Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Kozmetik Bayilikleri / Tekin Acar Türkiye Genelinde Franchise Mağazalar Açacak

Tekin Acar Türkiye Genelinde Franchise Mağazalar AçacakTekin Acar Cosmetics franchising ile büyüyecek

Kozmetik markası Tekin Acar, Türkiye genelinde franchise mağazalar açarak büyümeyi planlıyor. 100 ile 150 metrekare arasmda değişen bir mağaza açmak için ortalama 550 bin TL yatırım yapmak gerekiyor.

Tekin Acar CosmeticsTekin Acar Cosmetics, 1979 yılında Ankara Kızılay Onur Çarşısı’nda, 16 metrekarelik mağazanın bir bölümünde parfüm ticareti yapmak üzere kuruldu. Bugün 26 ilde 79 mağazasıyla faaliyet gösteren Tekin Acar’ın ağırlıklı olduğu iller ise İstanbul, Ankara ve İzmir.

2011 yılındaki logo değişimi sonrası 2012 yılında tüm mağaza kon-septini yenilemeye başlayan Tekin Acar, mağazalarına cilt bakım kabinlerinden makyaj stüdyolarına ve akıllı sınıflandırılmış ürün sergileme sistemlerine kadar pek çok yenilik getirdi.

Mağazalar, dennokozmetik ürünler, bebek ve anne bakımı, erkek bakımı, el-ayak-tırnak bakımı, parfüm markaları gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip.

YATIRIM BEDELİ 550 BİN TL

Franchise vererek büyümeyi hedefleyen Tekin Acar, Türkiye genelinde franchising vermeye başladı. Markanın gelişmesi için sürekli yenilikler getirdiklerini belirten Tekin Acar Genel Müdürü Bülent Başaran, “Kişiye özel bakım ve makyaj uygulamaları yapan, trendleri takip eden eğitimli danışmanlarımızla hizmet veriyoruz.

Ürün çeşidini ve sayısını her geçen yıl artırıyoruz. Franchising ile daha da büyümeyi hedefliyoruz” diyor.

Mağaza açabilmek için mağaza dekorasyon ve açılış stok paketi bedeli olarak yaklaşık 550 bin TL başlangıç yatırımı gerekiyor.
Tekin Acar Cosmetics mağaza büyüklüğünün, alışveriş merkezi büyüklüğüne ve içerisinde bulunan marka sayısına göre değişmekle beraber minimum 100-150 metrekare arasında olması gerektiği ifade ediliyor.

KOMŞU MARKALAR ÖNEMLİ

Seçilecek mağaza lokasyonunun ve komşuluğunda bulunan markaların da önemine dikkat çeken Başaran, şöyle devam ediyor:

“Organize perakende markaları ile yakınlık, özellikle tüketicinin büyük bölümünü kadınlar oluşturduğundan kadın moda markalarına yakınlık tercih nedeni. Franchise’ın stok planlama ve satın alma yönetimi Tekin Acar Cosmetics satın alma ve lojistik departmanları tarafından yapılıyor. Bu sayede operasyonel iş yükü Tekin Acar Cosmetics merkez ofis tarafından üstlenilerek mağazada istihdam edilen tüm personelin sadece satış odaklı çalışması sağlanıyor.”

  Makyajsaati Bayiliği Alarak Kozmetik Satış Dükkanı Açabilirsiniz

Operasyon birimi tarafından belirlenen açılış stok yatırımı ise ortalama 110 metrekare bir mağaza için yaklaşık 350 bin TL tutarında. Ödemeler vadelendiriliyor. Peşin ödemelerde ise ödeme indirimi uygulanıyor. Ortalama 110 metrekare için yaklaşık olarak 250 bin TL dekorasyon yatırımı ve 25 bin TL bilgi işlem yatırımı gerekiyor. Franchise giriş bedeli ise 10 yıllık sözleşme için 50 bin dolar.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Türkiye geneli.

İlk sermaye: Yatırım bedeli 100 ile 150 metrekare büyüklüğündeki bir mağaza için 550 bin TL.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Ticari deneyimi olması, iş planı yapabilmesi, finans yönetim bilgisi ve yöneticilik vasfına sahip olması.

Başvuru için: 0212 338 21 00

Burcu Tuvay / Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Loris Parfüm Bayilik Bilgileri

Koku konseptiyle bir adım önde olan Loris parfüm satış bayiliği almak kazançlı olacaktır. Her şehir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir