Bayilik ve Franchise

Big Chefs Franchise bedeli 100 bin dolar

BIG CHEFS
Franchise bedeli 100 bin dolar

Big Chefs restoran zinciri 2007 yılında Ankara’da, Gamze Cizreli tarafından kuruldu. 2009’da YKM Yönetim Kurulu Üyesi Saruhan Tan’ın ortak olmasıyla hızlı bir büyüme sürecine girdi ve şube sayısını 12’ye çıkardı. Bu şubelerin altısı franchise, altısı şirket tarafından işletiliyor. Halen İstanbul’da altı, Ankara ve Mersin’de üç, Gaziantep ve Antalya’da da birer Big Chefs restoranı hizmet veriyor. Dekorasyon çalışmaları devam eden Kemerburgaz Göktürk şubesi ise açılmak üzere. Big Chefs, bu yıl franchising sistemiyle İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Diyarbakır ve Eskişehir’de şubeler açacak. Bu illerin yanı sıra potansiyel olan başka illerden gelecek teklifleri de değerlendirecek.

Big Chefs’in ortaklarından Saruhan Tan, “Yurtiçinde yeni restoranlar açarak şube sayımızı artıracağız. Bunun yanı sıra yurtdışında da restoranlar açacağız. İlk yurtdışı şubemizi de bu yıl açmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda ilk adımı attık bile. New York’ta uygun yer araştırıyoruz. Kısa bir süre içinde orada da Big Chefs açılmış olacak. Daha sonra ABD’de şube sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Yurtdışı hedeflerimiz sadece bununla sınırlı değil. Bakü ve Moskova’da da şubeler açmayı hedefliyoruz” diyor.

Bir Big Chefs restoranının kapısını müşteriye açacak şekilde hazır iıale getirilmesi için gereken yatırım tutarı, metrekare başına bin 200 dolar olarak belirlenmiş. Franchise giriş bedeli ise 100 bin dolar. Restoran büyüklüğü 350 ile bin metrekare arasında değişiyor.

Big Chefs restoranlarında müşterilere sunulan birçok ürün Big Chefs için özel olarak üretiliyor. Örneğin Kavaklıdere tarafından sadece Big Chefs restoranlarında satılan özel şaraplar üretiliyor. Nar ekşisi Hatay’dan, Zeytinyağı ise Ayvalık’taki butik üreticiler tarafından hazırlanıyor. Restoranlardaki et ürünleri ise Trakya Bölgesi’ndeki üreticilerden temin ediliyor. Söz konusu ürünler müşteriler tarafından çok beğenilince zeytinyağı, nar ekşisi ve şarapları satmaya restoran içinde ayrıca satılmaya başlanmış.

Gamze CİZRELİ / Big Chefs Kurucusu
“Gaziantep şubesi iş adamlarının ikinci adresi oldu”

Ankara’da 2007’de Big Chefs’i kurduğumda sermayem yoktu. Kuruluş masraflarımın tamamını bankadan kredi çekerek karşıladım. Anadolu’nun geleneksel lezzetlerinin yanı sıra mönümüzdeki et seçenekleri çok beğenildi. 2009’da YKM Yönetim Kurulu Üyesi Saruhan Tan, şirketimize yüzde 50 oranında ortak oldu. ve sermaye yapımız güçlendi. Yeni şubeler açma fırsatı yakaladık. Şimdi yurt içinde 12 şubeye ulaştık. Büyüme stratejimizde hem yurtiçi hem de yurtdışı olmak üzere iki ayrı koldan ilerleyeceğiz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ilk şubemizi Gaziantep’te açmıştık. Burası şimdi iş yemeklerinin önemli bir adresi haline geldi.

Telefon: 0212 352 75 47
E-posta: info@bigchefs.com.tr
Web: bigchefs.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu