Pizza Bayilikleri

Pizzabulls, Bursa, Ankara ve İzmir’de franchising verecek

Pizzabulls, bu yıl 14 franchise şube açmayı hedefliyor. Şirket, markası için isim hakkı bedeli almıyor. Bir şubenin toplam yatırım maliyeti 100 bin dolar + KDV olarak ifade ediliyor. Franchise şubelerin net kâr marjı yüzde 15-20 arasında değişiklik gösteriyor.

Pizzabulls’tan franchise fırsatı

Pizza ile 1990’ların başında uluslararası zincirlerin Türkiye’ye girmesiyle tanışsak da, yapılan araştırmalar Türkiye’de insanların yüzde 40’ının hiç pizza yemediğini gösteriyor. Dünyada yılda 40 milyar dolarlık pizza yenirken, Türk insanı yılda 2 milyar TL’lik (520 milyon dolar) pizza tüketiyor. Ancak yabancı zincirlerin yanı sıra hızla büyüyen yerli pizza markalarının izlediği stratejiler, pazarı her yıl daha da büyütüyor.

2006 yılında kurulan Pizzabulls, pazardaki payını hızla artıran yerli markalar arasında yer alıyor. Şirket bazı ilklere de imza atmış durumda. Örneğin bütün şubeler gece 03.00’e kadar açık tutuluyor. Pizzabulls Genel Müdürü Zeynel Akyol, “Bizim bu uygulamamızdan sonra rakiplerimiz de aynı stratejiyi izlemeye başladı. Bunun yanı sıra ‘Büyük Kutu, Büyük Pizza’ sloganıyla müşterimizi büyük pizza ile tanıştırdık” diyor.

Pizzabulls’da bütün yerleşim planı, siparişlerin biran önce restorandan çıkıp müşteriye ulaşması için dizayn ediliyor. Zeynel Akyol, restoranların paket ağırlıklı servis ile çalıştığını belirtiyor. Şirket şu anda altı şehirde 44 adet şubeyle faaliyet gösteriyor. Akyol, bu yılın sonuna kadar 14 şube daha açmayı hedeflediklerini belirtiyor.

GİRİŞ BEDELİ ALINMIYOR

Pizzabulls’un dikkat çeken özelliklerinden biri de çalışanlarını iş sahibi yapması. Şirkette geçmişte motor kurye olarak çalışan 13 eski personel bugün kendi işinin patronu olarak Pizzabulls şubesi işletiyor. Hatta birkaç Pizzabulls şubesi açıp çalışanlara hisseler vererek işin bir parçası olmaları da sağlanıyor.

Pizzabulls şubeleri için franchise veriliyor. Yatırımcıdan franchise giriş bedeli alınmıyor. Bir şubenin toplam yatırım maliyeti ise 100 bin dolar + KDV olarak ifade ediliyor.

İstanbul, Adapazarı, İzmit, Bolu, Ankara, Bursa, Edirne, Tekirdağ, Samsun, Ordu, Giresun, Erzurum, İzmir, Balıkesir ve Manisa başta olmak üzere Türkiye geneline franchise veriliyor. Royalty olarak net satıştan yüzde 4 alınıyor. Bayiler için hedeflenen aylık ciro lokasyona göre değişiyor. Net kâr marjı yüzde 15 ile yüzde 20 arasında değişiklik gösteriyor. Zeynel Akyol, işinin başında durabilecek, vizyonu yüksek, sistemi ve restoranı geliştirecek işletmecilerle çalışmayı tercih ettiklerini ifade ediyor.

Pizza sektörünün Türkiye’de son yıllarda hızla büyüdüğüne dikkat çeken Zeynel Akyol, bunun nedenlerini ise şöyle açıklıyor:

“Özellikle nüfus artışı pizza sektörünün her geçen yıl biraz daha büyümesine katkı sağlıyor. Bunun yanı sıra iş yoğunluğu, zaman yetersizliği, eşlerin çalışması ve evlenme yaşının ilerlemesi de sektörü büyüten nedenler arasında sayılabilir.”

Eğitim ve Denetim

Bütün Pizzabulls restoranlarında aynı lezzeti ve kaliteyi sağlamak birinci hedefimizdir. Bu da ancak eğitimli personeller sayesinde olacaktır. Bunun bilinci içerisindeyiz. Bu yüzden Pizzabulls’un oluşturduğu eğitim ve denetim departmanı vardır.

Personelin işe girdiği andan oryantasyonla başlayan eğitim süreci hiçbir zaman bitmemekte, pozisyonlara özel eğitimlerle devam etmektedir.

Franchise için işe başvuran işletmeci adayımız sisteme kabul edildiğinde; restoranı açılana kadar sistemle ilgili bütün gereklilikleri kapsayan bir eğitim programına alınmaktadır.

Ayrıca çalışacak personeller ürün hazırlamaktan, müşteri karşılamaya kadar bir çok alanda eğitilmektedir. Bu eğitimlerden başarılı olan kişiler pozisyonlarına göre 2 yada 3 gün süren sınıf eğitimlerine alınarak, yapılan sınav sonunda sertifika almaya hak kazanmaktadırlar.

Restoranlardaki Kalite, Servis, Temizlik ve Müşteri uygulamaları da her ay denetlenmekte ve her restoranın aynı bakış açısı ile çalışmaları sağlanmaktadır.

Reklam ve Pazarlama

Reklam ve Pazarlama uygulamaları Ulusal ve Yerel çalışmalar olmak üzere bölümlere ayrılmaktadır. Ulusal pazarlama da bütün şubelerde uygulanacak promosyon ve aktiviteler planlanmaktadır.

Bunun yanında restoranın kendi ticari bölgesine özgü yerel satış aktiviteleri yapılmaktadır. Satış ve Pazarlama departmanımız tarafından bütün bu işlemler organize edilmektedir.

Böylelikle hedefe yönelik etkin çalışma yapılmaktadır. Yapılan bütün bu çalışmalar sayesinde restoran satışları açıldığı günden kısa bir süre sonra hızlı satış artışları görülmektedir.

Reklam ve Pazarlama da radyo reklamları, billboardlar, broşürler gibi her türlü pazarlama stratejileri kullanılmaktadır.

Hammadde ve Lojistik Desteği

Pizzabulls restoranlarına her türlü ürünü hazır olarak sevk etmektedir. Haftada birkaç kez yaptığımız sevkiyatlar ile herhangi bir ürün sıkıntısı yaşamadan operasyonunuzu sürdüreceksiniz.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul, Adapazarı, İzmit, Bolu, Ankara, Bursa, Edirne, Tekirdağ, Samsun, Ordu, Giresun, Erzurum, İzmir, Balıkesir ve Manisa başta olmak üzere Türkiye geneline franchise veriliyor.

İlk sermaye: Yatırımcıdan franchise giriş bedeli alınmıyor. Bir şubenin toplam yatırım maliyeti ise 100 bin dolar + KDV olarak ifade ediliyor.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.

Royalty: Net satıştan yüzde 4 alınıyor.

Bayilerde aranan özellikler: İşinin başında durabilecek, vizyonu yüksek, sistemi ve restoranı geliştirecek işletmeciler tercih ediliyor.

Başvuru için: 444 32 44 ya da 0216 533 75 75

Bayilik veren pizza markaları için https://www.myfikirler.org/category/bayilik-veren-firmalar/pizza-bayilikleri

Pizza Bayiliği Veren Firmaların Franchise Şartları

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu