Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Tarihi Zeynel Muhallebicisi Bayilik Veriyor

Tatlı bir girişim yapabilirsiniz

Tarihi Zeynel Muhallebicisi, bu yıl Ankara ve İstanbul’da altı adet franclıise mağaza açacak. Metrekare başnıa bin 500 dolar yatıran bedeli bulunan şubeler için aylık ortalama 150 bin TL ciro hedefleniyor.

Osmanlı’nın geleneksel tatlılarını bugüne taşıyan Zeynel Muhallebicisi’nin temelleri 90 yıl önce Suplardan kaçarak İstanbul’a gelen Zeynel Usta tarafından atıldı. 1925 yılında Makedonya’dan çıkıp Yeniköy’e yerleşen Zeynel Bölükbaşı, yalılara sandalıyla balık ve dondurma satarak geçimini sağlıyordu. Bu dondurmalar o kadar tutuldu ki, Zeynel Usta kısa zamanda İstanbulluların gözdesi oldu. Bu iş bugün üçüncü kuşak Gürdal Bölükbaşı tarafından sürdürülüyor.

zeynel muhallebicisi

Gürdal Bölükbaşı, 1999 yılında Ankaralı işadamı Nizamettin İren ile ortaklığa giderek markayı büyütmeye odaklandı. Zeynel Usta’nm formülünü geleneksel yöntemlerle uygulamaya devam eden ortaklar, Ankara ve İstanbul’daki 22 şube kanalıyla müşterilerine ulaşıyor. Geniş bir kahvaltı menüsüne sahip olan Zeynel’de su böreğinden dövme dondurma çeşitlerine kadar pek çok farklı lezzet bir arada sunuluyor. 14 çeşit salata, 20 çeşit tavuklu ürün ve 14 çeşit sütlü tatlının bulunduğu mekan, sorbe, salep, boza ve limonatasıyla da dikkat çekiyor.

AVRUPA’YA DA AÇILACAK

Bu yıl Ankara ve yoğunluklu İstanbul olmak üzere altı adet franchise vermeyi planladıklarını söyleyen Zeynel Muhallebicisi Ortağı Gürdal Bölükbaşı, “Türk tatlılarını ve dondurmalarını yurtdışına açmak üzere de kolları sıvadık. Özellikle Türklerin yaşadığı Avrupa şehirlerinden ve Ortadoğu’dan yoğun talep alıyoruz. Ancak Avrupa’ya öncelik vereceğiz. Önümüzdeki iki yıl içinde bunu planlıyoruz” diyor.

Şirket, 20 bin dolar franchise bedeli alıyor. Bunun içinde ürünler de bulunuyor. Ancak belli bir dekorasyon standardı bulunuyor ve bunun yatırımını franchise yapıyor. Restoran için 150 ile 180 metrekare arasında yer gerekiyor. Mekanda teras ve bahçe şartı aranıyor. Toplam yatırım maliyeti metrekare başına bin 500 dolar seviyelerini buluyor.

KÂR MARJI YÜZDE 15

Metrekareye ve yere göre değişken olmakla birlikte, bir şube için aylık ortalama 150 bin TL, başka bir deyişle metrekare başına bin 500 lira ciro hedefi bulunuyor. Bölükbaşı, “Bir bayinin ortalama ekosunun 120 bin TL’nin aşağısında olmaması gerekir” diyor. Kârlılık ise yaklaşık yüzde 15 seviyelerinde bulunuyor.

Royalty ücreti olarak aylık ciro üzerinden yüzde 6 bedel aldıklarını belirten Bölükbaşı, bayilerde aradıkları özellikleri ise “İşin başında durabilecek ve işini takip edebilecek işletmeciler” olarak ifade ediyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Bu yıl Ankara ve yoğunluklu İstanbul olmak üzere altı adet franchise verilecek. Mekanda teras ve bahçe olması zorunluluğu bulunuyor.

İlk sermaye: Toplam yatırım maliyeti metrekare başına bin 500 dolar. 20 bin dolar franchise bedeli alınıyor.

Ciro hedefi: Bir şube için aylık ortalama 150 bin TL.

Kâr marjı: Yaklaşık yüzde 15.

Bayilerde aranan özellikler: işinin başında durabilecek işletmeciler aranıyor.

Başvuru için: 0312 267 57 78 ya da info@zeynel.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu