Bayilik ve Franchise

Tarçınlı Rulo Tarchy Franchise Veriyor

Tarçınlı rulo satabilirsiniz

Tarçınlı rulo Tarchy, hem yurt içi hem de yurt dışında franchising vererek büyüyecek. Kiosk ve kafe olmak üzere iki ayrı konseptte franchising verilen markada, aylık minimum 15 bin TL, maksimum ise 90 bin TL ciro hedefleniyor.

tarchyTatlı son yılların en gözde girişim alanlarından biri. Özellikle farklı konseptle sunulan tatlılar, tüketicinin oldukça ilgisini çekiyor ve kısa sürede popüler oluyor. Tarchy de bu girişimlerden biri. Öziş Gıda’nın markası Tarchy, franchising ile hem yurt içi hem de yurt dışında büyümeye hazırlanıyor.

Öziş Gıda, 2008 yılında Can Öziş ve Nurtaç Ateş Öziş tarafından kuruldu. 2009 yılında Tarchy markasını yaratan çift, tüm dünyada ‘Cinnamon roll’ adıyla anılan ve beğeni kazanan tarçınlı ruloları Türkiye’nin damak tadına uyarladı. Özişler’in bu fikri bulmaları aslında Dubai’ye uzanıyor.

Dubai’de gördükleri bu tatlıyı çok seviyorlar ve Türkiye’ye döndüklerinde temsilciliğini almak istiyorlar. İşler düşündükleri gibi gelişmeyince de kendi markalan Tarchy’i yaratıyorlar. Tarchy, şimdi kioks şubelere paralel ilk defa Tarchy Cafe konseptine geçiş yaptı. Bu konseptin ilki ise Dubai’de açıldı.

Cafe konsept hazırlıklarını tamamlayarak projeyi hızlandırdıklarını söyleyen Öziş çifti “Dubai de 80 kişi kapasiteli 200 m2’lik Tarchy Cafe’de, tarçınlı rulo tatlıların yanı sıra, Türk tatlıları, simit, salata ve sandviç çeşitleri gibi geleneksel Türk yiyecekleri bulunuyor” diyor.

TÜM ÜRÜNLER TARCHY’DEN

Ülke bayiliği vererek, yaklaşık 350 bin TL’lik yatırımla ilk yurt dışı şubelerini Dubai’de açtıklarını ifade eden Can Öziş, bunun ardından İstanbul’da Bahçeşehir Akbatı AVM’de ikinci ka-felerini açtıklarını belirtiyor ve “Türkiye’de yaygınlaşmamızı kioks-lar ile paralel olarak açacağımız ca-felerle sürdüreceğiz” şeklinde konuşuyor. Tarchy’nin bugün itibariyle 14 şubesi bulunuyor. Franchising yoluyla da büyümeyi planlıyor.

Tüm Tarchy ürünleri Öziş Gıda tarafından üretilerek franchise’a satışı yapılıyor. Bu nedenle franchise’lar satışını yapacaklan tüm ürünleri Öziş Gıda’dan satın alıyorlar. Bunun dışında herhangi bir royalty bedeli talep edilmiyor. Uygun AVM’lere ve işlek caddelere franchising verilmesi hedefleniyor.

GİRİŞİMCİ RUH ARANIYOR

Yatırımcılar minimum 10 m2’lik kiosk alanlannda 55 bin TL + KDV’lik bir yatırımla kiosk konseptine sahip olabilecekleri gibi, minimum 30 m2’lik dükkanlarda 120 bin TL + KDV’den başlayan yatırım bedelleriyle cafe konseptinde bir Tarchy işletmesi açabiliyorlar.

Kiosklarda 15 bin ile 65 bin TL arası, kafe konseptinde ise 30 bin ile 90 bin TL arası aylık ciro hedefleniyor.

Kâr marjı ise yüzde 30 ile 50 arasında değişiyor. Kafe kon-septlerinde cirodan yüzde 5 pay alınıyor. Can Öziş, girişimci ruha sahip, risk alabilen, işine sahip çıkabilecek ve markaya değer katabilecek yatırımcılarla çalışmayı tercih ettiklerini sözlerine ekliyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İşlek caddeler ve AVM’ler.

İlk sermaye: Yatırımcılar minimum 10 m2’lik kiosk alanlarında 55 bin TL + KDV’lik bir yatırımla kiosk konseptine sahip olabilecekleri gibi, minimum 30 m2’lik dükkanlarda 120 bin TL + KDV’den başlayan yatırım bedelleriyle cafe konsepti açabilirler.

Ciro hedefi: Kiosk için 15 bin ile 65 bin TL arasında, kafe konseptinde ise 30 bin ile 90 bin TL arası aylık ciro hedefleniyor.

Kâr marjı: Yüzde 30 ile 50 arasında değişiyor.

Başvuru için: 0216 575 72 47 ya da info@tarchy.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. Merhaba,

    Sitenizi de inceledim ve inanın ürünleriniz çok iştah açıcı gözüküyor. Ben Mersin’den yazıyorum ve markanız kentimizde yok. Uzun zamandır Mersin’de olmayan ama cazip bir kiosk araştırması içindeydim. Eğer tatları da görüntüleri kadar muhteşemse sizin ürünlerinizin burada da beğeniyle karşılanacağına inanıyorum. Kentimizde 4 tane büyük AVM bulunmakta. bunlardan bir tanesinde kiosk açmak istiyorum. şartlarınızla ilgili daha detaylı bilgi göndermenizi rica ederim. Örneğin KDV dahil 65 bin TL neleri içeriyor.ve tecrübelerinize dayanarak AVM’lerden herhangi biri içinde böyle bir kiosk açacak olursam toplamda bana yaklaşık maliyeti ne olur?

    ilginiz için şimdiden teşekkürler

    başarılı çalışmalarınızın devamı dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu