Eğitim Bayilikleri

Yabancı Dil Eğitim Merkezi Açabilirsiniz

Yabancı Dil Eğitim Merkezi Açabilirsiniz, Gökdil Yabancı Dil Eğitim Merkezi Franchise Veriyor

Gökdil Yabancı Dil Eğitim Merkezi, büyükşehir belediyesi olan şehirlerde minimum iki şube açmayı hedefliyor. Şubelerin yatırım maliyeti ise 25 ile 75 bin dolar arasında değişiyor.

YABANCI DİL EĞİTİMİ. GEREK İŞ GEREKSE SOSYAL HAYATIMIZIN VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASI HALİNE GELDİ. Öyle ki artık anaokulunda alınmaya başlanan yabancı dil eğitimi, üniversitenin son sınıflarına kadar devam edebiliyor. Özel okullarda genişçe bir yer bulan bu eğitim, devlet okullarında ise maalesef hala yetersiz. Bunun için yabancı dil eğitim merkezi, kurs gibi takviyelerle arayı kapatmaya çalışanların sayısı sürekli artıyor.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirletde gittikçe yaygınlaşan özel yabancı dil eğitim okulları, artık coğrafyayı daha geniş tutmak istiyor. Bu kimi zaman şubeleşme kimi zaman da franehise şeklinde karşımıza çıkıyor.

106 yıllık geçmişi olan ve 60 ülkedeki 90 merkezinde yedi milyon kişiye dil eğitimi veren Linguaphone Grubunun Türkiye ana eğitim lisansörü Gökdil Yabancı Dil Eğitim Merkezi de franehise vererek şube ağını genişletmeye hazırlanıyor.

Yatırım 25 bin dolardan başlıyor

36 yıldır yabancı dil eğitimi veren Gökdil Yabancı Dil Eğitim Merkezi, Aksaray, Bakırköy, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Bahariye, Mecidiyeköy, Taksim şubesi olmak üzere İstanbul’un sekiz noktasında hizmet veriyor.

İnteraktif derslikler ve herkese uygun program saatlerinin yer aldığı okul için franehising verilecek. Franchise alacak kişide aranan özellikler ise eğitim dünyasına hizmet etmeyi hedefleyen, çözüm ve sonuç odaklı yaklaşımlar sunma yeteneğine sahip olabilecek kurum ve veya kuruluşlar olarak ifade ediliyor.

Gökdil tarafından ise inşaat, dekorasyon, MEB, SSK, vergi dairesi gibi konularda belirli bir tutar karşılığı danışmanlık hizmeti sunuluyor. Franchise süreci ise en az beş yıl oluyor. Franchise bedeli, 25 ile 75 bin dolar arasında değişiyor.

Her gruba farklı maliyet

2009 yılında 80 franchise’a ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Gökdil Franchise Kooridnatörü Ergün Er-yılmaz, büyükşehir belediyesi olan şehirlerde minimum iki şubeyi açmayı planladıklarını da belirtiyor.

Yatırım maliyetleri konuma göre farklılıklar gösteriyor. Bu da aslında altı grupta toplanıyor diyebiliriz. Dershane sahibi olanlar; işleri stabil giden, bu nedenle yeni bir oluşum içinde olmak isteyenler; yabancı dil konusu hariç dershane sahibi olanlar; sahibi olduğu binayı kendisi, müteşebbis olarak değerlendirmek isteyenler; etim sektörüne yeni girecek olanlar ve faal veya emekli öğretmenler.

İlk üç grup, 5 bin 580 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumlan Kanunu ve buna bağlı özel öğretim standartlarına uygunluk gösterdiği için abanci DİL EĞİTİMİ, GEREK iş GEREKSE SOSYAL hayatimizin sadece Gökdil franchise bedeli ve standartları ile ilgili konular için yatırım giderleri (tabela, dershane içi anons sistemi gibi) söz konusu.

Dördüncü gruptaki yatırımcının kira gibi sabit gideri olmayacağı için yalnızca dershanenin kurulumu için bir yatırım yapması gerekiyor. Beş ve altıncı grubu oluşturan yatırımcılar için ise yatırım süreci biraz daha zahmetli. Bunun nedeni ise dershane yerinin tespiti, kiralama veya satın alma süreci, inşaat, dekorasyon ve tefrişat süreci, MEB’den alınması gereken dershane açma izni, yerel belediyeden alınması gereken iş yeri açma ruhsatı gibi değişik iş süreçleri.

İşin aynası

Uygun yer: Büyükşehir belediyesi olan illerde minimum iki şube açılması hedefleniyor.
İlk sermaye: Franchise bedeli, 25 ile 75 bin dolar arasında değişiyor.
Gerekli nitelikler: Eğitim dünyasına hizmet etmeyi hedefleyen, çözüm ve sonuç odaklı yaklaşımlar sunma yeteneğine sahip olabilecek kurum ve veya kuruluşlar tercih ediliyor.

Başvuru için: 0212 288 74 20 (Dahili: 117)

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu