliyor.

CİRO HEDEFİ 300 BİN TL

Şubelerin bulunduğu lokasyona göre ciro hedefleri de değişiyor. Ortalama ciro hedefi 90 bin ile 100 bin TL arasında değişirken, müşteri trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlarda bu rakamın 300 bin TL’ye kadar çıkabildiği ifade ediliyor.

Bayilerin yatırımın gerektirdiği finansal kaynaklara sahip olmasının
yanı sıra girişimci ruha ve başarma azmine sahip kişiler olması bekleniyor. Bu işe meraklı olmak ve işin başında bizzat durarak emek ve zamanını tümüyle işletmeye kanalize etmek, potansiyel franchise’laıda aranan öncellikli özellikler olarak öne çıkıyor.

Öncelikli hedeflerinin Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet yürüten bir pizza markası olarak varlık göstermek olduğunu söyleyen Abbas Türker, daha sonraki hedeflerini ise şöyle anlatıyor: “Türkiye dışında şu anda Azerbaycan, İran, Irak, Lübnan, Rusya ve Suudi Arabistan’da varız. 2020 yılı Pizza Pizza olarak bizim 25’inci yılımız olacak. Bu istek ve heyecanla 25’inci yılımızda 125 ülkede Pizza Pizza şubesi açmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Alışveriş merkezlerinde 60-90 metrekare, ana caddelerde ise 80-150 metrekare arasında, asgari 5 metre cepheli yerler tercih ediliyor.

İlk sermaye: Yatırım tutan, mekânın büyüklüğü, konumu ve konseptine bağlı olarak 170 bin ile 250 bin TL + KDV arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Ortalama ciro hedefi 90 bin ile 100 bin TL arasında değişirken, müşteri trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlarda bu rakam 300 bin TL ye kadar çıkabiliyor.

Kâr marjı: Net kâr marjı ortalama yüzde 15 civarında.

Başvuru için iletişim: 0232 853 70 70 ya da franchising@pizzapizza.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu