Bayilik ve Franchise

Pozitif Bakış Bayilik Veriyor

Uğur Reklam Ajansı Bayilik, Pozitif Bakış Bayilik, reklam alanında bayilik,gazete alanında bayilik,medya alanında bayilik

Firma İsmi : POZİTİF BAKIŞ
Bayilik Kategorisi : REKLAM-GAZETE-MEDYA
Kuruluş Yılı : 2005
Şube Sayısı : 1
Firma Tanıtım : Pozitif Bakış ‘’Seçkin Mekanlar’’ olarak adlandırdığımız; (Cafe, Restaurant, Güzellik Salonları, Bay&Bayan Kuaför, Spor Salonları, Pastahane, Sinema,Tiyatro Salonları vb. yanında Özel Hastane, Sağlık Ocağı, Klinik, Laboratuar, Seyahat Firmaları, Derhane ve dil okulları, Sürücü Kursları, Oteller, Üniversite Kantinleri, Yurtlar vs. insanların yoğun olarak bulundukları alanlar için düşünülmüş mizah içerikli bir yayındır.

4 sayfadan ibaret ‘’Seçkin Mekan Gazetesi’’ olarakta adlandırılabilecek çalışmalarımızda; Kıssadan Hisseler, Hayata Dair Yazılar, Anlamlı Sözler, İlginç Bilgiler ve Haberler, Fıkralar, Bilim sağlık ve teklonoji alanındaki yenilikler, Magazin gibi okuru sıkmayan hoşça vakit geçirebileceği bir formattan ibarettir.15 günde bir olmak üzere ayda 2 kez yayınlanan Pozitif Bakış ‘’Seçkin mekanlar’’ olarak belirlenen yerlere konulan standlarda sergilenerek okura daha kolay ve sürekli ulaşması sağlanmaktadır.

Bu sayede okur zamanın daha bol olduğu bu yerlerde Pozitif Bakış’ı inceleme fırsatını bulacak buda Pozitif Bakış’da reklamı olan firmaların ‘’Hedef Müşteri Kitlelerine’’ ulaşmalarında yardımcı olacaktır.

Pozitif Bakış’da 46 adet reklam kareleri (10 cmX 5,5 cm ve 12,5 cmX 5,5 cm ebatlarında) ile “Seçkin Mekanlar” için ayrılmış 100 adet ufak kutular (1,8 cmX 3,5 cm) mevcut olup, bu reklam alanlarının geliri tamaenı bayiye kalacaktır.

Merkez ofis her sayının tüm Türkiye genelinde aynı formatta yayınlanmasını sağlamakla, Bayiler ise baskı matbaa maliyetleri ile merkez ofise aylık rölaty bedelini(200 TL) ödemekle yükümlüdür.

Lüleburgaz’da 4 yılı aşkın bir süredir yayınını sürdüren POZİTİF BAKIŞ ‘’BAYİLİK ÇALIŞMALARININ’’ startını vererek her ile ve büyük ilçelere bayilik çalışmalarına başlamıştır.

Bayilik Şartları : POZİTİF BAKIŞ,Türkiye Genelinde İl ve İlçeler bazında bayilikler verecektir.
Verilecek Bayilik; Pozitif Bakış gazetesi ile başlayıp, Uğur Reklam Ajansının 7 yıllık birikim ve deneyimleri sonucunda oluşan kazanımlarını kapsayacaktır.

Uğur Reklam Ajansı olarak, bayii adaylarımızdan taleplerimiz;

* 15 m2 ile 30 m2 ebatlarında kirası uygun ( katlı bir iş hanı da olabilir) bir ofis.
* Ajans olarak, alınacak reklamların düzenleneceği bilgisayar ve belli oranda bilgisayar bilgisine sahip olmak.

* İçerisinde;
– 25 Adet ahşap gazete standı
– 25 Adet masaüstü gazete standı
– 60 Adet Ferforje gazete standı
– Her bayinin bölge ismine düzenlenecek web sayfası
– Çeşitli belge ve dökümanlar ( Sözleşme Örneği,Eski Sayılar vb.)

Toplamda bir defaya mahsus 5000 TL + KDV ‘lik stand,malzeme meliyet bedelini ödeyerek, kendi işini kurma fırsatı.

Merkez ofisimizce talep edilen 5000 TL, görüldüğü üzere kuracağınız işin temelini oluşturan araç – gereç ve dökümanlara yöneliktir. İlk etapta hedeflenen bayii sayısına ulaşıldıktan sonra ( 10 bayii ) fiyatlar değişecektir.

Bildiğiniz üzere Franchise sistemi ile bayilik veren firmalar bu rakamın çok üzerindeki miktarları sadece isim hakkı olarak talep etmektedirler.
Oysa bizim amacımız, bayilik alacak arkadaşlarımıza ( araç – gereç – döküman vs. gereksinimlerini) onların yararına olacak bir anlayışla yaklaşarak, temellerinin sağlam oluşmasına imkan tanımaktır.

Bayilik ile ilgili Destekler : Bayimiz olacak takım arkadaşlarımıza, Pozif Bakış ile birlikte diğer çalışmalarımız konusundada destek olacağız.

UĞUR REKLAM BAYİLİK PAKETİ:
(Bayinin talebi ile,bölgenin gereksinimleri doğrultusunda kademe kademe ilerlenecek)

•Pozitif Bakış Gazetesi
•Pozitif Bakış Dergi
•Ulusal Gazete Ajanslığı (Posta&Fanatik Gazeteleri)
•Pozitif Bakış ”Şehir Rehberi” – ” Kartvizit kataloğu” vb. çalışmalar.

ÖNERİMİZ; Öncelikle Pozitif Bakış Gazetesi ile başlayıp, kademe-kademe ilerlemenizdir.

POZİTİF BAKIŞ Farklı konsepti ile bölgenizde dikkat uyandıracak,kalite-fayda kriterlerindede kendini kabul ettirecektir.
Milliyet – Posta – Radikal ve Fanatik gazetelerinin Trakya Bölge Ajansı olmamızın yanısıra; Milliyet – Posta Bölge Koordinatörleri nezlinde, oluşturduğumuz “güven ve ciddiyet”ile bayimiz olacaklar bulundukları bölgede ” Milliyet ve Posta Gazetelerinin bölge ekleri ile ilgili çalışmalar yapabilecekler.

Bu anlamda kendilerine merkez ofisimiz tarafından gerekli bilgi ve dökümanlar verilerek, Milliyet ve Posta Gazetelerine bölgesel veya Türkiye geneli reklam ve seri ilan çalışması yapabilecekler. (Bölgenizdeki şartların uygun olması durumunda)

*Milliyet Trakya Eki : 2006 yılından itibaren özellikle sanayi alanındaki fabrikalar, üretim tesisleri , eğitim , sağlık,emlak,otomobil vb. sektörlere yönelik kurumsal firmalar için yaptığımız çalışmalardan oluşmaktadır.

*Posta Trakya Eki : Mart 2009 itibariyle yayınına başladığımız Posta Trakya Ekini ayda 1 veya 2 defa çıkarıyoruz.Böylece bölgeselliği ve kurumsallığı önemseyen büyük bütçeli firmalara “Ulusal Gazete Ayrıcalığını” sunuyoruz.

*Pozitif Bakış Kartvizit Katoloğu projesi ile,2 aylık iyi bir çalışma neticesinde 15.000-20.000 TL’lik bir ciro oluşturmak mümkündür.(Merkez Ofisimizce yapılan çalışma ile ilgili örnek numuneleri görecek ve ayrıntılarını anlatacağımız bu projeyide bölgenizde uygulayacaksınız.

Bayilik Yatırım Maliyeti ve Ortalama Kar Marjı : Yatırım maliyeti 5.000 TL ve, Ortalama Kar Marjı ;%60

İletişim Bilgileri

İlgili Kişi : Recep UĞURLU
Telefon : 0 532 683 39 99
Web : www.pozitifbakis.com
E-posta :  info@pozitifbakis.com
Adres : Yılmaz mah.Eski Edirne Cad.Emlakbank Apt. K:1 D:2 LÜLEBURGAZ-KIRKLARELİBir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu