Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Tatlıcı Tombak Franchise

Tatlıcı Tombak Yeni Franchiselar Arıyor

Geleneksel sütlü tatlıları tüketiciyle buluşturan Tatlıcı Tombak, 35 milyar dolara ulaşan franchise pazarında girişimcilere franchising fırsatı sunuyor. 2013 yılında 30 yeni şube açmayı hedefleyen marka, özellikle Marmara Bölgesi ve İstanbul’da büyümeyi hedefliyor

Türkiye’de 2012 itibariyle gıdadan tekstile yaklaşık 50 bin şubede franchising sistemi kullanılıyor. Yıllık hacmi 35 milyar dolara ulaşan franchise pazarında bin 500’e yakın firma faaliyet gösteriyor. Hal böyle olunca yeni bir yatırım kararı vermeden önce dikkatli seçim yapmak ve en karlı alternatife yönelmek yatırımcılar için büyük önem taşıyor.

Franchise pazarının en çok talep gören sektörü olan gıda alanında geleneksel sütlü tatlıları modern yorumlarla tüketiciyle buluşturan Tatlıcı Tombak, karlı iş modeli ile de girişimcilere fırsatlar sunuyor. 2012 yılında yenilenen Tatlıcı Tombak’ın franchise sistemi, sağladığı kazan kazan ilişkisinin yanı sıra az maliyetle birden fazla şube açma imkânı da sağlıyor.

Tatlıcı Tombak

Caddelerde büyüyecek

Markanın 35-40 metrekare arasındaki bir şube için talep ettiği yatırım maliyeti 75 bin TL. Tüm şubelerinin uzun çalışmalar sonrasında deneyimli içmimarlar tarafından tasarlanan özel dekorasyonu ile yatırımcılara anahtar teslim sunan Tatlıcı Tombak, turuncu ve kahve tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı yeni konseptinde, caddelerde büyüme stratejisini simgeleyen tuğla duvarlar da kullanılıyor. Tatlıcı Tombak Genel Müdürü Hüseyin Demirel, sütlü, şerbetli tatlı, dondurma ve pasta çeşitleriyle 100’ün üzerinde ürün gamına sahip olan Tatlıcı Tombak’ın, pazarda önemli bir konuma sahip olduğunun altını çiziyor.

Hedef 30 yeni şube

2013 sonuna kadar 30 yeni şube açmayı hedeflediklerinin altını çizen Demirel; “Özellikle sosyal medya üzerinden gelen yoğun franchise talebiyle karşı karşıyayız. Fakat asıl başarının dükkân sayısını artırmakta değil, ürün ve hizmet kalitesini koruyan karlı büyüme stratejisi ile geleceğine inanıyoruz” diyor. Yeni sistemde öncelikle caddelerde büyümeye odaklandıklarını belirten Demirel, tatlıyı seven, tatlıya ihtiyaç duyan müşterilere kolay ulaşabilmek için caddeleri tercih ettiklerini ancak AVM’lerden de gelen talepleri değerlendirdiklerini sözlerine ekliyor. Demirel, özellikle Marmara Bölgesi ve İstanbul’da olmak üzere 2013 sonuna kadar 30 yeni şube açmayı hedeflediklerini ifade ediyor.

16 ayda geri dönüş

2007 yılında Avrupa uyum yasaları ve gıda yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilen, ISO 23000:8005 uluslararası kalite belgesine sahip üretim tesislerinin, ayda 1 buçuk milyon tatlı üretebildiğim anlatan Demirel, Tatlıcı Tombak’ın tüm bayilerin taleplerini kolaylıkla karştf ayacak teknolojik altyapıya sahip olduğunu vurguluyor.

Ancak franchise verirken agresif büyüme politikası tercih etmediklerini belirten Demirel, “Tatlıcı Tombak sistemiyle uyumlu çalışabilecek yatırımcıları franchise sistemimize dâhil ediyoruz. Franchise için başvuran adaylarda; analiz yeteneği kuvvetli, vizyon sahibi, büyüme ve büyütmeye odaklı kişileri tercih ediyoruz” diyor. Sistemde yatırım maliyeti, maksimum 16 ay gibi bir zamanda geri dönüş sağlıyor. Ayrıca adaylardan bir de teminat mektubu isteniyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu