Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Tatlıcı Tombak’tan yeni konsept

Tatlıcı Tombak’tan yeni konsept

Şube ve franchise konseptini yenileyen Tatlıcı Tombak, yeni yatırımcılar arıyor. Özellikle Marmara Bölgesi ve İstanbul’a odaklanan marka, 2013 yıh sonuna kadar toplam 30 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

Geleneksel sütlü tatlıları tüketiciyle buluşturan Tatlıcı Tombak, şube konseptini ve franchise sistemini yeniledi. Sütlü tatlı çeşitlerine ek olarak baklava, kadayıf, şekerpare üretimine başlayan marka, pastane ürünlerini de ürün gamına ekleyerek yeni bir konsept yarattı.

2004 yılında faaliyetlerine başlayan Tatlıcı Tombak, şu anda Türkiye genelinde 15 ilde 35 şube ile hizmet veriyor.

Franchise alan girişimcilerin az maliyetle çok şube sahibi olması için çalıştıklarını anlatan Tatlıcı Tombak Genel Müdürü Hüseyin Demirel, “Yeni sistemimizde öncelikle caddelerde büyümeye odaklanıyoruz. Tatlıyı seven, tatlıya ihtiyaç duyan tüketiciye kolay ulaşabilmek için caddeleri tercih ediyoruz ama AVM’lerden de kopmuş değiliz” diyor. Kentsel dönüşüme ayak uydurabilen marka olarak alışveriş merkezlerinden çıkıp kentin yaşadığı yerlere yoğunlaşacaklarını ifade eden Demirel, yeni sistemde özellikle Marmara Bölgesi ve İstanbul’da olmak üzere 2012 sonuna kadar 10, 2013 yılı sonuna kadar ise 30 yeni şube açmayı hedeflediklerini söylüyor.

TUĞLA DUVARLAR

Turuncu ve kahve tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı, müşteriye sıcak ve ferah bir ortam sunmayı amaçlanan yeni konseptte, caddelerde büyüme stratejisini simgeleyen tuğla duvarlar kullanılıyor. Tatlıcı Tombak’ın agresif büyüme politikası olmadığının altını çizen Demirel, şöyle devam ediyor:

“Özellikle sosyal medya üzerinden gelen yoğun franchise talebiyle karşı karşıyayız. Fakat asıl başarının dükkân sayısını artırmakta değil, ürün ve hizmet kalitesini koruyan karlı büyüme stratejisi ile geleceğine inanıyoruz. Bu nedenle çok seçici davranıyoruz.”

HEDEF İSTANBUL VE MARMARA

Küçük ölçekte (35-40 m2) bir şube için toplam yatırımın maliyeti 75 bin TL. Yatırımın geri dönüşü ise maksimum 16 ay sürüyor. Demirel, “Tatlıcı Tombak sistemiyle uyumlu çalışabilecek yatırımcıları franchise sistemimize dâhil ediyoruz. Franchise için başvuran adaylarda analiz yeteneği kuvvetli, vizyon sahibi, büyüme ve büyütmeye odaklı kişileri tercih ediyoruz.” diyor.

Tatlıcı Tombak’ın ağırlıklı olarak sütlü tatlı üreticisi olmasına rağmen şerbetli tatlılar açısından da ilgi gördüğüne dikkat çeken Demirel, şunlan söylüyor: “Şanlıurfa, Diyarbakır ve Gaziantep’i sütlü tatlı ile tanıştırdık ve bu bölgelerden de çok ciddi talepler alıyor. Türkiye’nin hemen her yerine ürün gönderiyoruz. Ağırlıklı olarak İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde büyümeyi hedefliyoruz.

İşin Aynası

Uygun yer: Caddeler ve AVM’ler
İlk sermaye: Küçük ölçekte (35-40 m2) bir şube için yatırımın maliyeti ve isim hakkı toplamı 75 bin TL.
Ciro hedefi: Lokasyona ve şube ölçeğine göre değişiyor.
Kâr marjı: Yüzde 100.
Başvuru için: 0216 526 27 47

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu