Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Yeni Girişimcilere Bayilik Fırsatları

İçeriğe Ait Başlıklar

Alta Eğitim îtalya ve Ispanya’ya okul açacak

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu UNESCO ve Almanya’nın en büyük üniversitesi Münih (LMU) Üniversitesi onaylı 5 Günde İngilizce programı projesi 2001 yılında ALTA tarafından Türkiye’ye getirtilmiştir. Uzman kadrosu ile Bakan, milletvekilleri, ülkemizin en büyük 500 şirketinin çoğunun yöneticileri, akademisyenler, sanatçılar, köşe yazarları, bilim insanları ve benzeri profesyonel kişiler tarafından alınan programlar, kişiye özel içerikler ile hazırlanarak uygulanmaktadır. Türkiye’nin en büyük* yerli ve çok uluslu şirketlerinde ALTA’nın bu güveni yaratmış olduğu, 5 Günde İngilizce Lisan Gelişim Programı iş dünyası ihtiyaçları içeriğine uygun olarak düzenlenmiştir.

İstanbul’un Avrupa ve Asya yakalarındaki iki merkezi ile hizmet veren ALTA bünyesinde sistem tecrübesi ile uzman kadrosu; “mükemmel hizmet” anlayişı ile görevlidir.

5 günde İngilizce öğretme hedefiyle yola çıkan Alta A.Ş. beş gün boyunca sabah saat 9 ile akşam saat 18 saatleri arasında yoğun bir kamp programı uyguluyor. İstanbul’da iki adet şubesi bulunan Alta Eğitim’in franchising vermeyi hedeflediği iller ise Ankara İzmir Bursa Adana Denizli ve Antalya. Toplam 15 şubeye ulaşmayı hedefliyor. İtalya, İspanya ve İngiltere’de kendi okullarını açmak için çalışmaların sürdüğünü söyleyen firma yetkilisi Mesut Erkan, “İlk etapta İtalya ve İspanya’yı hedefliyoruz” diyor.

İşin Aynası

Uygun yer: Ankara İzmir Bursa Adana Denizli ve Antalya.
Yatırım maliyeti: 250 bin TL isim hakkı bedeli alınıyor.
Başvuru için: 444 54 86

Calligaris, yeni bayilikler veriyor

İlk mağazasını geçtiğimiz Temmuz ayında Etiler’de İtalyan mobilya tasarımının dünyaca ünlü markası Calligaris, yeni bayilikler veriyor. Türkiye distribütörlüğü Xuma Design tarafından üstlenilen Calligaris, 6 ay içinde 4 satış noktasına ulaştı ve 3 yıl içinde Türkiye çapında 25 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

İşin Aynası

Uygun yer: Türkiye geneline bayilikler verecek.
Yatrım maliyeti: 75 bin ile 150 bin Euro arasında değişiyor.
Başvuru için: ao@xumadesign.com
Tel: 444 9862

Baklavacı Güllüoğlu Dört kıtaya yayılacak

Nejat Güllü’nün yönetimindeki Baklavacı Güllüoğlu da verdiği franchise’lar ile birlikte büyüyor. Yurt içinde 19 şube ile faaliyet gösteren Güllüoğlu, yurt dışında ise sekiz şube ile hizmet veriyor. ABD’de Manhattan, Brighton Beach, Astoria ve New Jersey, Kaliforniya’da Los Angeles, Hollanda’da Amsterdam, Libya’da Trablusgarp ve Kuveyt’te şubeleri olduğunu söyleyen Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü, “Miami, Düsseldorf, Irak ve Dubai’de 2012’de şube açmayı planlıyoruz. 2015 yılına kadar yurtiçi ve yurtdışında toplam 100 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.

İşin Aynası

Uygun yer: Depo hariç 100 metrekare veya üzeri mekânları tercih ediliyor, ayrıca kafeterya olarak projelendirilmeye elverişli olması gerekiyor.
Yatrım maliyeti: Franchise bedeli talep edilmiyor. Franchise yatırımlarında satıcı toptan satış cirosundan yüzde 1, perakende satış üzerinden ise yüzde 3 bedel alıyor.
Başvuru için: 0212 321 34 34

Pronet Çözüm Ortaklığı

Pronet, Türkiye’nin gelecek vadeden sektörlerinden elektronik güvenlik sektöründe girişimcilere yatırım fırsatı sunuyor. Pronet Çözüm Ortaklığı, dünyanın en büyük güvenlik şirketlerinin bayilik programlarını kuran yöneticilerin danışmanlığı eşliğinde, Türkiye ekonomik ve çalışma koşullarına uygun hale getirilerek oluşturulmuş. Bu programa kabul edilecek çözüm ortaklarında saüş ekibi kurabilecek ve yönetebilecek girişimcileri tercih ettiklerini söyleyen Pronet Güvenlik Genel Müdürü Metin Kastro, “12 şehirde toplam 76 Pronet Çözüm Ortağı’mız bulunuyor. Anadolu’nun diğer illerine de yayılarak çözüm ortağı sayısını 100’ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” diyor.

İşin Aynası

Uygun yer: Anadolu’da büyüme hedefleniyor.
Yatırım maliyeti: Giriş bedeli alınmıyor, girişimciler bu bedeli kendi işletmelerinde yatırım olarak kullanıyorlar, ilk yatırım maliyeti yaklaşık 15 bin dolar. Mevcutta bir işletmesi olanlar için ilk yatırım maliyeti ise 7 bin dolar.
Başvuru için: ayla.korkmaz@pronet.com.tr

Alman Hâfele franchising vermeye başladı

Alman Hâfele, kapı ve mobilya üretiminde kullanılan bağlantı elemanları ve donanımları, mimari donanımlar, elektronik kilit sistemleri, el aletleri ve sarf malzemeli alanında dünyanın ilk üç şirketi arasında gösteriliyor. 2004 yılında Türkiye pazarına giren Hâfele, 2007 yılında franchising vermeye başladı. 11 ilde 17 mağazaya ulaşan şirket, 2012’de de yeni franchise’lar vermeye devam edecek. Şirket ayrıca Kuzey Irak’ta bir mağaza açmak üzere. Türkmenistan ve Özbekistan’da da 2012’de mağazalar açmayı hedefliyor.

İşin Aynası

Uygun yer: Her ilde yer almak istiyor.
Yatırım maliyeti: Minimum 400600 metrekare yeri olan franchise ortaklardan franchise bedeli olarak 250 bin TL alınıyor. Başvuru için: 0216 528 59 00
Faks: +90 (216) 528 59 30

Özsüt Rusya’ya odaklandı

Klasik tatlıcı dükkanlarından kafe konseptine geçiş yapan Özsüt, restoran ve fırın konseptlerini de bünyesine ekleyerek, hızla büyüyor. Türkiye’de 39 ilde 160 şubeyle faaliyet gösteriyor.

2012 yılında Bolu, Muğla, Marmaris, Çorum, Amasya, Sivas, Sinop ve Çankırı’da da yer almak istediklerini söyleyen Özsüt Genel Müdürü Yıldırım Çullu, “İlk yurt dışı şubemiz, KKTC’de açıldı. Rusya, Kuzey Irak ve Türki Cumhuriyeti’nde en kısa dönemde var olarak yurt dışına açılmayı planlıyoruz” diyor.

İşin Aynası

Uygun yer: Bolu, Muğla, Marmaris, Çorum, Amasya, Sivas, Sinop ve Çankırı.
Yatırım maliyeti: Ortalama 250 bin dolar. Kafe konsepti için isim hakkı bedeli 25 bin dolar, fırın konsepti için ise 30 bin dolar.
Başvuru için: www.ozsut.com.tr

Bidonss Bidonda iş fırsatı

İlk olarak bakliyat, baharat ve kuruyemiş teşhir bidonları ile yola çıkan Bidonss, bugün perakende satış noktalarında ambalajsız, açıkta satışı yapılabilen şekerleme, lokum, bal, tahin, pekmez, salça, zeytin, unlu mamul gibi birçok ürünün teşhirinin hijyenik ve daha gösterişli yapılabilmesi için ürünler geliştirdi. Türkiye’de beş milyon dolarlık pazarın yüzde 78’ine hitap ettiklerini söyleyen Bidonss Genel Müdürü Livyo Yuhay, ‘Türkiye’de sekiz bayimiz var. Ankara, Samsun, Gaziantep ve Malatya olmak üzere dört yeni şube oluşturmayı planlıyoruz. İlk yurtdışı ofisini Almanya’da açarak ürünlerimizi tüm Avrupa’ya ulaştırma konusunda adım attık” diyor.

İşin Aynası

Uygun yer: Teşhir için en az 30, en çok 50 m2, stok alanı için 30 m2 yere sahip mağazalar uygun.
Yatırım maliyeti: Teşhir yeri için kurulum dâhil 15 bin-18 bin TL, stok için ise minimum 20 bin TL mal bedeli olarak yatırım bedeli talep ediliyor.
Başvuru için: livyo@bidonss.net
Tel: 0212 442 23 53

b-fit Avrupa ve Ortadoğu’ya açılacak

Kadın girişimciliği, Kadın girişimciliği 2012, spor ve yaşam merkezleri 2012, spor ve yaşam merkezi açmak, spor ve yaşam merkezi bayiliği, spor ve yaşam merkezi franchise, spor ve yaşam merkezi bayilikleri 2012, spor ve yaşam merkezi franchise 2012

b-fit kadınlara özel ilk spor ve yaşam merkezleri zinciri. Kadın girişimciliğini destekleyen ve kadın istihdamı yaratan, kadınlara özel bir bayilik sistemine sahip, b-fit Kurucusu Bedriye Hülya, İstanbul ve İzmir ağırlıklı olmak üzere Türkiye genelinde 45 ilde, 203 merkezlerinin bulunduğunu ifade ediyor. 2012’de b-fit merkezilerinin sayısını 350’ye çıkarmayı hedeflediklerini belirten Hülya, “Her ilde büyüme planımız var. Afyon, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bayburt, Kars, Erzincan, Niğde, Sinop gibi Avrupa ve özellikle Ortadoğu ülkelerinde b-fıtler açmayı planlıyoruz” diyor.

İşin Aynası

Uygun yer: Potansiyeli olan kentler.
Yatırım maliyeti: 35 bin ile 55 TL + KDV arasında değişiyor. Royalty bedeli ise 350 ile 500 TL arası.
Başvuru için: 0216 700 22 17

Fratelli La Bufala

Napoli mutfağının en önemli temsilcileri arasında gösterilen İtalyan menşeli Fratelli La Bufala dünyanın en büyük pizza gruplarından biri. Geleneksel Napoli stilinde hazırlanmış odun alevli, tuğla fırında pişen pizzaları çok ilgi görüyor.

Yüzde yüz manda sütünden yapılan ve her gün özel olarak İtalya’dan getirilen mozzarella peyniri, el yapımı makarnaları ve özel manda eti filetosu mönüsünün en özel lezzetlerinden. Bu arada hemen belirtelim; manda ve manda ürünlerine çok önem veren bir marka bu. Zaten Fratelli La Bufala’nın Türkçe karşılığı “manda kardeşliği”… Manda sütünden yapılan mozzarella kadar manda eti servisiyle de pek çok restorandan ayrılmış durumda. Türkiye’nin birçok farklı bölgesindeki celepler Fratelli La Bufala için özel olarak manda alıyor. Bu mandalar daha sonra İstanbul yakındalarında bir çiftliğe getirilerek bir süre doğal yemlerle besleniyor. Sonra kesime gönderiliyor. Manda fileto, fırınlanmış patates ve güneşte kurulmuş domates püresiyle servis ediliyor. Mönüdeki fiyatı ise 47 TL. Fratelli La Bufala, Türkiye’deki ilk restoranını 2008′de Levent Loft’ta açmış.

Mart 2012′de Trump Towers’da da bir şube açacak. Daha sonra başta İstanbul olmak üzere, Ankara, Bursa, Eskişehir ve Adana’da toplamda 22 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

THE HUNGER

The Hunger, stcak house’lar arasında kısa sürede gözde bir mekan haline geldi. İlk şubesi Aralık 2010’da Engin Aras, Alphan Bayındır, İnanç Başeğmez ve Kıvanç Başeğmez tarafından İstanbul Gayrettepe’de açılmıştı. Bunu kısa sürede Ataköy Galleria ve Atakent ArenaPark şubeleri izledi.

Bu yıl franchising sistemiyle İstanbul’da üç restoran daha açılacak. İstanbul’un dışında Ankara, Antalya, Bursa, İzmir ve KKTC’de restoranlar açılması hedefleniyor.

Şirket, yatırımcılara mini, midi ve maksi olmak üzere üç farklı franchise seçeneği sunuyor.

Franchise giriş bedelleri bu modellere göre değişiyor. Mini 30 bin TL, midi 35 bin TL maksi ise 50 bin TL olarak belirlenmiş. İşletme sermayesi ise restoran büyüklüğüne göre değişiyor. Örneğin mini model için ortalama işletme sermayesi 180 bin TL. Reklam katılım payı yüzde 1, sürekli franchise ödemesi olarak, aylık ciro üzerinden yüzde 5 pay alınıyor.

The Hunger her ne kadar steak house olarak bilinse de mönüsünde et çeşitlerinin yanı sıra dünya ve Türk mutfağından farklı lezzetleri de barındırıyor. Kendine özgü baharat ve soslarla, tamamen yerli et kullanılarak hazırlanan burgerler, tavuk ve deniz mahsulleri bunlardan ilk akla gelenler.

The Hunger’da satılan et ürünlerinin tamamı yerli üretim. Bunlar çiftliklerden ve kasaplardan temin edilip The Hunger’in orijinal reçetelerine sadık kalınarak dinlendirme ve marinasyon süreci tamamlandıktan sonra müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Kıvanç BAŞEĞMEZ / The Hunger ortağı
“Kalite ve standardı koruyan büyüyecek1″

Eti seven bir milletiz. Dolyısıyla steak house’ların ilgi görmesi gayet normal. Yani doğal olarak müşterisi hazır bir pazar diyebiliriz. Bu nedenle pazarın önünde ciddi bir büyüme potansiyeli var. Ancak bu işte kalite ve standart çok önemli. Bu özelliklere sahip olmayan markaların büyüme şansı olmayacak. Bu arada steak house ülkemize özgü bir konsepte büründü. Bu hali çok daha fazla ilgi görüyor. Örneğin restoranlarımızda et ürünlerinin yanı sıra alternatif olarak geniş bir mönüyü daha müşterilerimize sunuyoruz.

Telefon: 0212 288 32 27
E-posta: info@thehunger.com.tr
Web: thehunger.com.tr

NUSR-ET

15 bin hayvanlı çiftlik kuruyor, Nusr Et bayilik, Nusr Et franchising, Nusr Et franchise, bayilik veren firmalar

Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk’in de bu pazara girmesi, steak house’ların adının iyice duyulmasını sağladı. Hatırlanacağı gibi Şahenk, Nusr Et’in yüzde 50’sine ortak olmuştu. İş dünyasının uğrak yerlerinden biri olan İstanbul Etiler Çamlık’taki Nusr-Et, şimdi büyük bir atağa hazırlanıyor. Nusr Et’in kurucusu Nusret Gökçe, “İlk etapta mevcut şubemizi Etiler Nispetiye Caddesi’nde başka bir yere taşıyacağız. Bu arada ikinci şubemizi İstanbul Bağdat Caddesi’nde açmaya hazırlanıyoruz” diyor. Ardından hızlı ve güçlü bir büyüme planının devreye sokulacağım söyleyen Gökçe, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Trakya’da 10-15 bin büyükbaş hayvanın olacağı büyük bir çiftlik kuracağız. Artan şubelerimizin personel ihtiyaçlarını karşılamak için bir de akademi kuruyoruz. Et restoranları dışında burger çeşitlerinin satılacağı dükkanlar açacağız. Yurtdışında da şubeleşeceğiz. İlk yurtdışı şubelerimizi Dubai ve ABD New York’ta açacağız” diyor.

Telefon: 0212 265 30 37
E-posta: info@nusr-etsteakhouse.com
Web: nusr-etsteakhouse.com

BURGER HOUSE

Şube sayısını 100′e çıkaracak

Burger House ilk şubesini 2009’da İstanbul Bağdat Caddesi’nde açtı. Şimdi İstanbul Şaşkınbakkal, Ataşehir, Etiler, Kadıköy ve Acarkent’te 5 şubesi var. Bunların yanı sıra Ankara Tepe Prime’da bir şubesi bulunuyor. Bu şubelerin üçü şirket tarafından işletilirken diğer üçü de franchise sistemiyle açıldı.

Burger House, 2012’de Antalya, İstanbul Bahçeşehir ve Ümraniye’de bulunan Buyaka AVM’de birer şube daha açacak. Ayrıca Şubat 2012’de İngiltere Leicester’da ilk yurtdışı şubesini açmaya hazırlanıyor. Burger House, önümüzdeki beş yıl içinde şube sayısını 100’e çıkarmayı hedefliyor. Bu şubelerin bazıları franchising sistemiyle açılacak.

Burger House’un franchise giriş bedeli konsepte göre 50 bin ile 100 bin TL arasında değişiyor. Bir restoranın toplam yatırım tutarı ise, restoran büyüklüğüne ve lokasyo-na göre 170 bin ile 470 bin TL arasında değişiyor.

Burger House’da burger, steak ve sosis ana ürün grupları arasında sayılıyor. Restoranlarında 26 farklı hamburger ve dört farklı steak sunuluyor. Burger House ekmeklerini de kendisi hazırlıyor. Etleriyse Trakya’da anlaşmalı olduğu çiftliklerden temin ediyor.

Kemal GÜRER / Burger House ortağı
“Yabancı markalar gelecek”

Ülkemizde kişi başı yıllık 12 kg et tüketiliyor. Bu rakam Avrupa’da 62 kg. Ekonomik koşulları göz önüne alsak bile aradaki tüketim farkı çok ciddi.

Bu rakamlar bile pazarın potansiyelinin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Steak ve gurme burger işinin Türkiye’de her geçen gün daha da yaygınlaşacağını düşünüyorum. Bu gelişen pazar yabancı markaların da ilgisini çekmeye başladı. Özellikle steak ya da gurme burger konusunda faaliyet gösteren Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlandıklarını duyuyoruz.

Telefon: 0216 356 26 30
E-posta: info@burgerhouse.com.tr
Web: burgerhouse.com.tr

BIG CHEFS

Franchise bedeli 100 bin dolar

Big Chefs restoran zinciri 2007 yılında Ankara’da, Gamze Cizreli tarafından kuruldu. 2009’da YKM Yönetim Kurulu Üyesi Saruhan Tan’ın ortak olmasıyla hızlı bir büyüme sürecine girdi ve şube sayısını 12’ye çıkardı. Bu şubelerin altısı franchise, altısı şirket tarafından işletiliyor. Halen İstanbul’da altı, Ankara ve Mersin’de üç, Gaziantep ve Antalya’da da birer Big Chefs restoranı hizmet veriyor. Dekorasyon çalışmaları devam eden Kemerburgaz Göktürk şubesi ise açılmak üzere. Big Chefs, bu yıl franchising sistemiyle İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Diyarbakır ve Eskişehir’de şubeler açacak. Bu illerin yanı sıra potansiyel olan başka illerden gelecek teklifleri de değerlendirecek.

Big Chefs’in ortaklarından Saruhan Tan, “Yurtiçinde yeni restoranlar açarak şube sayımızı artıracağız. Bunun yanı sıra yurtdışında da restoranlar açacağız. İlk yurtdışı şubemizi de bu yıl açmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda ilk adımı attık bile. New York’ta uygun yer araştırıyoruz. Kısa bir süre içinde orada da Big Chefs açılmış olacak. Daha sonra ABD’de şube sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Yurtdışı hedeflerimiz sadece bununla sınırlı değil. Bakü ve Moskova’da da şubeler açmayı hedefliyoruz” diyor.

Bir Big Chefs restoranının kapısını müşteriye açacak şekilde hazır iıale getirilmesi için gereken yatırım tutarı, metrekare başına bin 200 dolar olarak belirlenmiş. Franchise giriş bedeli ise 100 bin dolar. Restoran büyüklüğü 350 ile bin metrekare arasında değişiyor.

Big Chefs restoranlarında müşterilere sunulan birçok ürün Big Chefs için özel olarak üretiliyor. Örneğin Kavaklıdere tarafından sadece Big Chefs restoranlarında satılan özel şaraplar üretiliyor. Nar ekşisi Hatay’dan, Zeytinyağı ise Ayvalık’taki butik üreticiler tarafından hazırlanıyor. Restoranlardaki et ürünleri ise Trakya Bölgesi’ndeki üreticilerden temin ediliyor. Söz konusu ürünler müşteriler tarafından çok beğenilince zeytinyağı, nar ekşisi ve şarapları satmaya restoran içinde ayrıca satılmaya başlanmış.

Gamze CİZRELİ / Big Chefs Kurucusu
“Gaziantep şubesi iş adamlarının ikinci adresi oldu”

Ankara’da 2007′de Big Chefs’i kurduğumda sermayem yoktu. Kuruluş masraflarımın tamamını bankadan kredi çekerek karşıladım. Anadolu’nun geleneksel lezzetlerinin yanı sıra mönümüzdeki et seçenekleri çok beğenildi. 2009′da YKM Yönetim Kurulu Üyesi Saruhan Tan, şirketimize yüzde 50 oranında ortak oldu. ve sermaye yapımız güçlendi. Yeni şubeler açma fırsatı yakaladık. Şimdi yurt içinde 12 şubeye ulaştık. Büyüme stratejimizde hem yurtiçi hem de yurtdışı olmak üzere iki ayrı koldan ilerleyeceğiz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ilk şubemizi Gaziantep’te açmıştık. Burası şimdi iş yemeklerinin önemli bir adresi haline geldi.

Telefon: 0212 352 75 47
E-posta: info@bigchefs.com.tr
Web: bigchefs.com.tr

Ses sisteminde iş fırsatı

Sinema ve ses sitemleri pazarında Quad, Mission, Castle, NuVo ve Velodyne gibi tanınmış müzik ve ev sineması sistemlerinin Türkiye distribütörü olan İzmirli Fonetik, Türkiye genelinde bayiler arıyor.

Müzik ve sinema sistemleri uzun yıllar yüksek fiyatı nedeniyle dar bir kitlenin ilgi alanı olarak kaldı. Fakat tanınmış markaların bu alana yatırım yapmasıyla birlikte ses ve görüntü sistemleri artık daha kolay ulaşılabilir ürünler haline geldiler. Bugün 300 liraya dahi tanınmış bir markanın 5+1 ses sistemini almak mümkün. Tabii pazarda bir de dünyaca ünlü markalar var. İzmirli Fonetik, bu markalan Türkiye’ye getiren şirketlerden biri. Quad, Mission, Castle, NuVo ve Velodyne gibi tanınmış müzik ve ev sineması sistemlerinin Türkiye distribütörü olan şirket, son dönemin trend işlerinden birinde Türkiye genelinde yeni bayiler arıyor.

2000’de kurdu

Fonetik’in kumcusu Galip Tüzün, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun. ABD’deki The George Washington University’de MBA yaptıktan sonra, bir süre finans sektöründe çalışmış. 2000 yılında ise finans sektöründeki kariyerini bırakarak, o yıllarda Türkiye’de yeni yeni popüler olmaya başlayan DVD ve ev sinema sistemleri alanına yönelmiş. Tüzün ‘girişimci’ kimliğini konuşturarark o dönemi, “Zaten hi-fi ses konusunda merakımız vardı. Bu konuda İzmir’de bir eksik olduğunu düşünerek 2000’de ilk mağazamızı açtık” diyerek anlatıyor.

Fonetik, önceleri sadece bayilik yaparken zaman içerisinde gerek müşteri talepleri gerekse sektördeki gelişmeler ve çıkan fırsatlar sonucunda tanınan markaların Türkiye’ye ithalatını da yapmaya başlamış. Bu değişimin ardından da şirket ev sinema sistemlerinden, stereo ve çok bölgeli müzik ve ses sistemlerine, Plazma, LCD TV ve görüntü sistemlerinden projektör ve sinema perdelerine kadar geniş bir ürün yelpazesinde müşterilerine hizmet sunmaya başlamış. Fonetik’te satılan ses ve görüntü sistemleri kumlan sisteme ve kalite seviyesine göre bin TL seviyesinden başlıyor, kurulması tasarlanan kombinasyona göre 50 bin TL ve hatta daha yüksek rakamlara kadar çıkabiliyor.

İsim hakkı yok

Galip Tüzün, bayilik verirken ilk dikkat ettikleri konunun bu işi yapacak kişinin hi-fi konusunu sevmesi ve ilgili olması olduğunu söylüyor. İstanbul’un özellikle Avrupa Yakası’nda bayiler arayan Fonetik, Ankara, Bursa, Eskişehir, İzmit, Kayseri, Antalya, Denizli gibi belli bir nüfusa sahip her şehri de potansiyel olarak görüyor. Fonetik bayileri sadece müşterilerine mağazadan saüş yapmıyor. Ev ya da ofislere anahtar teslim projelendirme de gerçekleştiriyor.

Tüzün, isim hakkı bedelinin istenmediğini fakat açılacak olan mağazanın gelir seviyesi yüksek bir semtte cadde veya AVM mağazası olması gerektiğini dile getiriyor. Mağaza içi demo yapılması satış için önemli olduğu için mağazanın minimum 100 metrekare olması gerekiyor.

Anahtar teslim bir mağazanın maliyeti ise 100 bin TL’yi buluyor.

İşin Aynası

Uygun yer: AVM’ler ve gelir düzeyi yüksek caddeler.
İlk sermaye: 100 bin TL Ciro hedefi: 500 bin TL/yıl
Başvuru için: (0232) 463 68 78

Önceki sayfa 1 2 3 4 5Sonraki sayfa

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

9 Yorum

 1. Merhaba arkadaslar sizin yerinize paraniz calisin güzel karli bir is ariyorsaniz bana yazin

 2. s.a avusturya tirol da yasamakdayim City köfde
  dükkani acmak istiyorum ama henüz herhangibi bir bayi ile anlasmadim yardimci olursaniz sevinirim

 3. Selamunaleyküm Turan bey,biz istanbul’da anadolu yakasında Müteahitlik yapmakta olan bir firmayız.İstanbul ili Kadıköy semtinde senelerdir yapmış olduğumuz yerler var ve bu semt de bilinen tanınan bir firmayız.İstanbulda eger iş yapmayı düşünürseniz yardımcı olabiliriz…0532 692 67 86

 4. giyim bayilik

  irak .duhok sehrinde ticeret yapmaktayiz bayan ve cocuk giyim ile ugrasmak istiyorum hangi marka ile anlasabiliriz

 5. iyi gunler

  yurtdisinda ticaret yapmaktayiz bayan ve cocuk giyimi magazasi acmak istiyorum marka olarak bilmiyorum

 6. almanyada yasayan bir is adamiyim burda insahat sökturuyle ilgileniyorum turkiyede bir is yapmak istiyorum burda da ola bilir yardimci olunursa sevinirim

 7. benim aklımda çocuk giyim ve bYn giyim geçiyor fakat bayilik konusunda anlaşışabilirsek neden olmasın

 8. Erkek giyimde Bayilik almak isterseniz İrtibata geçiniz.
  0212 458 25 25

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu