Bayilik ve Franchise

Buldumbuldum.com franchise bedeli almıyor

Sanal dünyadan gerçek mağazacılığa geçti

Renkli ve farklı hediye seçenekleri sunan BuldumBuldum.com, sanal mağazacılıktan gerçek mağazacılığa geçti. Franchising ile büyümeyi hedefleyen markanın 2 bin çeşitten fazla ürünü bulunuyor.

Son yıllarda internet girişimlerinin sayısı önemli ölçüde arttı. Öyle ki artık sanal mağazacılıkla başlayan girişimler yavaş yavaş gerçek mağazalara dönüşmeye başladı, işte bu girişimlerden biri de BuldumBuldum .com…

BuldumBuldum.com, Türkiye’de bulunmayan, hayata renk katacak ilginç ürünleri müşterilerine sunan bir internet sitesi. Aynı zamanda Buldum Buldum.com ismiyle İstanbul’da City’s, Cevahir, Capitol, Capacity, Astoria ve Torium AVM’lerde kiosk mağazalan bulunuyor. 2 bin çeşitten fazla ürüne sahip olan BuldumBuldum .com, hediye bulmakta zorlananlar için de alternatif sunuyor.

Sitenin kurucusu ise Güçlü Gökozan… Bu siteyi ‘unutulmaz hediyeler vermek için’ kurduğunu söyleyen Gökozan, özellikle sıradan hediyeler almaktan sıkılanlar için renkli ve eğlenceli bir marka yarattıklarını belirtiyor. Siteden yapılan alışverişlerde 48 saat içinde kapıya teslim ve kapıda ödeme gibi seçenekler de bulunuyor.

Günlük yaşamdan ofis ürünlerine, çocuklardan teknolojik ürünlerine hattı dekorasyona kadar pek çok alanda ürün bulmak mümkün.

YURT DIŞINA AÇILACAK

Franchising yöntemiyle büyüyeceklerini söyleyen Gökozan, “İstanbul, İzmir ve Ankara dışındaki tüm illerde 2012 yılı içinde 12 şubeye ulaşmak istiyoruz. Bunların 3-4 tanesinin franchise olmasını hedefliyoruz” diyor.

Yurt dışından da birçok talep aldıklarını ifade eden Gökozan, şunları söylüyor:

“Özellikle Ortadoğu ülkeleri, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Azerbaycan ve Balkan ülkelerine master franchiselar ile girmeyi hedefliyoruz. 2012 yılı içinde toplam üç ülkede olmayı planlıyoruz”.

Buldum Buldum.com’un hiçbir yerde bulunmayan en ilginç ve çok satış yapan ürünlerini satmanın yanı sıra ürün çeşitliliği sürekli olarak arttırdıklarına dikkat çekiyor.

GİRİŞ BEDELİ ALINMIYOR

Franchise giriş ya da royalty bedeli talep edilmiyor. En dikkat edilen nokta, açılacak stand ya da mağazanın yeterli büyüklükte ve hedef müşteri trafiğinin yoğun olduğu alışveriş merkezleri ya da kalabalık caddeler üzerinde olması.

Stand için minimum 6-10 metrekare, mağaza için ise 15-60 metrekare arası bir yer olmasını isteniyor. Bunun dışında ilk ürün alım miktarı olarak minimum olarak stand için 20 bin TL, mağaza için metrekare başına bin 500 TL’lik ürün alımı yapılması gerekiyor.

Franchise alacak kişi stand ya da mağaza dizaynını ve üretimini kendisi yaptırmasına izin veriyor ancak stand ve mağazanın dizaynı ile kullanılan malzeme için şirketten onay alması gerekiyor.

Stand ve mağaza dizaynının BuldumBuldum.com’un kurumsal kimliğine uygun olması gerekiyor. İstendiği takdirde BuldumBuldum.com standın üretimi ya da mağazanın iç dizaynı konusunda franchise’a yardımcı olunabiliyor.

Uygun yer: Açılacak stand ya da mağazanın yeterli büyüklükte ve hedef müşteri trafiğinin yoğun olduğu alışveriş merkezleri ya da kalabalık caddeler üzerinde olması gerekiyor.
İlk sermaye: İlk ürün alım miktarı olarak minimum olarak stand için 20 bin TL, mağaza için metrekare başına bin 500 TL’lik ürün alımı yapılması gerekiyor.
Ciro hedefi: Aylık 40-50 bin TL.
Başvuru için: 444 5 285 ya da info@buldumbuldum.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu