Bayilik ve Franchise

Zemzem Çorba Bayilik Veriyor

‘Zemzem çorbası’ yapan lokanta gelen talepleri karşılayamıyor

Mekke’de içtiği zemzem çorbasını Konya’da satışa sunan lokantacı, talepleri karşılamakta güçlük çekiyor. Günlük bin 500 ile 2 bin porsiyon zemzem çorbası satan lokantacı, patentini aldığı ismiyle restorant zinciri kuracak. Konyalı lokantacı İsmail Hakkı Yalçın, zemzem suyundan çorba yapıyor. Zemzem Çorbacısı ismiyle 2 yıldır faaliyet gösteren lokantanın sahibi ve aşçısı İsmail Hakkı Yalçın, zemzem suyu çorbasına astım ve bronşit hastalarının yoğun ilgi gösterdiğini ifade ediyor. Yalçın, çoğu zaman talebi karşılamakta zorlandıklarını, adeta çorba yetiştiremediklerini belirtiyor. Zemzem çorbasının büyük talep gördüğünü ifade eden Yalçın, “İş yerimizin çevresinde 4 tane özel hastane ve devlet hastanesi var. Özellikle astım ve bronşit hastaları baharatlı zemzem çorbamızın kendilerine iyi geldiğini söylediler. Biz de ‘Bu çorbacıda şifa var’ şeklinde tabelamıza yazdık.” diye konuşuyor.

Zemzem suyunu özel firmalar aracılığıyla kutsal topraklardan getirttiklerini kaydeden Yalçın, zemzem çorbası yapma fikrinin 2 yıl önce hacca gittiğinde akılına geldiğini anlattı.

Zemzem çorbasının yanında zemzem kebabı, ‘zemzem special‘ da yapacaklarını dile getiren Yalçın, zemzem çorbasının hikâyesini şöyle anlatıyor: “ 20 senedir farklı yerlerde lokantacılık yapıyorum. 2 yıldır da ‘Zemzem Çorbacısı’ ismiyle faaliyet gösteriyoruz. 15 çeşit çorba yapıyoruz. Bunun üç çeşidi kendimize has. Baharatlarını Suudi Arabistan’dan getiriyoruz. En çok da bu çorbaları satıyoruz. Günlük bin 500 ile 2 bin arasında çorba satıyoruz. Talep çok ama karşılayamıyoruz. İki yıl önce hacca gittiğimde orada gördüm. Çok hoşuma gitti. Konya’ya dönünce ben de yapacağım dedim, dönünce yaptım.” Zemzem çorbasının içine 5 çeşit baharat kattıklarını hatırlatan Yalçın, bu baharatlardan ikisin kendilerine özel olduğunu söyleyerek açıklamıyor. Yalçın, diğer baharatların ise karabiber, nane, pul biber olduğunu dile getiriyor. ‘Zemzem Çorbacısı’ isminin patentini aldığını kaydeden Yalçın, daha işlek yerlerde restorant açacağını ve aynı isimle çorbacı zinciri kurmayı hedeflediğini aktarıyor. Uzun mesafelerden şifalı çorbadan içmek için gelen müşterileri bulunduğunu haber veren Yalçın, evlere ve iş yerlerine de seris yaptıklarını bildiriyor. Önceki iş yerlerinde sınırlı sayıda müşteriye hitap ettiğini anımsatan Yalçın, zemzem çorbası yapmaya başladıktan sonra müşterilerinin yaklaşık 4 kat arttığını sözlerine ekliyor. Zemzem Çorbacısı’nın müdavimlerinden olan Zühtü Erdem, zemzem çorbası içmek için hergün 3 kilometre yol katettiğini belirtiyor. Sabahları koşmaya çıktığını anlatan Erdem, koşunun ardından Zemzem’de çorba içip döndüğünü ifade ediyor. 2 yıldır düzenli olarak zemzem çorbası içmeye geldiğini vurgulayan Erdem, çok beğendiği çorbayı arkadaşlarına da tavsiye ettiğini bildiriyor. Zemzem çorbasını ‘mükemmel’ olarak nitelendiren Erdem, “Birçok lokantada çorba içtim ama burada içtiğim çorbanın tadını hiçbir yerde bulamadım.” diyerek memnuniyetini dile getiriyor.

Bayilik/Franchise Bilgileri

Bayilik Şartları: 10 yıllık sözleşme bedeli 30.000dolar aylık 1000dolar danışmanlık giderleri
ve yerine göre değişen proje bedelidir.
Bayilik Paket(ler)inin içeriği : Eğitim ,danışmanlık,ürün tedariki,arge çalışması,mimari destek ve basın reklam desteği
Hedef Bölgeler : Tüm iller
İsim Hakkı Bedeli: 30000 – DOLAR
Ortalama m2 Başına Kurulum Maliyeti: 1100 – TL
Minimum Şube Açılış Maliyeti: 89000 – TL
Ortalama Şube Açılış Maliyeti: 130000 – TL
Minimum Nakit İhtiyacı: 150000 – TL
Toplam Gerekli İşletme Sermayesi: 170000 – TL
Yatırımın Ortalama Geri Dönüş Süresi (Ay): 0 – 3 Ay
Ortalama Kar Marjı : %35 ile %20
Ortalama Kurulum Süresi: 1 ay
Reklam Katılım Ücretleri : 100 dolar
Gelirden Pay : yok
Gerekli İş Yeri Özellikleri : 80 m2 ve ile 150 m2 arası olmalıdır
Girişimcilere Verilen Destekler: Eğitim Desteği , Proje Desteği, Pazarlama Desteği, El Kitabı, Yer Seçimi, Bölge Koruması, Ortak Reklam
Girişimcide Aranan Özellikler: İşin başında duracak pozitif , lider,insan ilişkiler kuvvetli saygın ve sevilen.
Girişimciler Sizi Neden Tercih Etmeli ?: düşük maliyet yüksek kar marjı.Türkiyede tek olan ürün ve marka..
Franchise/Bayilik Görüşmelerinin İşleyiş Sırası: ön görüşme,değerlendirme,sonuç,yer seçimi kurulum

İletişim Bilgileri

İlgili Kişi : ismail ünlü
Adres :
Ulaş Baba Cad. Medrese Mah. Mustafa Kaya İş Merkezi altı 24/C Selçuklu / KONYA
Telefon : 0332 236 72 02
Email : info@zemzemcorbaci.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu