Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Baklavacı Dükkanı Açmak İstiyorum

Baklavacı dükkanı açmak, franchise veren tatlıcılar, franchise veren tatlı firmaları, cafe tatlı pasta bayilik veren firmalar, bayilik veren tatlı firmaları.Tatlıcı Dükkanı Açmak İçin Bayilikler

Baklava ve tatlı tüketimi sürekli artıyor. Tanınmış baklava markaları, artan talebi karşılayabilmek için yeni şubeler açıyor. Ayrıca Osmanlı Tulumbacısı gibi ilk kez franchise vererek “pazarda ben de varım” diyen markalar da var…

UZMANLAR tüketicinin daha bilinçli olduğu ve “merdiven altı” tabir edilen ürünlere eskisi kadar ilgi göstermediği konusunda hem fikir. Artan gelir seviyesi markalı tüketimi artırıyor, işte bu nedenlerden dolayı markalı baklava ve tatlı tüketimi sürekli artıyor. Eskiden “Başka şubemiz yoktur” diye övünen ünlü baklavacılar bile şube açma yarışına girdiler. Artan rekabet, kalite ve hijyenle birlikte markalaşmayı ön plana çıkardı. Firmalar sürekli yeni şubeler açarak daha geniş tüketici kitlelerine ulaşmaya çalışıyor. Ancak, baklava pazarında standart bir kaliteyi yakalamış, kendine ait mağazaları ve üretim tesisi olan şirket sayısı çok fazla değil. Yani bu alanda hala boşluk var.

Yeni şubeler açan şirketler bunların tamamını kendileri açmıyor. Aralarında bayilik ya da franchise verenler de var. Peki hangi marka nerelerde mağaza açacak? Franchising ya da bayilik için hangi illerden gelecek taleplere öncelik veriliyor? Yatırım şartları neler? Bu soruların yanıtlarını aşağıda bulacaksınız…

Baklavacı Dükkanı Açmak
Baklavacı Dükkanı Açmak

Seyidoğlu

Franchise bedeli 20 bin TL

Seyidoğlu Baklavaları’nda üçüncü kuşak iş başında. Gaziantepli Habeş Usta tarafından 1952’de İstanbul Laleli’de küçük bir imalathanede faaliyete başlayan Seyidoğlu’nun şimdi 30’u İstanbul’da, 20’si de Anadolu’da (Konya, Kayseri, Bursa, Manisa, Denizli, Antalya, Eskişehir, Muğla, Trabzon, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Tokat, Malatya, Niğde, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya) olmak üzere toplam 50 şubesi var. Bu şubelerin 34’ü franchise. Yurtiçindeki satışlarını bu mağazalar kanalıyla yürüten şirket, yurtdışına da baklava ihraç ediyor. Şirketin Almanya Münih’te deposu var. Buradan Avrupa ülkelerine dağıtım yapılıyor. Seyidoğlu, Avrupa dışında ABD ve Avustralya’ya da baklava gönderiyor.

Seyidoğlu Franchise Koordinatörü Cüneyt Turna, 2013’te franchising sistemiyle yeni şubeler açacaklarını söylüyor. Seyidoğlu, ekspres ve klasik şubeler olmak üzere iki farklı konseptle şube açıyor. Franchise bedelleri ise 20-30 bin TL arasında değişiyor. Yeni şubeler için öncelik yine İstanbul’a veriliyor. Tabii Anadolu’daki gelişmiş illerden gelecek talepler de değerlendirilecek.

Seyidoğlu şubesi açabilmek için öncelikle en az 60 metrekarelik bir dükkan gerekiyor. Seyidoğlu’nun ekspres şubeleri ise ortalama 45 metrekare. Seyidoğlu’nun üretim tesisi İstanbul Beylikdüzü’nde bulunuyor. Bu tesis 2 bin 400 metrekare kapalı alana sahip. Burada günde 5 ton baklava üretilerek iç pazara sunuluyor.

Seyidoğlu’nıın şerbetli ve sütlü tatlı ürün grupları altında çeşitli ürünleri var. Fıstıklı, cevizli, kuru, kaymaklı baklavaları, sütlü nuriye, şöbiyet, fırın sütlaç, tavukgöğsü, kazandibi, lokum, kesme, pişmaniye, kestane şekeri, helva ve reçel bunlardan ilk akla gelenler. Şirketin ürün gamında kahvaltılık ürünler, pide, pizza ve ızgara çeşitleri de bulunuyor.

Telefon: 0212 876 69 69
E-posta: mail@seyidoglu.net

Baklavacı Güllüoğlu

Yurtdışında franchise veriyor

Baklavacı Güllüoğlu’nun kökeni 1871 yılına kadar uzanıyor. Ailenin günümüzdeki temsilcilerinden Nejat Güllü, 1996 yılından bu yana Baklavacı Güllüoğlu markasıyla şubeler açıyor. Baklavacı Güllüoğlu’nun İstanbul Kağıthane’deki üretim tesisi 7 bin metrekare kapalı alana sahip. Burada baklava ve su böreğinin yanı sıra pasta, lokum, dondurma, çikolata, yufka, poğaça ve mit üretiliyor. Tesis bünyesindeki Ar-Ge laboratuvarında Avrupa standartlarında ürün geliştirme çalışmaları ve analizler yapılıyor. Tesis, günde beş ton baklava ve iki ton lokum üretme kapasitesine sahip.

Yurtiçinde franchise vermeyen şirket sadece yurtdışı mağazalarını franchising sistemiyle açıyor. Baklavacı Güllüoğlu, yurtdışında büyüme planlan doğrultusunda yeni şubeler açmaya devam edecek. Yurtdışı mağazaları için franchise giriş bedeli alınmıyor. Ancak başlangıç yatırım maliyetlerini franchise alan kendisi karşılıyor. Bunun için gerekli yatırım tutarı mağaza büyüklüğüne göre değişiyor.

E-Posta: info@gulluoglu.com
Telefon: 0212 321 34 34

Hacı Hasan Oğulları

30 şube açacak

Hacı Zeki Aktaş tarafından 1970’te Bursa’da kurulan Hacı Haşan Oğulları, 2007 yılından bu yana franchising sistemiyle şubeler açıyor. Şirketin 30 şubesi var. Bunların 20’si franchising sistemiyle açılmış. Firma, 2013’te franchising sistemiyle 30 şube daha açacak. Yeni açılacak şubeler için öncelik İstanbul’da olacak. Bunun yanı sıra Ege ve İç Anadolu Bölgeleri’ndeki illerde de şubeler açılacak. Yeni şubeler açılırken AVM, şehir merkezleri ve gelir seviyesinin yüksek olduğu semtlere öncelik veriliyor. Hacı Haşan Oğulları, müşteri ilişkilerinde başarılı, markayı ve işletmeyi ana işi olarak gören, gıda perakendeciliği yapmış işletmecilerle çalışmak istiyor. Franchise adayının gerekli yatırımı yapacak işletme sermayesine sahip olması gerekiyor. Şirket, yatırım şartlarını franchise adaylarıyla yapacağı görüşmelerde açıklıyor.

Telefon: 0224 362 62 34
E-posta: info@hacihasanogullari.com.tr

Faruk Güllüoğlu

İlk kez franchise veriyor

Şimdiye kadar sadece kendi mağazalarını açan Faruk Güllüoğlu, kısa bir süre öne franchise vermeye başladı. Şirket en son Beşiktaş’ta bir franchise şubesi açtı. Şirket, 29 olan mağaza sayısını 2015’te 200’e çıkarmayı hedefliyor. Faruk Güllüoğlu’nun “Faruk Güllüoğlu Geleneksel” ve “Faruk Güllüoğlu İstanbul” olmak üzere iki farklı mağaza kon-septi bulunuyor.

Faruk Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü, “Franchise sistemini geliştirirken bir yıl boyunca profesyonel bir kadro ile çalıştık. Bizden franchise alacakları eğitmek ve geliştirmek için çok iyi bir altyapı kurduk. Bunun yanı sıra üretim hacimlerini ve tesislerimizi de gözden geçirerek iyileştirme yaptık. Ayrıca yeni sev-kiyat planları ve programları oluşturduk. Franchising çalışmalarımız kapsamında iş hayatına atılmayı ve güçlü bir marka ile ortak olmayı bekleyen yatırımcılara kazançlı bir fırsat sunuyoruz” diyor. Faruk Güllüoğlu, yıllık bin ton üretim kapasitesine sahip.

Telefon: 0212 451 06 20
E-posta: franchising@gulluoglu.com.tr

Hacı Bozan Oğulları

250 baklava ustası çalıştırıyor

Hacı Bozan Oğulları, M. Emin Bozanoğlu tarafından 1948’te Şanlıurfa’da kurulmuş. Şimdi oğulları Ali ve Murad Fehmi Bozanoğlu tarafından yönetiliyor. Hacı Bozan Oğulları, baklavanın yanı sıra lahmacun restoranları da açıyor.Hacı Bozan Oğullan’nın imalathaneleri İstanbul Bahçelievler ve Merter’de bulunuyor. Bu iki tesiste 250 usta çalışıyor. Günde iki kez sterilize edilen ortamlarda üretim yapılıyor. Hacı Bozan Oğulları da ABD,
Yunanistan ve Ispanya’ya baklava satıyor.

Telefon: 0212 573 28 72

Hacıbey Tatlıcılık

Yeni şubeler açıyor

Gaziantepli Ali Buzul tarafından 1975’te Gaziantep’te kurulan Hacıbey Tatlıcılık, İstanbul’daki ilk şubesini 1980’de Erenköy’de açmış. Firma, franchising sistemiyle açılacak şubeler için önceliği İstanbul’a veriyor. İstanbul dışında da gelişmiş illerde şubeler açılacak. Anahtar teslimi şubeler açan Hacıbey Tatlıcılık’ın imalathanesi İstanbul Ümraniye’de. 2 bin metrekare kapalı alana sahip bu tesiste, her ürün için ayrı depolama yapılıyor. Baklavalar Gaziantepli ustalar tarafından hazırlanıyor. Bu tesiste günlük olarak baklava, dondurma, sütlü tatlı, yaş pasta ve poğaça gibi 30’un üzerinde tatlı ve dondurma çeşidi üretiliyor. Hacıbey Tatlıcılık, başta baklava ve lokum olmak üzere birçok ürününü Fransa, Almanya ve Yunanistan’a ihraç ediyor. Bunlar arasında en çok talep görenler fıstıklı baklava, cevizli baklava ve güllü lokum.

Telefon: 0216 313 99 73
E-posta: info@hacibeytatlicilik.com.tr

Franchise veren tatlı markaları

Osmanlı Tulumbacısı: Ozcan ve Orhan Durmaz isimli iki kardeş tarafından İzmit’te kurulan Osmanlı Tulumbacısı, Türkiye genelinde agresif bir şekilde büyüyor. Franchising sistemiyle şubeler açan Osmanlı Tulumbacısının şube sayısı 40’ı geçti. Osmanlı Tulumbacısının franchise giriş bedeli 25 bin TL. Şirket en az 16 metrekarelik dükkanlar açıyor. Bu büyüklükteki bir şubenin yatırım tutarı ise toplam 60 bin TL’yi buluyor. Tulumbayı ballı ve çikolatalı üreterek fark yarattıklarını belirten Osmanlı Tulumbacısı Genel Koordinatörü Özcan Durmaz, “Gölcük’teki imalathanemiz günlük bir buçuk ton tulumba tatlısı üretim kapasitesine sahip” diyor.

Telefon: 0262 311 22 99
E-posta: info@osmanlitulumbacisi.com

Tatlıcı Tombak: Tatlıcı Tombak da franchise sistemi üzerine kurulu ve ağını genişleterek büyüyen bir firma.

Franchise için İstanbul ağırlıklı olmak üzere Marmara hedef bölge seçilmiş. 2014 sonuna kadar şube sayısının 100’e çıkarılması hedefleniyor. Yurtdışından da franchise talepleri alan Tatlıcı Tombak, bu konuda birkaç görüşme yapmış bile. Firma, 2014’te ihracata başlamayı, yurtdışına üretim ve şubeleşmeyi içinde barındıracak bir master franchise modeliyle çıkmayı hedefliyor. Küçük ölçekli bir Tatlıcı Tombak şubesi için yatırım maliyeti ve isim hakkı bedeli 60 bin TL olarak belirlenmiş durumda.

E-posta: info@tombakgida.com.tr
Web: tombakgida.com.tr

Meşhur Safranbolu Lokumcusu: Eren Gıda Maddeleri tarafından açılan Meşhur Safranbolu Lokumcusu’nun dördü kendisine ait, biri franchise olmak üzere beş şubesi var. Eren Gıda Satış ve İş Geliştirme Müdürü Harun Baybaş, franchising sistemiyle yeni mağazalar açacaklarını söylüyor. Bunun için İstanbul, Bursa, İzmir ve Antalya’ya öncelik verilecek. Ancak satış potansiyel görülen diğer illerden gelecek tekliflerde değerlendirilecek. Şirket, franchise giriş bedeli istemiyor.

Telefon: 0216 44110 82
E-posta: harun@safranlokum.com.tr

İş kurmak için firma araştıran girişimciler sitemizin bayilik veren firmalar sayfalarını mutlaka incelesin.

ERSAN ÇIPLAK / PARA DERGİSİ

8 Yorum

 1. Denizlide baklava toptancisiyim 0507 017 49 34 ararsanız yardımcı olabilirim

 2. Tatlıcı dükkanı açmak istiyorum.

 3. SEYİDOGLU FRANCHİSE BİLGİLERİ YANLIŞTIR. iLETİŞİM KURARAK GÜNCEL BİLGİLERİ İSTEYİNİZ.

 4. Daha internet siteniz yok.napıyosunuz.nesiniz.bir görelim.önce bunu geliştirin.sonra detaylı bir görüşme yapalım.
  Saygılar.

 5. ben gazıantepten kenan firmanın adı duyulmuş unlu bı baklava ismi altında iş gaziantepte iş yeri açmak istiyorum yardımcı olrsanız sevınırım

 6. altan bey merhaba bende aynı şeyi düşünüyorum. bikaç araştırma yaptım. sizinde araştırmalarınızı dinlemek isterim. saygılar

 7. Ben Denizli de hakiki antep baklava dukkani acmak istiyorum.yardimci olabilecek var mi…

 8. iyi günler. bu makaleyi okuyan myfikirler.org üyelerine bizde bu sektörde varız demek istiyoruz.

  pastane veya baklava dükkanı açmak isteyen girişimcilerin Franchise araştırmaları olduğunu biliyoruz. markalı ve uygun fiyatlı baklava ihtiyacınızda bizden de fiyat isteyiniz.

  Yetişoğlu Baklava Markası ile, Adana nın ilk baklava fabrikasını açtık. 20 baklava ustamız günlük 600 tepsi baklava üretimi yapma kapasitesindedirler. İstenilen miktar kadar adresinize gönderilir, şerbeti verilmiş ve satışa hazır durumdadır. Siz sadece dükkanınıza koyarak satış yaparsınız.

  Bizimle neden çalışmalısınız?
  1. Yetişoğlu Baklava Markasına güvenin. kaliteli ve uygun fiyatlarımızla hem müşterileriniz memnun kalacak, hemde cebiniz rahat edecek.

  2. Franchise adı altında (halk arasında hava parası) herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Siz sadece kurulu dükkanınıza baklavalarımızı koymak ile satışa başlarsınız. baklava fiyatları mız haricinde başka herhangi bir şart veya para istemiyoruz. Franchise ile ilgili başka bir kural koymuyoruz. Sadece bizden baklava ve tatlıyı toptan almanız yeterlidir. Kar oranımız gayet iyidir.

  Yetişoğlu Baklava Sahibi ve Baklava Fabrikasının çok değerli sahibi, önemli abimiz Bahri Ustamızın Direkt Cebi. Sorularınızı ve siparişlerinizi direkt olarak kendisine de iletebilirsiniz.

  Cep: 0541 882 46 19

  Yetişoğlu Baklava (Taşcanlar Pastanesi) Parakende satış dükkanı: 0322 346 63 46

  Merkez Adres :

  Levent Mah. Levent Cad. No:64/B Yüreğir/ADANA

  Baklava Fabrikası Adres :

  Levent Mah. Yeni Sanayi Sitesi 1876 Sk. No:46/A Yüreğir /ADANA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu